VI Rodzinny Rajd Rowerowy

W niedzielę 4 czrwca br. w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z Parafialnym Dniem Dziecka, którego organizatorem był parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz ojcowie Franciszkanie. Nasz rajd jak co roku rozpoczynamy wspólną Mszą św. rodzinną po której każdy uczestnik otrzymał identyfikator oraz dziesiątkę różańca. W tym riku w rajdzie udział wzięło 181 zapisanych rowerzystów, którzy przejechali ponad 6 km trasę. Na starcie Gwardian o. Arkadiusz Czaja poświęcił rowery błogosławiąc uczestników rajdu, a Policja pouczyła o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg. Dziękujemy także strażakom z OSP Miłakowa za obdstawę rajdu. Na trasie był z nami Burmistrz Miłakowa – Pan Aleksander Gawryluk, Prezes Stowarzyszenia Prio-Patria Pan Władysław Kałudziński wraz z małżonką Teresą oraz Pan Zenon Złakowski z Radia Olsztyn, który przygotował felieton z tego wydarzenia.

Na boisku przy ul. Dworcowej czekało na wszystkich wiele atrakcji: medale, losowanie nagród-upominków ufundowanych przez: Urząd Gminy - w ramach zadania realizowanego ze środków gminnych, a także dzięki wsparciu  WBS Jonkowo o/w Miłakowie, Pływalni „Na fali” w Dobrym Mieście i Sołectwu Pityny.  Swoją obecnością zaczyciła nas Pani Senator Bogusława Orzechowska oraz Radny Rady Powiatu Ostródzkiego Pan Zbigniew Zabłocki.

Zabawy, animacje przygotowane przez artystów sztuki cyrkowej sprawiły wiele radości najmłodszym uczestnikom rajdu. Jednak najcenniejsze jest zawsze spotkanie w gronie przyjaciół spędzając niedzielę aktywnie w gronie rodzinnym, na świeżym powietrzu.

Relacja: Agnieszka Bułak

Foto: Paweł Łapa; Teresa Kałudzińska

Prezes: Ireneusz Miazga

Z-ca prezesa Agnieszka Bułak

Z-ca prezesa Emilia Rzepka

Członkowie: Tadeusz Bułak

Mirosław Jarosz

Tadeusz Markowicz

Agnieszka Miazga

Maria Miazga

Anna Nowicka

Teresa Sławińska

Krystyna Szydłowska

Jerzy Zabłocki

Zbigniew Zabłocki

Józef Pełka

Powołanie Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej w Miłakowie

Dnia 27 października 2011 r. w Miłakowie odbyło się spotkanie organizacyjne i zawiązujące działalność Akcji Katolickiej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkanie odbyło się przy udziale księdza Asystenta Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.

Powołanie Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej

Dnia 21 stycznia 2012 r. w konkatedrze w Olsztynie Archidiecezji Warmińskiej, odbyło się uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich nowemu zespołowi parafialnemu Akcji Katolickiej w Miłakowie. Po mszy św. odbyło się spotkanie integrujące.

środa,
18 października 2017