Rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Warmińskiej w klasztorze w Miłakowie

Kościół parafialny

Od 16 do 18 kwietnia 2018 roku w klasztorze franciszkanów w Miłakowie odbyły się - po raz pierwszy - rekolekcje dla kapłanów z Archidiecezji Warmińskiej. Poprowadził je o. proboszcz Honorat Rzepka, który również pełni posługę ojca duchownego w Dekanacie Orneta. W czasie uroczystej Mszy Świętej rozpoczynającej czas kapłańskiej formacji o. Arkadiusz Czaja - gwardian klasztoru w czasie przywitania uczestników zaakcentował w swoim przemówieniu znaczenie tego szczególnego czasu łaski, jakimi są rekolekcje, dla życia duchowego kapłanów. Tematem przewodnim głoszonych w tym czasie konferencji były „Współczesne zagrożenia w życiu kapłańskim”. Na zakończenie tego szczególnego czasu ks. Krzysztof Józefczyk - dziekan z Ornety wyraził wdzięczność franciszkanom za zorganizowanie rekolekcji, a o. Honoratowi za ich przeprowadzenie. Planowane są już kolejne rekolekcje i dni skupienia dla kapłanów diecezjalnych w domu zakonnym w Miłakowie.

Franciszkanie

piątek,