Poświęcenie różańców

W czwartek 07 października

w święto Matki Bożej Różańcowej

podczas Mszy św. o godz. 18:00

zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Różaniec zakupuje rodzic samodzielnie - najlepiej taki, żeby podobał się dziecku.

Październik miesiącem różańcowym

Siła modlitwy różańcowej

Słusznie mówi się, że modlitwa różańcowa to modlitwa szczególna i wyjątkowa. Z jednej strony prosta w formie a z drugiej bogata w treść i głębię. Jest to modlitwa wypływająca z miłości, prowadząca do zaufania. Modlitwa pokorna, modlitwa wierna. Modlitwa jak Maryja - Służebnica Pańska. Modlitwa, w której na wielkie dzieła Boże, na życie Jezusa, uczymy się patrzyć oczami Maryi. Aby wraz z nią wychwalać majestat Boga, Jego dobroć i miłość.

Jest to modlitwa, która głęboko wrosła w  katolicką pobożność. Modlitwa św. Dominika, św. Jana Pawła II i wielu świętych. Wielokrotnie - jak podczas objawień w Fatimie czy Gietrzwałdzie - jest bezpośrednim wezwaniem Maryi. Modlitwą, która ma prowadzić świat do pokoju. Swoistym ratunkiem dla zagubionego w grzechu świata i zagubionego w świecie człowieka.

Kiedy zaczynamy miesiąc październik, miesiąc różańcowy, warto poświęcić trochę czasu i pochylić się nad tą modlitwą.

Od 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.

Deklaracje zgłaszające dziecko do I Komunii Świętej

Przypominam, że deklaracje, które rozdawane były na pierwszym spotkaniu, po wypełnieniu należy odnieść do kancelarii parafialnej

( w sobotę od godz. 9:00-11:00).

Jest to formalne zgłoszenie dziecka do I Komunii Świętej w 2022 roku.

W zamian o. Dariusz da całoroczną książeczkę przygotowań do I Komunii Świętej.

PS

Jeśli ktoś z jakiś powodów nie ma deklaracji również może  ją otrzymać w kancelarii parafialnej.

Spotkanie inauguracyjne

SPOTKANIE INAUGURACYJNE przygotowań do I Komunii Świętej 2022 r.

Rozpocznie się 19 września br. Mszą świętą o godz. 11:00 w kościele parafialnym, a

po Mszy św. spotkanie informacyjne.

czwartek,
28 października 2021