Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Chórów w Miłakowie

Kolejnym chórem, który uświetnił swoim występem był Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zastał założony w 1952 roku przez prof. Wiktora Wawrzyczka – kierownika katedry chemii ogólnej ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Ideę umiłowania kultury muzycznej i zrzeszania się studentów różnych dziedzin nauki wokół muzyki chóralnej przeniósł z tradycji przedwojennego Towarzystwa Śpiewaczego „Harmonia” w Cieszynie, którego był aktywnym członkiem. W ponad 60-letniej działalności z zespołem pracowało ośmiu dyrygentów, wielu  specjalistów od emisji głosu i pracowników uczelni sprawujących opiekę nad chórem, który śpiewał w wielu krajach na świecie. Chór uczestnicząc w festiwalach krajowych i zagranicznych zdobył liczne nagrody i wyróżnienia (Ohrid Choir Festival 2015 w Macedonii – II nagroda „Srebrny Dyplom”), brał udział w projekcie koncertu międzynarodowego chóru „Singing Europe”, we Wrocławiu w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży, w zeszłym roku zdobył 2 miejsce na ogólnopolskim przeglądzie chórów akademickich Święty Krzyż w Kielcach. Dyrygent: Bogusław Paliński. Chór zaśpiewał pieśni: „Laudate Dominum”, „O Matko Miłościwa” i „Bywaj dziewcze zdrowe Ojczyzna mnie woła”, „Za Niemen hen precz”. Na zakończenie każdy z chórów zaśpiewał pieśń dedykując ją ks. Biskupowi z okazji obchodzonych przez niego 68 rocznicy święceń prezbiteratu i 49 rocznicę święceń biskupich.

«  1  2  [3]  4  »

sobota,