Franciszkański Zakon Świeckich

Św. Franciszek z Asyżu

POKÓJ I DOBRO!

Spotkania formacyjne braci i sióstr w 2 CZWARTEK każdego miesiąca po wieczornej mszy św. w salce katechetycznej.

Spotkanie na Mszy świętej w int. wspólnoty w 2 czwartek każdego miesiąca o godz. 18:00

Spotkanie modlitewne wspólnoty FZŚ jest w każdy ostatni piątek miesiąca po wieczornej mszy św.

Wybory Nowego Zarządu - Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

W dniu 19 czerwca 2010 r. wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich spotkała się w kościele na mszy św. wotywnej do Ducha św. Po zakończonej mszy wszyscy uczestnicy udali się do domu katechetycznego na kapitułę wyborczą.

Spotkanie kolędowe - FZŚ styczeń 2010 r.

Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Częstochowy

Dnia 17 lipca 2010 roku odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot III Zakonu Św. Franciszka w Częstochowie. Podczas tej pielgrzymki uczestnicy spotkali się na wspólnej modlitwie różańcowej przy kaplicach różańcowych na wałach Jasnogórskich. Po modlitwie rózańcowej odbyła się Eucharystia na błoniach Jasnogórskich. Mszę św. i kazanie wygłosił bp. pomocniczy z Katowic ks. Bp Gerard Na zakończenie spotkania była wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie droga krzyżowa. Mimo wielkiego upału wszyscy ofiarowali ten trud w int. wynagradzającej.

Rekolekcje dla wspólnot III Zakonu św. Franciszka - rejon olsztyński

Rekolekcje dla III Zakonu Franciszkanów Świeckich odbyły się w Gietrzwałdzie, i nauki głosił o. Joel Stanisław Kokott OFM gwardian z Olsztyna.

Odpust w Krośnie - Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

W dniu 15 sierpnia 2010 r. w Krośnie, odbył się doroczny odpust Wniebowzięcia N.M.P. Z naszej parafii udała się delegacja pielgrzymów.

Dni Braterstwa w Olsztynie dla Wspólnoty III Zakonu

Dnia 3 września 2010 r. w Olsztynie miało miejsce spotkanie wspólnot III zakonu św. Franciszka regionu Olsztyńskiego. Modlitewnemu skupieniu pomocą była obecność relikwii bł. Anieli Salawy - patronki III zakonu w Polsce.

sobota,
16 grudnia 2017