niedziela,

Jego EkscelencjaArcybiskup dr Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński

Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Pan Andrzej Wiczkowski – Starosta Powiatu Ostródzkiego

Celem konkursu biblijnego było:

1.      Ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury.

2.      Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.

3.      Promowanie osiągnięć uczniów i opiekunów.

Jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku konkurs biblijny odbywał się w trzech etapach: klasowy, szkolnym, archidiecezjalnym – 10 marca br., ale w tym roku postanowiliśmy wziąć udział także w etapie Metropolitarnym – 23 kwietnia w Rumii.

Już tradycyjnie organizatorzy postanowili wyróżnić i nagrodzić wszystkich uczestników ofiarowując im różaniec wraz z publikacją o historii krzyży w naszej parafii pt. „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie”. Jednak najcenniejsze nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego p. Artura Chojeckiego oraz Starostę Powiatu Ostródzkiego p. Andrzeja Wiczkowskiego trafiły do uczestników z największą ilością zdobytych punktów.

1.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy

2.

Szkoła Podstawowa w Brzydowie

3.

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Kandytach Szkoła Filialna Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie

4.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Ryszarda Knosały w Olsztynie

5.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Żołnierzy Niezłomnych  w Łukcie Szkoła Filialna Mostkowo

6.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie

7.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie

8.

Szkoła Podstawowa w Chruścielu

9.

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w  Olsztynie

10.

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie Szkoła Podstawowa nr4

W finale II etapu Archidiecezjalnego w kategorii szkół podstawowych udział wzięło 32 uczestników wraz z opiekunami z następujących szkół:

Oto Laureaci:

I Miejsce

Adam Stańczyk reprezentujący Szkołę Podstawową nr 30 w Olsztynie,

przygotowany przez Panią Krystynę Mejłun

II Miejsce

Paulina Wojtanowska reprezentująca Zespół Szkół Szkołę Podstawową w Kandytach Szkołę Filialną Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie,

przygotowana przez Panią Mari ę Borodzicz

III Miejsce

Wiktoria Marczenko reprezentująca Zespół Szkół Szkołę Podstawowę w Kandytach Szkołę Filialną Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie,

przygotowana przez Panią Mari ę Borodzicz

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Grzebski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Nidzicy, przygotowany przez s. Halinę Grygo MSF oraz Przemysław Piekarski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Ornecie, przygotowany przez Panią Janinę Krzyżanowską.

W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięło 23 uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół:

1.

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie

2.

Gimnazjum Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie

3.

Gimnazjum nr 1 w Szczytnie

4.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu

5.

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście

6.

Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

7.

Gimnazjum nr 15 im. Marii Zientary - Malewskiej w Olsztynie

8.

Gimnazjum nr 2 w Morągu

9.

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach

Oto Laureaci:

I Miejsce

Patrycja Liczmańska reprezentująca Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie, przygotowana przez Pana Tadeusza Bułak

II Miejsce

Anna Góra reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Morągu,

przygotowaną przez Panią Barbarę Ostojską

III Miejsce

Dominik Nowosielski reprezentujący Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach pod opieką Pana Piotra Łuka

Wyróżnienia otrzymali:

Weronika Boraczyńska reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Morągu, przygotowana przez Panią Anettę Morenc

Weronika Klisz reprezentująca Gimnazjum publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie, przygotowana przez Panią Anetę Szydłowską – Kisielewicz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

Doktor nauk teologicznych, Biblista i wykładowca UW-M Ks. dr Piotr Dernowski

Dziekan Dekanatu Orneta – ks. Stanisław Borowiecki

Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej - Ks. Jan Paszulewicz

Członek zarządu DIAK w Olsztynie Pan Edward Ośko

Gwardian klasztoru i Proboszcz parafii w Miłakowie – o. dr Honorat Rzepka OFM

Radny Powiatu Ostródzkiego – reprezentujący Starostę Powiatu – Pan Zbigniew Zabłocki

Przewodniczący Rady Rodziców w ZSz-P w Miłakowie - Pan Krzysztof Tomasz

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować naszym gościom honoroym, którzy przybyli na to spotkanie: Panu Andrzejowi Wiczkowskiemu - Staroście Powiatu Ostródzkiego, Panu Janowi Winnickiemu – Vice Staroście Powiatu Ostródzkiego,  Pani Teresie Kałudzińskiej oraz Pani Justynie Zabiełło – Zastępcy Burmistrza Miłakowa.

Dzięki wsparciu Fundacji „Słowo”, firmy Milbak a także smacznym cistom upieczonym przez panie z POAK: p. Agnieszkę i Marię Miazga, p. Krystynę Szydłowską oraz pomocy nauczycieli świetlicy szkolnej p. Małgorzaty Dobrzyńskiej, p. Katarzyny Białej, p. Annie Jagosz  i p. Aliny Karczewskiej, było to spotkanie nie tylko ucztą duchową, ale i wzmocnieniem dla ciała. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

Szczególne podziękowania składamy na ręce o. Leona Barczaka ofm, który wraz z zespołem młodzieżowym  prowadzonym przez p. Dorotę Melnyk pięknym koncertem Ewangelizacyjnym wzbogacił nasze spotkanie.

Na koniec pragnę podziękować uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie należącym do Szkolnego koła Caritas: Aleksandrze i Jagodzie Miazga, Patrycji Wierzba, Annie Wołoszczuk, Julii Ratajszczak, Ninie Grochowskiej, Oliwii Kisiel, Klaudii Pietkiel, Zuzannie Miloch i Darii Krystofik za porządkową pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Relacja

Agnieszka Bułak