• Akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • Imiona i nazwiska rodziców chrzestnych, daty urodzeń (lub wiek) i miejsca ich zamieszkania;

Rodzicami chrzestnymi mogą być osoby

- po bierzmowaniu (zaswiadczenie o bierzmowaniu dla osób spoza parafii),

- które ukończyły 16 rok życia,

- i nie mają przeszkód w przystępowaniu do Sakramentów św. ( nie mogą być osoby żyjące w konkubinatach, zamieszkujący razem z partnerami, w zwiazkach cywilnych lub osoby nie praktykujace)

• Zaświadczenie od Proboszcza o tym, że można być rodzicem chrzestnym (dla osób spoza parafii)
  • Zaświadczenia ze spowiedzi św. przynosimy do zakrystii w dzień chrztu dziecka
  • Zatajenie informacji o stanie moralnym chrzestnych w kancelarii albo w spowiedzi świętej (czyni spowiedź nieważną, chociażby otrzymał rozgrzeszenie)  jest grzechem ciężkim i staje się aktem świętokradzkim.

• Dobrowolną ofiarę za chrzest można złożyc w kancelarii w dniu ustalania terminu chrztu dziecka lub przy podpisaniu ksiąg w zakrystii 15 min przed Mszą św. na ktorej bedzie udzielony chrzest lub przed ceremonią chrzecielną poza Mszą św.

niedziela,
20 sierpnia 2017