Gra terenowa -

W sobotę 21 września br. Stowarzyszenie im. O. Władysława Włodyki w Miłakowie obchodziło swoje 15-lecie istnienia. Była to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej pracy stowarzyszenia.. Prezes stowarzyszenia p. Danuta Jurczak pokrótce przybliżyła działania wolontariackie na rzecz osób potrzebujących z Miłakowa i okolic oraz wydarzenia kulturalne, które na stałe weszły do naszego kalendarza.

Obchody jubileuszu rozpoczęła Grat terenowa „Śladami Ojca Władysława Włodyki”, w której wzięło udział 5 drużyn, a ich zadaniem było poznanie życia i posługi patrona stowarzyszenia i wieloletniego proboszcza parafii w Miłakowie - o. Władysława Włodyki. Pomysłodawcą gry i organizatorem było Szkolne Koło Caritas  przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie pod opieką p. Agnieszki Bułak przy wsparciu p. Urszuli Piotrowskiej i p. Aleksandry Miazga.

A oto laureaci gry:

I miejsce - Pan Jan Moczulski z córką Joanną i synem Michałem

II miejsce - Pani Anta Druszcz z synami: Szymonem i Leonem

III miejsce - Pani Henryka Ćwiklińska z siostrą Anną i siostrzenicą Karolcią

Wyróżnienia otrzymali także: Pani Iwona Gołębiewska z synem Danielem i kolegą syna Mikołajem Petryką oraz Pani Emilia Stefanowska z córką Leną i bratankiem Hubertem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy.

Obchody Jubileuszu 15-lecia uświetniło „Spotkanie z Folklorem”, na które przybyło sześć zespołów: „Wrzos” z Braniewa, „Ornecianie” z Ornety, „Warmianki” z Miłakowa, „Tęcza Warmii” z Braniewa, „Antonówki” z Małdyt oraz „Braniewska Nuta” z Braniewa, a także V-ce Burmistrz Miłakowa - p. Krzysztof Żarnoch oraz o. Dydak ofm. Każdy z zespołów mógł zaprezentować swój dorobek i w atmosferze rodzinnego spotkania wymienić się swymi doświadczeniami. Każdy zespół został wyróżniony okolicznościową statuetką i dyplomem uznania.

 

Centralną częścią obchodów jubileuszu była uroczysta Msza św. w intencji członków stowarzyszenia, której przewodniczył Proboszcz - o. Dariusz Szymaniak. Członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, a wśród nich Senator RP - p. Bogusława Orzechowska wraz z mężem udali się na uroczystą kolację.

Sympozjum - 24.09.2017 r.

W ubiegłą niedzielę 24 września br. staraniem Stowarzyszenia im. o. Władysława Włodyki oraz Ojców Franciszkanów odbyło się Sympozjum o życiu i działalności duszpasterskiej o. Władysława Włodyki. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 J.E. Ks. Bp Julian Wojtkowski przybliżył zebranym życie, posługę, ale przede wszystkim osobowość o. Władysława. Podkreślał heroiczność jego czynów, gdy to bohatersko ocalił 1000 Polaków przed atakiem oddziałów UPA, ale nade wszystko heroiczność cnót – jako postawy życia. J.E. Ks. Bp Julian przedstawił nam o. Władysława, takiego jakiego wielu mieszkańców naszej parafii go pamięta. Zawsze pogodnego, radosnego i zaangażowanego w pracę duszpasterską. „Niezłomnego Kapłana”- jak podkreśliła p. Senator Bogusława Orzechowska. Odsłonięta w tym dniu na kapliczce Jezusa Miłosiernego pamiątkowa tablica będzie doskonałym znakiem wdzięcznej pamięci parafian, a dla przechodniów informacją o o. Władysławie. Trzydzieści lat proboszczostwa wyryło w sercach mieszkańców Miłakowa wiele wspomnień. Widać to było podczas zwiedzania ekspozycji zdjęć z rodzinnych albumów przekazanych przez wiernych. Ostatnim punktem sympozjum była prezentacja wierszy napisanych przez o. Władysława, ale największą niespodziankę sprawił nam Ks. Bp Julian przedstawiając, do tej pory nieznany wiersz o historii Miłakowa napisany przez o. Władysława. Cała uroczystość była pięknym przeżyciem zarówno dla tych, którzy osobiście znali o. Władysława, ale także dla osób młodych. To swoista sztafeta pokoleń. Relacja: Agnieszka Bułak

śp. o. Władysław Włodyka

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
07 grudnia 2023

(341. dzień roku)

 

Święta

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

BIULETYN PARAFIALNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
3781727