Menu

Ogłoszenia na XXX Niedzielę zwykłą 24.10.2021r.

 

Każdego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.

 

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich 1 listopada, przygotowując się do tego dnia i porządkując groby bliskich, nie zapominajmy o przestrzeganiu porządku przy kontenerach na śmieci. Segregujmy śmieci tak, aby umożliwić ich sprawny wywóz.

Już tradycyjnie 1 listopada odbędzie się kwesta na cmentarzu parafialnym.

 

W czwartek po wieczornej mszy spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przed wyjazdem do Lasek i Warszawy (dla tych którzy jadą)

 

W przyszłą sobotę 30.10 kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu pielgrzymki do Bł. Kard Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Róży Czackiej.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11:00 przeżywać będziemy uroczystość jubileuszową w 75. rocznicę powstania Wspólnoty Żywego Różańca.

 

W zakrystii do nabycia są kalendarze „Madonny Europy” – dużego formatu na przyszły 2022 rok w cenie 10 zł.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Mickiewicza i ul. Prusa za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Warszawskiej, ul. Topolowej i ul. Poznańskiej.  

 

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Piotr Kozik lat 49.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

  Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę zwykłą 17.10.2021r.

 

Trwamy w miesiącu październiku, dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.


Jako parafia zebraliśmy na Fundusz Stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 1.788,39 zł. Niech Pan Błogosławi wszystkim ofiarodawcom!


W czwartek 21.10 po wieczornej mszy odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca.


Od soboty 23.10 w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać msze na przyszły rok.


30 października, w sobotę odbędzie się pielgrzymka kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin do grobu błogosławionych: Matki Róży Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Laskach/k.Warszawy. Pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc w cenie 50zł dla chętnych z parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli.


W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na przyszły 2022 rok w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie misji franciszkańskich.


Na stoliku pod chórem są jeszcze kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii do końca października. Za tych zmarłych będziemy się modlić na różańcu i w czasie mszy, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.


Dziękujemy parafianom z ul. Młyńskiej i ul. Mazowieckiej za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Mickiewicza i ul. Prusa.   


W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Postek lat 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

        

  Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę zwykłą 10.10.2021 r.

 

Trwamy w miesiącu październiku, dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.

 

Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po mszach św., będzie możliwość skorzystania  z PODZIELNI -w sali św. Franciszka oraz złożenia ofiar do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 

W piątek 15 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na spotkanie do sali św. Franciszka.

 

W sobotę 16 października o godz. 13:00 o. Jan zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w porządkowaniu cmentarza.


W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na przyszły 2022 rok w cenie 5 zł. dochód przeznaczony jest na wsparcie misji franciszkańskich.

 

Na stoliku pod chórem są jeszcze kartki na tegoroczne wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki z imionami zmarłych można do końca października składać w zakrystii. Za tych zmarłych będziemy się modlić na różańcu i w czasie mszy, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.


Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki i ul. Lipowej za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Młyńskiej i ul. Mazowieckiej.                           

  Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę zwykłą 03.10. 2021 r.

 

Dziś po wieczornej mszy zapraszamy na nabożeństwo Transitus, czyli pamiątkę śmierci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy do udziału.

              

Rozpoczęliśmy miesiąc październik, dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.

 

W poniedziałek 4 października przeżywać będziemy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

 

W czwartek 7 października podczas mszy o godz. 18:00 poświecone zostaną różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na tę mszę.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Miłakowie 7.10, a we wioskach 8.10.

 

W sobotę 9 października kancelaria parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.

 

W niedzielę 10 października będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Po mszach św., będzie możliwość skorzystania  z PODZIELNI-w sali św. Franciszka oraz złożenia ofiar do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania (w czasie spotkania będą zbierane deklaracje zgłoszeniowe kandydatów), a także wymiana tajemnic Róży bł. Hiacynty i Franciszka.

 

W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na przyszły 2022 rok w cenie 5 zł. dochód przeznaczony jest na wsparcie misji franciszkańskich.

 

W dzisiejszym biuletynie włożone są kartki na tegoroczne wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki z imionami zmarłych można do końca października składać w zakrystii. Za tych zmarłych będziemy się modlić na różańcu i w czasie mszy, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki i ul. Lipowej.                              

Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą 26 września 2021 r.

 

Od 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy.                                Nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17:30.

 

W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej, pierwszy piątek i sobota miesiąca.
Dlatego zapraszamy:
-  w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do osobistego i rodzinnego nawiedzania kościoła w ciągu dnia.
w sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W niedzielę 3 października o godz. 11:00 w Ząbrowcu odpust patronalny kościoła ku czci św. Franciszka.

Także w przyszłą niedzielę w Miłakowie po wieczornej mszy zapraszamy na nabożeństwo Transitus, czyli pamiątkę śmierci św. Franciszka z Asyżu.

 

Natomiast w poniedziałek 4 października będziemy przeżywać uroczystość naszego zakonodawcy.

 

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo czwartek (7.10) w Miłakowie, a w piątek (8.10) we wioskach.

 

W czwartek 07 października w święto Matki Bożej Różańcowej podczas Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

10 października o godz. 11:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na przyszły 2022 rok w cenie 5 zł. dochód przeznaczony jest na wsparcie misji franciszkańskich.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Kopernika (całej) i ul. Przemysłowej.

 

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Sinoradzka lat 84.

Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie…

  Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXV Niedzielę zwykłą 19 września 2021 r.


W minionym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość odpustową parafii. Wszystkim zaangażowanym czynnie w przygotowanie Jarmarku Klasztornego, Wyprzedaży garażowej, Turnieju szachowego, Konkursu on-line, Koncertu scholi Tau, adoracji z czuwaniem modlitewnym, pomoc techniczną i logistyczną i samą uroczystość w dzień odpustu składamy serdeczne podziękowania. Niech dobry Bóg wszystkim obficie wynagrodzi za ogrom serca i życzliwości.


W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na przyszły 2022 rok w cenie 5 zł. dochód przeznaczony jest na wsparcie misji franciszkańskich.


Dziękujemy parafianom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego, a za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Konopnickiej o ul. Szkolnej.


W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan  Faltynowski lat 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą 12 września 2021 r.

 

Dziś w Kościele przeżywamy radość przyjęcia w poczet błogosławionych  Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zaprośmy tych nowych błogosławionych do naszego życia – na bocznym ołtarzu św. Józefa przygotowane są obrazki z przesłaniem bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Ciebie. 


W parafii gościmy tegorocznego kaznodzieje odpustowego o. Bonifacego Suhaka OFM – Komisarza Ziemi Świętej, który przez kolejne dni aż do 14 września (dzień odpustu), będzie głosił dla nas Słowo Boże. Ofiary zbierane przy tej okazji (w niedzielę, poniedziałek i wtorek), przeznaczone będą na Komisariat Ziemi Świętej, którego działalność opiera się przede wszystkim na życzliwości i wsparciu przez wiernych, jakiego udzielają prowadzonym w Ziemi Świętej dziełom. Taka pomoc finansowa wspiera utrzymanie Miejsc Świętych, a także projektów edukacyjno-wychowawczych inspirowanych i prowadzonych przez franciszkanów obecnych w Ziemi Świętej od 800 lat. 

 

Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na koncert po 20. latach istniejących niegdyś w naszej parafii zespołów muzycznych PAX i TAU, a po południu o godz. 15:00 zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym konkursie on-line „150 lat Parafii w Miłakowie” – link jest na stronie naszej parafii. Również o godz. 15:00 zapraszamy na rondo Kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w dowód wdzięczności za dar beatyfikacji.


W poniedziałek 13września Dzień Fatimski. Zapraszamy dzieci, które chcą w tym roku należeć do Róży bł. Hiacynty i Franciszka na różaniec o godz. 17:30


W poniedziałek wieczorem po mszy rozpoczniemy już duchowe przygotowanie do odpustu, dlatego od godz. 19:00 – 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne wraz z zespołem Pace Bene.


Wtorek w dzień odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego uroczysta Suma odpustowa z procesją i księżmi z dekanatu o godz. 18:00.

 

W przyszłą niedzielę 19 września o 11:00 msza w intencji Sybiraków, a po mszy spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św.

 

Dziękujemy parafianom z ul.: Daszyńskiego, Dworcowej i Leśnej za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego.

 

Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą 05 września 2021 r.


Rozpoczęliśmy miesiąc wrzesień, tym samym wszystkim powracającym do szkół życzymy mocy Ducha Świętego w  Nowym Roku Szkolnym.

 

Za tydzień w sobotę 11 września rozpoczynamy obchody uroczystości odpustowej w naszej parafii w 150. rocznicę jej powołania do istnienia.

Świętowanie rozpoczniemy jeśli warunki pogodowe pozwolą Jarmarkiem Klasztornym przy kościele o godz. 11:00 z

*Wyprzedażą garażową,

*Turniejem Szachowym i

*wieloma atrakcjami.

Od soboty wieczór gościć będziemy w parafii o. Bonifacego Suhaka OFM – Komisarza Ziemi Świętej, który przez kolejne dni zaczynająć od Prezentacji Ziemi Świętej po sobotniej mszy wieczornej, aż do 14 września (dzień odpustu), będzie głosił dla nas Słowo Boże. Ofiary zbierane przy tej okazji (w niedzielę, poniedziałek i wtorek), przeznaczone będą na Komisariat Ziemi Świętej, którego działalność opiera się przede wszystkim na życzliwości i wsparciu przez wiernych, jakiego udzielają prowadzonym w Ziemi Świętej dziełom. Taka pomoc finansowa wspiera utrzymanie Miejsc Świętych, a także projektów edukacyjno-wychowawczych inspirowanych i prowadzonych przez franciszkanów obecnych w Ziemi Świętej od 800 lat. 

W niedzielę także będziemy przeżywać jubileusz 20 – lecia powstania w parafii zespołów muzycznych PAX i TAU. To spotkanie po latach będzie pewnie miłym przeżyciem dla wielu i czasem wspomnień. A o 15:00 zachęcamy do wzięcia udziału całymi rodzinami w Rodzinnym konkursie on-line „150 lat Parafii w Miłakowie”. Regulamin oraz link do testu będzie podany na stronie internetowej naszej parafii.

W poniedziałek wieczorem po mszy rozpoczniemy już duchowe przygotowanie do odpustu, dlatego od godz. 19:00 – 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne wraz z zespołem Pace Bene.

Wtorek natomiast do  uroczysty dzień odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa z procesją i księżmi z dekanatu o godz. 18:00.

 

W niedzielę 19 września o 11:00 spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św.


Dziękujemy za ofiarowane fanty do Wyprzedaży garażowej, która zostanie przeprowadzona 11 września w godz.  11:00-14:00.


Trwają zapisy chętnych  do udziału w Turnieju Szachowym – OPEN (dla dzieci i dorosłych), który odbędzie się w klasztorze 11 września br. o godz. 12:00. Zapisy przyjmuje p. Tadeusz Bułak (do 6 września br.)


Dziękujemy parafianom z ul.: Chopina i Kołłątaja za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul.  Daszyńskiego, Dworcowej i Leśnej.      

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Maria Staruch lat 85.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie                   

        

  Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą 29 sierpnia 2021 r.


1 września o godz. 8:00 Msza święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego.


W tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. 

Dlatego zapraszamy:


- w czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


-  w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do osobistego i rodzinnego nawiedzania kościoła w ciągu dnia, natomiast po wieczornej mszy litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania NSPJ.


w sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.


Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy czwartek miesiąca (2.09) w Miłakowie, a w pierwszy piątek miesiąca (3.09) we wioskach.


05 września o godz. 11:00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.


Już niebawem przeżywać będziemy w naszej parafii odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Program obchodów zamieszczony w biuletynie parafialnym zachęcając wszystkich parafian i gości do radosnego uczestnictwa.


Zapraszamy jeszcze do współtworzenia Wyprzedaży garażowej, która zostanie przeprowadzona 11 września w godz.  11:00-14:00 – szczegóły w gablocie przy kościele.


Trwają zapisy chętnych  do udziału w Turnieju Szachowym – OPEN (dla dzieci i dorosłych), który odbędzie się w klasztorze 11 września br. o godz. 12:00. Zapisy przyjmuje p. Tadeusz Bułak (do 6 września br.)


Dziękujemy parafianom z ul.: Brema, Mostowej, Słoneczny Stok i Kajki za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Chopina i Kołłątaja.      

                         

          Pokój i dobro

Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą 22 sierpnia 2021 r.


W piątek (27.08) po wieczornej mszy (o 19:30), spotkanie liderów grup parafialnych w celu omówienia przebiegu tegorocznego odpustu parafialnego.


W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11:00, będziemy modlić się w naszej parafii za rolników, sadowników i ogrodników a także za ich rodziny wypraszając potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże za trud ich pracy.


Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia Wyprzedaży garażowej, która zostanie przeprowadzona 11 września w godz.  11:00-14:00 na rzecz  Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św, które zbiera środki na windę dla niepełnosprawnych. Rzeczy, które są używane, ale w dobrym stanie i mogą jeszcze posłużyć innym, można przynieść na furtę do klasztoru i złożyć do kosza. W przypadku pytań lub potrzeby transportu można skontaktować się z organizatorem pod nr tel. 511 695 551.


Zapraszamy do udziału w Otwartym Turnieju Szachowym – OPEN (dla dzieci i dorosłych) z okazji 150. Rocznicy erygowania Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie, który odbędzie się w klasztorze 11 września br. o godz. 12:00. Zapisy przyjmuje p. Tadeusz Bułak (do 6 września br,).


W związku z brakiem wolnych intencji informujemy, że w każdą środę rano odprawiane są msze zbiorowe za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki do wpisania intencji znajdują się na stoliku pod chórem, które wraz z dobrowolną ofiarą można wrzucić do skarbony przy ołtarzu bocznym.


Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ubiegły poniedziałek przyszli pomóc uporządkować odpady przy cmentarzu. Z przykrością informujemy, że w dalszym ciągu są osoby, które podrzucają swoje domowe śmieci nawet wielkogabarytowe.


Dziękujemy parafianom z Warkał, Warkałek i Henrykowa za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Brema, Mostowej, Słoneczny Stok i Kajki.            

Pokój i dobro

 

Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą 15 sierpnia 2021 r.

 

 

W dn. 16 sierpnia, jak co miesiąc będą porządkowane śmieci przy cmentarzu. Chętnych do pomocy zapraszamy o godz. 13:00.

 

Rozpoczynamy przygotowania do odpustu parafialnego w szczególnym roku 150. rocznicy erygowania parafii. Zachęcamy do duchowego włączenia się poprzez codzienne odmawianie aktu zawierzenia naszej parafii Maryi Niepokonanej Pośredniczki Łask. Modlitwa dostępna jest w najnowszym numerze biuletynu.

Więcej informacji o odpuście w najbliższym czasie.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia Wyprzedaży garażowej, która zostanie przeprowadzona 11 września w godz.  11:00-14:00 na rzecz  Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, które zbiera środki na windę dla niepełnosprawnych. Rzeczy, które są używane, ale w dobrym stanie i mogą jeszcze posłużyć innym, można przynieść na furtę do klasztoru i złożyć do kosza. W przypadku pytań można skontaktować się z organizatorem pod nr tel. 511 695 551.

 

Dziękujemy parafianom z Pityn i Warn za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Warkał, Warkałek i Henrykowa.                                                                     

 

Pokój i dobro

Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą 08 sierpnia 2021 r.

 

Trwamy w czasie prac polowych, dlatego wspierajmy naszą modlitwą wszystkich pracujących na roli, szczególnie w czasie żniw. Wypraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo i dobrą pogodę w czasie zbiorów różnych plonów. Uszanujmy ciężką pracę rolników.

 

W przyszła niedzielę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane świętem Matki Boskiej Zielnej, dlatego w czasie mszy będzie poświecenie ziół i kwiatów. Tego dnia przypada również święto Wojska Polskiego upamiętniające zwycięstwo Polaków w bitwie warszawskiej w 1920 roku, zwane Cudem nad Wisłą.

Również w niedzielę 15 sierpnia po mszy o godz. 9:00 spotkanie w kościele wszystkich członków Żywego Różańca.

 

W dniach 12-17 sierpnia w naszej parafii dla scholi dziecięcej zostaną przeprowadzone warsztaty muzyczne. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Pani organistki.

 

W dn. 16 sierpnia, jak co miesiąc będą porządkowane śmieci przy cmentarzu. Chętnych do pomocy zapraszamy o godz. 13:00.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie włączyli się w akcję „Zbiórki elektro-śmieci”. Za wsparcie misji katolickich - Bóg zapłać.

 

Dziękujemy parafianom z Miejskiego Dworu i Różnowa za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Pityn i Warn.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana     śp. Zdzisława Czechowskiego lat 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                              

 Pokój i dobro

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą 01 sierpnia 2021 r.


Dziś 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.     

 

Jednocześnie rozpoczynamy miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu.


Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów.


Pamiętajmy też o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud. Za wszystkich pracujących na roli będziemy dziękować Panu Bogu na mszy św. pod koniec miesiąca 29 sierpnia o godz. 11:00, szczegóły na plakacie w gablocie.


2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić kościół parafialny, odmówić w nim Modlitwę Pańską (Ojcze nasz) oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. Dlatego zapraszamy na nabożeństwa:

- w czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

-  w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do osobistego i rodzinnego nawiedzania kościoła w ciągu dnia, natomiast po wieczornej mszy litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Najświętszemu Sercu.

- w sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dziękujemy parafianom z Gudników i Gilginii za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Miejskiego Dworu i Różnowa.                        

 Pokój i dobro

Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą 25 lipca 2021 r.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, w ubiegłą niedzielę na monitoring zebrano: na mszach w Miłakowie łącznie 5474 zł i 10 euro, na mszach w Książniku i Ząbrowcu 1100 zł, wspólnota Żywego Różańca złożyła ofiarę 1200 zł.


Dzisiaj po każdej mszy poświęcenie pojazdów, z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców.


Papież Franciszek  niedzielę 25 lipca br. w okolicy wspomnienia św. Joachima i Anny (dziadków Pana Jezusa) - po raz pierwszy ogłosił Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych.


Do 3 sierpnia potrwa jeszcze akcja zbiórki elektro-śmieci w naszej parafii. Uzyskane w ten sposób przychody pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy. Zbiórka potrwa do 3 sierpnia br. Elektro-śmieci można składować na parkingu przy klasztorze od strony kuchni. Tym samym bardzo prosimy o nie podrzucanie innych śmieci, typu, stare leżaki, wózki, czy koła od rowerów. Zbieramy tylko elektro-śmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:  wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD.

 

 Dziękujemy parafianom z Polkajn i Klugajn za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Gudników i Gilginii.

 

Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą 18 lipca 2021 r.

Dziś po każdej Mszy św. zapowiadana tydzień temu zbiórka ofiar na monitoring przy kościele. Każdy może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki przed kościołem, tym samym poczuć się odpowiedzialnym za parafialną świątynię.

Zachęcamy parafian do włączenia się w akcję zbiórki elektro-śmieci. Uzyskane w ten sposób przychody pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy. Zbiórka potrwa do 3 sierpnia br. Elektro-śmieci można składować na parkingu przy klasztorze od strony kuchni. Tym samym bardzo prosimy o nie podrzucanie innych śmieci, typu, stare leżaki, wózki, czy koła od rowerów. Zbieramy tylko elektro-śmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:  wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD.

W przyszłą niedzielę 25 lipca po mszach poświęcenie pojazdów, z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W najbliższy piątek 23 lipca br. o godz. 6:00 spod kościoła parafialnego wyruszy Parafialna pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę.

 

Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego. Natomiast jeśli ktoś chciałby otrzymywać biuletyn w wersji elektronicznej można przesłać wiadomość na adres:

 

 Dziękujemy parafianom z Głodówka, Rycerzewa i Stolna za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Polkajn i Klugajn.                            

 

POKÓJ I DOBRO 

Ogłoszenia na XV Niedzielę zwykłą 11 lipca 2021 r.

 

W związku z włamaniem i dewastacją kaplicy pogrzebowej  oraz faktem,  że monitoring miejski nie spełnia swojego podstawowego zadania, jako parafia sami musimy zadbać o ochronę miejsca kultu, a zarazem zabytku w naszym mieście. Tym samym zamówione zostały kamery i sprzęt do monitoringu, który będzie zamontowany przez profesjonalną firmę. Dlatego zawracamy się z uprzejmą prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego projektu, który kosztuje 5305, 29 zł. Każdy kto chce wesprzeć założenie monitoringu przy kościele będzie mógł to zrobić w przyszłą niedzielę w czasie zbiórki do puszki. Prosimy też wszystkich dobroczyńców, przedstawicieli firm o wsparcie na ten cel. Za zrozumienie i wszelką pomoc w akcji zabezpieczenia kościoła, a zarazem zabytku serdecznie dziękujemy. 

 

Zachęcamy parafian do włączenia się w akcję zbiórki elektro-śmieci. Uzyskane w ten sposób przychody pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy. Zbiórka potrwa do 3 sierpnia br. Elektro-śmieci można składować na parkingu przy klasztorze od strony kuchni.

 

We wtorek 13 lipca br. po wieczornej Mszy w. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie.

 

W dn. 23-24 lipca br. organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę, jest jeszcze kilka wolnych miejsc - zapisy u p. Henryka Zalewy i p. Agnieszki Bułak - szczegóły na plakacie w gablocie.

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.

 

Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego. Natomiast jeśli ktoś chciałby otrzymywać biuletyn w wersji elektronicznej można przesłać wiadomość na adres:

 

 Dziękujemy parafianom z Mysłak, Mieczysław i Bieniasz za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Głodówka, Rycerzewa i Stolna.                           

 

  POKÓJ I DOBRO         

Ogłoszenia na XIV Niedzielę zwykłą 04 lipca 2021 r.


Dziś przed kościołem po każdej mszy możliwość poparcia petycji Fundacji Życie i Rodzina - „STOP IN VITRO”.


W dn. 23-24 lipca br. organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę, zapisy u p. Henryka Zalewy i p. Agnieszki Bułak - szczegóły na plakacie w gablocie.


      Informujemy, że z dnia 28 na 29 czerwca dokonano włamania i dewastacji kaplicy pogrzebowej, a także kradzieży chorągwi pogrzebowych. Policja zatrzymała sprawcę, ale sprawa jest w toku.


W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.


 Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 11 i 12 za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Mysłak, Mieczysław i Bieniasz.                               

Ogłoszenia na XIII Niedzielę zwykłą 27 czerwca 2021 r.


Informujemy, że zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11-12 czerwca 2021 r., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br. ksiądz arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 16 października 2020 r. w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym, ksiądz arcybiskup z głębi serca prosi wszystkich wiernych o powrót do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła.


W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. Dlatego zapraszamy na nabożeństwa:


- w czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


-  w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do osobistego i rodzinnego nawiedzania kościoła w ciągu dnia, natomiast po wieczornej mszy litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Najświętszemu Sercu.


- w sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.


W przyszłą niedzielę przed kościołem po każdej mszy będzie możliwość poparcia petycji Fundacji Życie i Rodzina - „STOP IN VITRO”. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL.


W dn. 23-24 lipca br. organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę, zapisy u p. Henryka Zalewy i p. Agnieszki Bułak - szczegóły na plakacie w gablocie.


W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.


 Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 9 i 10 za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z bloków nr 11 i 12.


W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bronisław Korenicki lat 68 i Jerzy Jakubowski lat 84.

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                   

 

POKÓJ I DOBRO                   

Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą 20 czerwca 2021 r.

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11-12 czerwca 2021 r., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br. ksiądz arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 16 października 2020 r. w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym, ksiądz arcybiskup z głębi serca prosi wszystkich wiernych o powrót do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła.

 

Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17:30.


W przyszłą niedzielę w Książniku przeżywać będziemy odpust patronalny kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wszystkich chętnych zachęcamy do osobistego pielgrzymowania na msze  odpustową o godz. 9:00.


Również w przyszłą niedzielę w Miłakowie o godz. 11:00 będzie Msza św. rocznicowa dzieci, które w ubiegłym roku otrzymały sakrament Eucharystii.


W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.


 Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 7 i 8 za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z bloków nr 9 i 10.

 

            W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Paluch lat 99, Lesław Stępczyński lat 73, Patrycja Kamińska lat 18

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

POKÓJ I DOBRO                  

 

www.milakowo.parafia.info.pl

Ogłoszenia na XI Niedzielę zwykłą 13 czerwca 2021 r.

 

W czerwcu zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  codziennie o 17:30.

 

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie liderów i wszystkich chętnych członków grup parafialnych z proboszczem.


W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.


 Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 5 i 6 za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z bloków nr 7 i 8.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Halina Gadomska lat 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

POKÓJ I DOBRO                   

Ogłoszenia na Niedzielę 6 czerwca 2021 r.

 W czerwcu zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  codziennie o godz. 17:30.

 

W miniony czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało, dlatego serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się czynnie w przygotowanie tej uroczystości. Szczególne słowa uznania kierujemy do wszystkich przygotowujących piękne ołtarze na trasie procesji eucharystycznej, również dziękujemy twórcom dywanu kwiatowego w kościele, tym bardziej że było to po raz pierwszy w tak długiej historii naszej parafii. Dziękujemy dzieciom biorącym udział w procesji i tym, którzy wymalowali kwiaty na drodze, po której szła procesja, Liturgicznej Służbie Ołtarza - akolitom i ministrantom, chórowi Oremus   i zespołowi Pace Bene, jak również naszej miłakowskiej Straży Pożarnej i Policji za ich pomoc.

 

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy 10 i 11 czerwca. W czwartek (11.06) w Miłakowie, a w piątek (11.06) we wioskach.

 

W oktawie Bożego Ciała po wieczornych mszach zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych wokół kościoła, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 11 czerwca.

 

W piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

Akcja Katolicka w Polsce podjęła projekt patriotyczny pod nazwą „Zapal znicz na grobie bohatera”. Pragniemy włączyć się w to dzieło i odnaleźć oraz upamiętnić ludzi, którzy żyli w naszej parafii, a ich życie  może być pięknym świadectwem patriotyzmu godnego naśladowania przez przyszłe pokolenia. 

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć jeszcze publikację o parafii w cenie 15 zł.

 

Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 3 i 4 (tym, którzy przyszli) za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z bloków nr 5 i 6.

 

                                   POKÓJ I DOBRO        

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 30 maja

 

Dzisiejszej niedzieli obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tym samym kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

Od 1 czerwca zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17:30.

W pierwszy czwartek miesiąca  03 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Po mszy o 11:00  wyruszy procesja z kościoła parafialnego (Podwyższenia Krzyża Świętego), do czterech ołtarzy ul. Warszawską do ronda kard. Wyszyńskiego, dalej ul. Olsztyńską, ul. o. Wł. Włodyki i ul. M. Konopnickiej z powrotem do kościoła parafialnego.

O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji prosimy: pierwszy ołtarz przy krzyżu misyjnym obok kościoła wspólnotę Żywego Różańcadrugi ołtarz na parkingu przy kościele św. Elżbiety i św. Wojciecha (przy rondzie) Chór Oremustrzeci ołtarz pod dębem przy jeleniu wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, ołtarz czwarty przy kapliczce Jezusa Miłosiernego Akcję Katolicką. W czasie procesji prosimy, aby w miarę możliwości zachować dystans między sobą. Postarajmy się też przyozdobić nasze domy i mieszkania, szczególnie na trasie procesji eucharystycznej. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci komunijne do licznego udziału.

 

W oktawie Bożego Ciała po wieczornych mszach będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 11 czerwca.

 

4 czerwca z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

W pierwszą sobotę miesiąca 5 czerwca o godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Z racji Uroczystości Bożego Ciała chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy 10 i 11 czerwca.

 

Akcja Katolicka w Polsce podjęła projekt patriotyczny pod nazwą „Zapal znicz na grobie bohatera”.  Czekamy jeszcze na rodziny, które chciałyby opowiedzieć o swoich przodkach, którzy walczyli o wolną Ojczyznę zarówno z okupantem niemieckim jak i władzami komunistycznej władzy PRL.

 

Staraniem redakcji Biuletynu Parafialnego została wydana publikacja o naszej parafii w roku, kiedy przypadają ważne daty: 150. rocznica powołania parafii, 50. rocznica przekazania parafii i kościoła franciszkanom oraz 30. rocznica wejścia parafii w skład Prowincji Zakonnej św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu. Jest to pierwsza publikacja o takim zakresie, zawierająca szereg unikatowych zdjęć z przeszłości parafii.

Publikację w cenie 15 zł można nabyć w zakrystii.

 

Burmistrz Miłakowa informuje , że do 30 września na terenie Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy i dotyczy wyłącznie informacji o ludności, gospodarstwach domowych i warunkach mieszkaniowych. W spisie można wziąć udział za pomocą strony internetowej spis.gov.pl lub infolinii:  22 279 99 99 i 22 828 88 88, a także w Urzędzie Miejskim w Miłakowie.

 

Dziękujemy parafianom z Osiedla Kolorowego  –  bloki: 1 i 2 (tym, którzy przyszli) za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z bloków nr 3 i 4.

 

                                   POKÓJ I DOBRO                   

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23 maja br.

 

Dzisiejszej niedzieli obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światłoi moc Ducha Świętego dla nas wszystkich, niech nas uzdalnia do mężnego wyznawania naszej wiary.

 

Każdego dnia zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy o godz. 17:30.

 

Akcja Katolicka w Polsce podjęła projekt patriotyczny pod nazwą „Zapal znicz na grobie bohatera”. Pragniemy włączyć się w to dzieło i odnaleźć oraz upamiętnić ludzi, którzy żyli w naszej parafii, a ich życie  może być pięknym świadectwem patriotyzmu godnego naśladowania przez przyszłe pokolenia. 

 

Staraniem redakcji Biuletynu Parafialnego została wydana publikacja o historii naszej parafii. Jest to pierwsza publikacja o takim zakresie, zawierająca szereg unikatowych zdjęć Miłakowa. Polecamy

Publikację w cenie 15 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w dni powszednie w zakrystii.

 

 

Dziękujemy parafianom z ul. o. Wł. Włodyki nr 21-36 za przygotowani świątyni do niedzielnej liturgii, a w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – bloki: 1i 2.                                     

POKÓJ I DOBRO                   

www.milakowo.parafia.info.pl

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, każdego dnia o godz. 17:30.


W przyszły wtorek, 18 maja wspominać będziemy dzień urodzin św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu zaprosić do udziału w kolejnym Rodzinnym Konkursie on-line. Link do testu będzie dostępny 18 maja od godz. 20:00 do 21:00 na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do udziału.


W czwartek 20. 05 podczas Mszy św. o godz. 18:00 ks. bp Janusz Ostrowski udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziny polecamy w modlitwie.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światłoi moc Ducha Świętego dla nas wszystkich, niech nas uzdalnia do mężnego wyznawania naszej wiary.


Akcja Katolicka w Polsce podjęła projekt patriotyczny pod nazwą „Zapal znicz na grobie bohatera”. Pragniemy włączyć się w to dzieło i odnaleźć oraz upamiętnić ludzi, którzy żyli w naszej parafii, a ich życie  może być pięknym świadectwem patriotyzmu godnego naśladowania przez przyszłe pokolenia. 


Staraniem redakcji Biuletynu Parafialnego została wydana publikacja o naszej parafii w roku, kiedy przypadają ważne daty: 150. rocznica powołania parafii, 50. rocznica przekazania parafii i kościoła franciszkanom oraz 30. rocznica wejścia parafii w skład Prowincji Zakonnej św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu. Jest to pierwsza publikacja o takim zakresie, zawierająca szereg unikatowych zdjęć z przeszłości parafii. Publikację w cenie 15 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w dni powszednie w zakrystii.


W przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. o. Władysława Włodyki nr 21-36 o przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Annę Durczak lat 84, Władysławę Marzec lat 87 i Renatę Ratajszczak lat 55.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

POKÓJ I DOBRO

 

www.milakowo.parafia.info.pl

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną 09.05.2021 r.

 

Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, każdego dnia o godz. 17:30.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie FZŚ.

 

W przyszłą niedzielę 16 maja br. będziemy obchodzić uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA  Pańskiego, wraz z uczniami Chrystusa wpatrujemy  się w niebo – sens i cel naszego chrześcijańskiego życia. Tego dnia będziemy przeżywać także w parafii Uroczystość Pierwszokomunijną podczas Eucharystii o godz. 11.00 i 13:00.

Dlatego prosimy parafian, aby wyjątkowo tego dnia wybrać się na inną godzinę mszy niedzielnej.

Dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc, polecamy w modlitwie, aby wytrwały w miłości Jezusa do końca swego życia. Polecamy też rodziców i najbliższych, aby swoim przykładem życia wiary budowali tę miłość w sercach dzieci każdego dnia.

 

Akcja Katolicka w Polsce podjęła projekt patriotyczny pod nazwą „Zapal znicz na grobie bohatera”. Pragniemy włączyć się w to dzieło i odnaleźć oraz upamiętnić ludzi, którzy żyli w naszej parafii, a ich życie  może być pięknym świadectwem patriotyzmu godnego naśladowania przez przyszłe pokolenia. 

Szczegóły w biuletynie parafialnym

 

POLECAMY

Staraniem redakcji Biuletynu Parafialnego została wydana publikacja o naszej parafii w roku, kiedy przypadają ważne daty: 150. rocznica powołania parafii, 50. rocznica przekazania parafii i kościoła franciszkanom oraz 30. rocznica wejścia parafii w skład Prowincji Zakonnej św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu. Jest to pierwsza publikacja o takim zakresie, zawierająca szereg unikatowych zdjęć z przeszłości parafii.

Publikację w cenie 15 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w dni powszednie w zakrystii.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Wł. Włodyki – nr 1-20 za posprzątanie kościoła, a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Wł. Włodyki nr 21-36.                                

 

POKÓJ I DOBRO  

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną 25.04.2021 r.

 

Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

 

Od pierwszego maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, każdego dnia o godz. 17:30.

 

W sobotę 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika, patrona Świętej Rodziny. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, dlatego przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W przyszłą niedzielę 2 maja w Narodowy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, po mszy o godz.11:00 nastąpi uroczyste zawieszenie flagi przed kościołem. Ofiarodawcy flag i masztu składamy serdeczne podziękowania.

W poniedziałek będziemy przeżywać w Kościele katolickim w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu o 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00. W Książniku o 9:00 a w Ząbrowcu o 11:00.

Przypominamy, że ciągle aktualny jest „Dekret ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane” dla:
- osób w podeszłym wieku,
- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osób, które czują obawę przed zarażeniem,
                 z jednoczesnym zachowaniem III przykazania Dekalogu:

 „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

Przypominamy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Okrężnej, ul. Topolowej i ul. Orzeszkowej za posprzątanie kościoła, a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńska - cała

 

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Kazimierz Czaus lat 61

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną 18.04.2021 r.

 

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie akolitów z proboszczem.

 

We wtorek po wieczornej mszy spotkanie rodziców z trójek klasowych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W piątek 23 kwietnia będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Według Przepisów Liturgicznych w uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kościół zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności oraz uczestnictwem we Mszy św.

 

Przypominamy, że ciągle aktualny jest „Dekret ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane” dla:
- osób w podeszłym wieku,
- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osób, które czują obawę przed zarażeniem,
                 z jednoczesnym zachowaniem III przykazania Dekalogu:

 „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

Przypominamy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Warszawskiej, ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej za posprzątanie kościoła, a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Okrężnej, ul. Topolowej i ul. Orzeszkowej.

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy w modlitwie: śp. Dariusza Łukasika.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

                                                                   

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia11.04.2021 r.

 

Przeżywamy II niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, tak zwaną Niedzielę Białą lub Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

 

Przypominamy, że ciągle aktualny jest „Dekret ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane” dla: - osób w podeszłym wieku, - osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), - osób, które czują obawę przed zarażeniem,         z jednoczesnym zachowaniem III przykazania Dekalogu:

 „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

Przypominamy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Mickiewicza  i ul. Prusa za posprzątanie kościoła,

 a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian

z ul. Warszawskiej, ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej.

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy w modlitwie: śp. Mirosława Homzę lat 63, Sylwestra Maja lat 68, Aleksandrę Dobrzyńską lat 64 i Leona Dobrzyńskiego lat 64, Józefa Kita 85, Annę Nadarzyńską lat 96 oraz Mariannę Kowalczyk lat 89.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                             POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  

04.04.2021 r.

 

Przeżywamy dziś radość Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.  

 Z tej racji wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom życzymy radości, pokoju, zdrowia i miłości. Niech radość Zmartwychwstałego Pana wniesie w życie moc łaski i błogosławieństwa, moc wiary, moc nadziei, która zawieść nie może i moc miłości w życiu rodzinnym, oraz ludzką życzliwość na drogach codziennych obowiązków. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni wszystkich swoją łaską. Składamy też serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz dzisiejszej procesji i mszy rezurekcyjnej. Służbie Liturgicznej Ołtarza: akolitom, lektorom i ministrantom, Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie, budowniczym ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także wszystkim składającym ofiary na kwiaty. Dziękujemy chórowi „Oremus” i zespołowi „Pace Bene”, za śpiew w czasie liturgii Triuduum Paschalnego. Dziękujemy życzliwym dobroczyńcom za okazane serce i wszelkie dary, które jako wspólnota zakonna w tych dniach otrzymaliśmy. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę o 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00. W Książniku o 9:00, a w Ząbrowcu o 11:00. W tym dniu przewidziana jest zbiórka na KUL.

 

W czwartek i piątek (8 i 9 kwietnia), w Oktawie Wielkanocy odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie a w piątek we wioskach.

 

Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W czasie mszy o godz. 11:00 zostaną uroczyście poświecone książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

Przypominamy, że ciągle aktualny jest „Dekret ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane” dla: - osób w podeszłym wieku, - osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), - osób, które czują obawę przed zarażeniem, z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

 

Przypominamy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

 

W najbliższą sobotę 10 kwietnia prosimy o przygotowanie świątyni, na niedzielę liturgię, parafian z ul. Mickiewicza i ul Prusa.

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy w modlitwie: śp. Justyna Kaliszka lat 25.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…              

                  

 

                                                                                                        POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową - 28.03.2021 r.

 

Dzisiejsza szósta niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Pomocny poradnik jak przeżyć po katolicku ten czas dołączony jest do Biuletynu Parafialnego.

 

W Wielkim Tygodniu przeżywać będziemy najważniejsze dni w roku, czyli Triduum Paschalne. Dla człowieka wierzącego jest to początek przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszych tajemnic naszej wiary.

 

W Wielki Wtorek o 16:00 zbiórka z proboszczem wszystkich chcących czynnie uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego akolitów, lektorów i ministrantów.

 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (tzw. ciemnicy). Adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00.

 

Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa od godz. 6:00. O godz. 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja w ciszy do godz. 24:00. W Wielki Piątek będzie możliwość złożenia ofiar na Ziemię Świętą.

 

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 6:00 do 15:30 (zamknięcie kościoła i przygotowanie na liturgię).

Błogosławieństwo pokarmów w  Miłakowie będzie od godz. 10:00 do 14:00 co pół godziny, a w kościołach filialnych: w Książniku o 10:00, a w Ząbrowcu 11:00.

O godz. 18:00 Liturgia Wielkiej Soboty – Wigilia Paschalna

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6:00. Następne Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. W Książniku o godz. 9:00, a w Ząbrowcu o godz. 11:00.

 

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę o 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00. W Książniku o 9:00, a w Ząbrowcu o 11:00. W tym dniu przewidziana jest zbiórka na KUL.

 

W oktawie Wielkanocy w piątek 9 kwietnia nie obowiązuje post.

 

Przypominamy, że ciągle aktualny jest „Dekret ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane” dla: - osób w podeszłym wieku, - osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), - osób, które czują obawę przed zarażeniem, z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

 

Przypominamy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

 

Caritas serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za włączenie się do wielkopostnych akcji pomocy potrzebującym. Wszystkim za okazaną życzliwość składamy staropolskie Bóg zapłać.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Młyńskiej i ul. Mazowieckiej za posprzątanie kościoła.

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy w modlitwie:śp. Janinę Gałązka lat 78

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…              

                  

 

                                                                                                 POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.

 

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy, w każdą niedzielę o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W czasie Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Warmińskiej od lat proponuje różne formy zaangażowania się w pełnienie uczynków miłosierdzia. Wśród nich są: Siatka Miłosierdzia oraz paschaliki. Siatki można zostawiać w  koszu pod chórem, a przed Wielkanocą, Parafialny Zespół Caritas przekaże je potrzebującym z naszej parafii. Paschaliki jeszcze rozprowadzają wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy wyjściu z kościoła.

 

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy przeżywali w Kościele Dzień Świętości Życia. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych dzieci; poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć. W intencji dziecka zagrożonego aborcją można podjąć się modlitwy zwanej Duchową Adopcją w czasie mszy o godz. 18:00.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa i tym samym początek Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy będzie poświęcenie palm. Więcej informacji w dodatku do Biuletynu Parafialnego.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki i ul. Lipowej za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Młyńskiej i ul. Mazowieckiej.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Kazimiera Jędruch lat 88.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…              

                                       

 

                                                                                                  POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.

 

Przez cały Wielki Post zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W czasie Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Warmińskiej od lat proponuje różne formy zaangażowania się w pełnienie uczynków miłosierdzia. Wśród nich są: Siatka Miłosierdzia oraz paschaliki. Siatki można wziąć z kosza pod chórem, a po napełnieniu przynieść do kościoła (szczegóły akcji na siatkach) przed Wielkanocą Parafialny Zespół Caritas przekaże je potrzebującym z naszej parafii. Paschaliki małe w cenie 5 zł i duże 10 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym Rodzinnym konkursie on-line  pt. „Św. Józef”, który odbędzie się 19 marca br. o godz. 20:00

 

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadającą 25 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych dzieci; poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć. W intencji dziecka zagrożonego aborcją można podjąć się modlitwy zwanej Duchową Adopcją w czasie mszy o godz. 18:00.

 

W zakrystii do nabycia są jeszcze płyty zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”, w cenie 30 zł.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki i ul. Lipowej.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Naklicki lat 33 i Wiesława Strzylak lat 65.                   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                       

 

                                                                                                  POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu - 07.03.2021 r.

W dzisiejszą III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji parafialnych, które głosi ks. Grzegorz Siwak SDB (Salezjanin). Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie, a ofiary zbierane w tych dniach będą przeznaczone na Salezjańskie Centrum Młodzieży św. Jana Bosko w Kniewie, gdzie posługuje nasz rekolekcjonista.


W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W poniedziałek i wtorek przed mszami spowiadać będą kapłani z dekanatu.


We wtorek 9 marca Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na  wieczorną Mszę św. i spotkanie


Przez cały Wielki Post zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


W zakrystii do nabycia są jeszcze płyty zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”, w cenie 30 zł.


Zapraszamy do udziału w kolejnym Rodzinnym konkursie on-line pt. „Św. Józef”, który odbędzie się 19 marca br. o godz. 20:00


                   Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na dzieło misyjne „Ad Gentes” – łącznie 560,50zł


Dziękujemy parafianom z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej.  

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.


W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego można złożyć dobrowolne ofiary do puszki na stoliku pod chórem przeznaczone  na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Również przez cały rok można wspierać polskich misjonarzy poprzez wysyłanie SMS-ów. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.


Przez cały Wielki Post zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw Gorzkich Żali, które odprawiamy, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


W tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dlatego zachęcamy do  modlitwy w czasie nabożeństw:

- w pierwszy czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe święte powołania do Służby Bożej,

- w pierwszy piątek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a po wieczornej mszy litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Najświętszemu Sercu,

- w pierwszą sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

Również w pierwszy czwartek i piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie, a w piątek we wioskach.


Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w parafii rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi ks. Grzegorz Siwak SDB (Salezjanin), z Salezjańskiego Centrum Młodzieży św. Jana Bosko w Kniewie. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w codziennych trudnościach. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie (7,8 i 9 marca). Ofiary zbierane w tych dniach będą przeznaczone na Salezjańskie Centrum Młodzieży, w którym posługuje nasz rekolekcjonista. Zachęcamy do uczestniczenia w tym świętym czasie rekolekcji parafialnych.


W zakrystii do nabycia są płyty zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”, w cenie 30 zł.


Dziękujemy parafianom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej.


Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych z minionym tygodniu śp. Jana Dąbrowskiego lat 88 i Adam Ostrouch lat 32.

 

                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …           

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

 

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy w Kościele Środą Popielcową.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żali, które odprawiamy, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30.Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa w intencjach Papieża - Ojcze nasz… , Zdrowaś Maryjo…. i Wierzę w Boga… Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną konkretną zmarłą osobę.

 

W przyszłą niedzielę 28 lutego będziemy przezywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu będzie można złożyć ofiary do puszki pod chórem przeznaczone  na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Również przez cały rok można wspierać polskich misjonarzy poprzez wysyłanie SMS-ów.

 

Zachęcamy również do zaplanowania sobie czasu, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji parafialnych, które odbędą się III niedzielę Wielkiego Postu tj. 7 marca i w kolejne dni 8 i 9 marca. Wygłosi je ks. Grzegorz Siwak SDB (Salezjanin), z Salezjańskiego Centrum Młodzieży św. Jana Bosko w Kniewie.

 

W zakrystii do nabycia są płyty zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”, w cenie 30 zł.To wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Dworcowej i Leśnej za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego.      

 

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego z minionym tygodniu

śp. Arkadiusz Kułakowski lat 43     Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

                                  

POKÓJ I DOBRO

POCZĄTEK WIELKIEGO POSTU

NABOŻEŃSTWA W WIELKIM POŚCIE

Ogłoszenia na VI Niedzielę zwykłą- 14.02.2021 r.

          W środę Popielcową – 17 lutego rozpoczniemy Wielki Post.Jest to dla ludzi wierzących, czas łaski, by przez post, modlitwę i jałmużnę przyjąć Słowo Boga wzywające do głębokiej przemiany swojego życia. Wspólnota Kościoła pragnie nam w tej drodze nieustannie pomagać. Msze św., w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. A wszelkie szczegółowe informacje odnośnie postu w dodatku do Biuletynu Parafialnego.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas podczas nabożeństw: Gorzkich Żali, które odprawiane będą, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, i Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 7:30 i 17:30.Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa w intencjach Papieża - Ojcze nasz… , Zdrowaś Maryjo…. i Wierzę w Boga… Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną konkretną zmarłą osobę.

 

Rekolekcje wielkopostne planowane są na III niedzielę Wielkiego Postu tj. 7 marca i w kolejne dni 8 i 9 marca. Wygłosi je ks. Grzegorz Siwak SDB (Salezjanin), z Salezjańskiego Centrum Młodzieży św. Jana Bosko w Kniewie. Już dziś zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na te dni, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji parafialnych. Szczegółowy plan rekolekcji będzie podany później.

 

            Zachęcamy do nabywania płyt zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”. To wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie. Płyty jako wsparcie muzyków w czasie pandemii można nabyć w zakrystii w cenie 30 zł.

 

Dziękujemy parafianom z ul Daszyńskiego za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Dworcowej i Leśnej.

 

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych z minionego tygodnia śp. Bartosza Jóźwik, żył 8 dni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą- 07.02.2021 r.

 

        We wtorek 9 lutego br. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na wieczorną Mszę św.

 

W czwartek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy Dzień Chorych. Msza św. w intencji chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10:00. Bliskich i opiekunów prosimy, aby pomogli chorym tego dnia przybyć do kościoła.

 

W przyszłą niedzielę 14 lutego podczas mszy o godz. 11:00, sześciu kandydatów zostanie obłóczonych i przyjętych do grona ministrantów. Polecamy ich modlitwie z prośbą o gorliwość i wytrwanie w służbie Bożej.

 

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy Róże bł. Hiacynty i Franciszka na Mszę św. o godz. 11:00 na zmianę tajemnic.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Miłakowie zaprasza w sobotę 13 lutego br.  od godz. 9:00-12:00 wszystkich chętnych dawców krwi. Więcej informacji na plakatach.

 

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania młodzieży przygotowującej się do tego sakramentu zostanie udzielony 20 maja podczas mszy o godz. 18:00.

 

                Zachęcamy do nabywania płyt zespołu TDG – Trzecia Godzina Dnia pt. „Twoje Imię”. To wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie. Płyty jako wsparcie muzyków w czasie pandemii można nabyć w zakrystii w cenie 30 zł.

 

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w akcji „Podaruj trochę ciepła” - ofiarowując ciepłą odzież bezdomnym – podopiecznym Caritas w Olsztynie. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Chopina i ul. Kołłątaja za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Daszyńskiego i ul. Kajki.               

                                   

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na IV Niedzielę zwykłą- 31.01.2021 r.

Przeżywamy ostatnią niedzielę stycznia i tym samym kończymy czas kolędy w parafii. Podsumowanie tegorocznej kolędy w dodatku do Biuletynu Parafialnego. Z okazji rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Bruno Siegla przypadającej 30 stycznia dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 zostanie poświęcona tablica pamiątkowa. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

 

Od dziś do następnej niedzieli można wesprzeć bezdomnych – podopiecznych Caritas w Olsztynie ofiarowując ciepłą odzież. Rzeczy można składać do kosza pod chórem.

 

2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego popularnie nazywane w Polsce MB Gromnicznej. W zakrystii można nabyć woskowe świece – gromnice w cenie 10 zł. Tego dnia przeżywać będziemy również kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele.  Święto to ustanowił papież Jan Paweł II w 1997 roku. W tym dniu warto pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu w życiu zakonnym.

Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św., zapraszamy na poświęcenie świec 2 lutego podczas mszy o 18:00.

 

W tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dlatego zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw: w pierwszy czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe święte powołania do Służby Bożej.

 

W pierwszy piątek zapraszamy na CAŁODZIENNĄ ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - W CISZY od 8:30 do 18:00,  Po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu,  litania do Serca Pana Jezusa, Akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

W pierwszą sobotę o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Również w pierwszy czwartek i piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie a w piątek we wioskach.

 

W środę 3 lutego po mszach błogosławieństwo ku czci św. Błażeja orędownika osób chorujących na gardło.

 

W piątek 5 lutego wspomnienie liturgiczne św. Agaty po mszach poświęcenie chleba i soli.

 

Bóg zapłać wszystkim za złożone w zeszłą niedzielęofiary – łącznie 888,50 zł. na rzecz  poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, a także wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w zbiórce.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Bema, ul. Mostowej i ul. Słoneczny Stok za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Chopina i ul. Kołłątaja.                                                     

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na III Niedzielę zwykłą- NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO

24.01.2021

Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Św. w domach.

 

Trwają w naszej parafii Msze św. kolędowe, na które serdecznie zapraszamy parafian z poszczególnych ulic i wiosek. W czasie mszy modlimy się o Boże łaski i błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Z kościoła można zabrać wodę poświeconą i samemu pokropić swój dom i mieszkanie według domowego obrzędu wyłożonego na stoliku pod chórem, wraz ze słowem ks. abp Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, jak również sprawozdanie roczne proboszcza za rok 2020.

 

Dziś na prośbę Caritasu Chorwacji  po każdej Mszy św. można złożyć dobrowolną ofiarę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi jakie nawiedziło Chorwację.

 

Z okazji rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Bruno Siegla przypadającej 30 stycznia, pragniemy przybliżyć życie i posługę proboszcza parafii w Miłakowie w latach 1931-1945 r.  Zapraszamy JUŻ DZIŚ!!!do udziału w rodzinnym konkursie on-line „Sługa Boży ks. Bruno Siegel”, który odbędzie się o godz. 15:00. Link do konkursu na stronie internetowej naszej parafii będzie dostępny do godz. 17:00. A za tydzień w niedzielę w czasie mszy o godz. 11:00 poświęcona zostanie tablica pamiątkowa Sługi Bożego ks. Bruno Siegla i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Zachęcamy również do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

 

                W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – 02 lutego br. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na poświęcenie gromnic.

 

                W przyszłą niedzielę 31 stycznia br. zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na mszę św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej odbędzie się krótkie spotkanie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Biuletynu Parafialnego. Osoby, które chciałyby otrzymywać Biuletyn parafialny „Z życia naszej Wspólnoty” drogą elektroniczną mogą napisać na adres

 

Dziękujemy parafianom z Warkał, Warkałek i Henrykowa za posprzątanie kościoła, a o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Bema, ul. Mostowej i ul. Słoneczny Stok.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Szczepański lat 75, Anna Danlowska lat 75                           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą 17.01.2021 r.

 

Przeżywamy drugą niedzielę okresu zwykłego w Kościele, a za tydzień 24 stycznia przypada Niedziela Słowa Bożego.

Trwają w naszej parafii Msze św. kolędowe odprawiane, na które serdecznie zapraszamy parafian z poszczególnych ulic i wiosek. W czasie mszy modlimy się o Boże łaski i błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Z kościoła można zabrać wodę poświeconą, i samemu pokropić swój dom i mieszkanie według domowego obrzędu wyłożonego na stoliku pod chórem, wraz ze słowem ks. abp Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, jak również sprawozdanie roczne proboszcza za rok 2020.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich dnia, które przypada w czwartek i piątek składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pomyślności i pociechy z wnuków. 

Z okazji zbliżającej się rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Bruno Siegla (30 stycznia 1945 r.), pragniemy przybliżyć życie i posługę proboszcza Miłakowa w latach 1931-1945 r.  Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie on-line „Sługa Boży ks. Bruno Siegel”, który odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 15:00. Link do konkursu już niebawem na stronie internetowej naszej parafii: www.milakowo.parafia.info.pl

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Biuletynu Parafialnego.

Osoby, które chciałyby otrzymywać Biuletyn parafialny „Z życia naszej Wspólnoty” drogą elektroniczną mogą napisać na adres

 

Dziękujemy parafianom z Pityn i Warn za posprzątanie kościoła, a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z Warkał, Warkałek i Henrykowa.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Marcina Puchtę lat 30.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na 10.01.2021 r. Niedzielę Chrztu Pańskiego

 

Przeżywamy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Chrztu Świętego. Kończy się w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku. Wspominajmy dziś swój własny chrzest – pamiętajmy też przy tej okazji o naszych rodzicach i chrzestnych.

 

Trwają w naszej parafii Msze św. kolędowe odprawiane przez cały styczeń za parafian z poszczególnych ulic i wiosek, na które serdecznie zapraszamy. W czasie mszy modlimy się o Boże łaski i błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Z kościoła można zabrać wodę poświeconą, i samemu pokropić swój dom i mieszkanie według domowego obrzędu wyłożonego na stoliku pod chórem, wraz ze słowem ks. abp Józefa Górzyńskiego,

 

Na stoliku wyłożone jest również sprawozdanie roczne proboszcza za rok 2020. Zachęcamy do lektury.

 

W minioną środę przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, dlatego serdeczne podziękowania składamy za organizację Orszaku, bo jest to jedno z najstarszych wydarzeń w archidiecezji warmińskiej. Nasz parafia w Miłakowie dziesięć lat temu dała początek orszakom i szczyci się najdłuższą tradycją w naszej archidiecezji. Dziękujemy również za wszelkie dary składane przy tej okazji dla chorych ze szpitala w Morągu.

 

Dziś w biuletynie wkładka z okazji zbliżającej się rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Bruno Siegla (30 stycznia 1945 r.). Pragniemy przybliżyć życie i posługę proboszcza Miłakowa w latach 1931-1945 zapraszając jednocześnie do udziału w rodzinnym konkursie on-line „Sługa Boży ks. Bruno Siegel”, który odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 15:00. Link do konkursu już niebawem na stronie internetowej naszej parafii: www.milakowo.parafia.info.pl

 

Osoby, które chciałyby otrzymywać Biuletyn parafialny „Z życia naszej Wspólnoty” drogą elektroniczną mogą napisać na adres

 

Dziękujemy parafianom z Miejskiego Dworu i Różnowa za posprzątanie kościoła, a  o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę prosimy parafian z Pityn i Warn.

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszego Imienia Jezus 03.01.2021 r. 

 Jak już informowaliśmy w tym roku kolęda nie może odbyć się w tradycyjnej formie wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem. Dlatego zapraszamy na Msze św. kolędowe odprawiane przez cały styczeń za parafian z poszczególnych ulic i wiosek. W czasie mszy będziemy wypraszać Boże łaski i błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Z kościoła można zabrać wodę poświeconą, i samemu pokropić swój dom i mieszkanie według domowego obrzędu wyłożonego na stoliku pod chórem, wraz ze słowem ks. abp Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.

 

Na stoliku wyłożone jest również sprawozdanie roczne proboszcza za rok 2020. Zachęcamy do lektury.

 

Dzień Objawienia Pańskiego 6 stycznia, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym, jest jednym z najstarszych  świąt chrześcijańskich. W  tym roku z racji pandemii coroczny Orszak Trzech Króli w naszej parafii nie może się odbyć w dotychczasowej formie. W związku z tym zrodziła się inicjatywa pomocy – poprzez ofiarowanie daru dla podopiecznych ZOL-u w Morągu. Kosz na dary typu: koce, ręczniki (nowe, nieużywane) oraz środki czystości, będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu Matki Bożej. Trzej Królowie przynieśli Dzieciątku Jezus drogocenne dary, my również możemy ofiarować potrzebującym coś naprawdę od serca.

 

Prosimy mieszkańców z Miejskiego Dworu i Różnowa o przygotowanie kościoła parafialnego na przyszłą niedzielę.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Ożubko lat 58, Teofila Pudlak lat 88.                  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

 

31 grudnia (czwartek), w ostatni dzień roku zapraszamy do kościoła na całodzienną adorację Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy porannej, aż do Mszy św. dziękczynnej o godz. 18:00 na zakończenie 2020 roku połączone z  nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym i z błogosławieństwem na Nowy 2021 Rok. Po mszy będzie można zabrać list ks. abp Józefa Górzyńskiego do wszystkich diecezjan i obrzęd błogosławieństwa domów, które mogą poprowadzić ojciec, matka rodziny lub ktoś z domowników. Dołączone do tego będzie słowo proboszcza wraz ze sprawozdaniem rocznym z parafii za 2020 rok.

 

Już od 2 stycznia zapraszamy na Msze św. KOLĘDOWE w intencji parafian z poszczególnych ulic i wiosek. Kolejność podawana będzie na bieżąco w biuletynie parafialnym i w gablocie przed kościołem.

 

Dzień Objawienia Pańskiego 6 stycznia, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym, jest jednym z najstarszych  świąt chrześcijańskich. W  tym roku z racji pandemii coroczny Orszak Trzech Króli w naszej parafii nie może się odbyć w dotychczasowej formie. W związku z tym zrodziła się inicjatywa pomocy – poprzez ofiarowanie daru dla podopiecznych ZOL-u w Morągu. Kosz na dary typu: koce, ręczniki (nowe, nieużywane) oraz środki czystości, będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu Matki Bożej. Trzej Królowie przynieśli Dzieciątku Jezus drogocenne dary, my również możemy ofiarować potrzebującym coś naprawdę od serca.

W styczniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Jedynie w nagłych przypadkach w zagrożeniu  śmierci.

 

W tym tygodniu odeszły do PanaMaria Mandryk lat 82 i Elżbieta Bałdyga lat 65.               

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Dziękujemy serdecznie za pomoc w przygotowaniu żłóbka, wszelkie dowody życzliwości oraz ofiarowane choinki i dary dla klasztoru. Bóg zapłać

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia

 

i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2020 r.

               

W czwartek 24 grudnia przeżywać będziemy wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00, o 22:00 msza wigilijna i Pasterka o 24:00.


W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia - z racji uroczystości nie obowiązuje post.


W drugi dzień świąt 26 grudnia we wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika, Msze święte według porządku niedzielnego.


W niedzielę 27 grudnia z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Jana, apostoła i ewangelisty, swoje imieniny będzie obchodził o. Jan. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11:00.


31 grudnia zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z błogosławieństwem na Nowy 2021 Rok. Natomiast po wieczornej mszy będzie możliwość otrzymania listu ks. abp Józefa Górzyńskiego do wszystkich diecezjan i obrzędu błogosławieństwa domów, które mogą poprowadzić ojciec, matka rodziny lub ktoś z domowników. Dołączone do tego będzie słowo proboszcza wraz z sprawozdaniem rocznym z parafii za 2020 rok.


Tradycyjna wizyta duszpasterska, tzw. „Kolęda”, z powodu pandemii w tym roku zgodnie z wytycznymi Kurii Biskupiej w Olsztynie w formie dotychczasowej nie może się odbyć. Ponieważ nie jest możliwa, dlatego, zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce, w styczniu nowego roku będą odprawiane codziennie w kościele Msze św. o Boże błogosławieństwo dla parafian danych ulic i wiosek.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Biuletynu Parafialnego.


W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Sowa lat 74, Michał Chodań lat 72 i Mirosława Gałązka lat 58 i Alfons Koczan lat 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z  Gudników i Gilginii za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię.

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia

                                          i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu 13.12.2020 r.

               

W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa od razu po Mszy św. o godz. 8:00:

We wtorki – św. Antoniego

W środy – Matki Bożej Nieustającej Pomocy

We czwartki – św. Franciszka

W piątki – Koronka Bożego Miłosierdzia

 

Kancelaria parafialna czynna w soboty w godz. 9:00-11:00

W tygodniu zapraszamy na Roraty – Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, które  odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne, skończyły się już świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W ubiegłą niedzielę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 380 zł.

16 grudnia br. o godz. 16:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na nabożeństwo z poświęceniem krzyżyków/medalików z łańcuszkami. Rodzice sami zakupują według własnego gustu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Biuletynu Parafialnego.

 

Informujemy, że zgodnie z wytycznymi Kurii Biskupiej w Olsztynie w tym roku wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) w formie dotychczasowej nie może się odbyć. Ponieważ nie jest możliwa, dlatego, zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce, w styczniu nowego roku będą odprawiane codziennie w kościele Msze św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danych ulic i wiosek naszej parafii. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną podawane na bieżąco. 

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z  Polkajn i Klugajn za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Gudników i Gilginii.

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia

 

                                          i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu 06.12.2020 r.

               

W tygodniu zapraszamy na Roraty – Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, które  odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.


W przyszły piątek (11 grudnia) i w sobotę (12 grudnia) przed mszami: od 7:45 i 17:30 będzie spowiedź przedświąteczna – spowiadać będą kapłani z dekanatu.


16 grudnia br. o godz. 16:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na nabożeństwo z poświęceniem krzyżyków/medalików z łańcuszkami. Rodzice sami zakupują według własnego gustu.


W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne i świece Caritas – Wiglijne dzieło pomocy dzieciom (świeca 5 zł). Dochód ze sprzedaży świec w ramach 26 edycji akcji Caritas przeznaczony jest na bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju.

 

Na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę, aby wesprzeć akcję Pomocy Kościołowi na wschodzie. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Informujemy, że zgodnie z wytycznymi Kurii Biskupiej w Olsztynie w tym roku wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) w formie dotychczasowej nie może się odbyć. Ponieważ nie jest możliwa, dlatego, zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce, w styczniu nowego roku będą odprawiane codziennie w kościele Msze św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danych ulic i wiosek naszej parafii. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną podawane na bieżąco. 


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Biuletynu Parafialnego z wkładką o św. Mikołaju - biskupie. Wszystkie chętne rodziny zapraszamy do konkursu on-line pt „Święty Mikołaj”, który odbędzie się 07.12.2020 r. o godz. 20:00 – link dostępny będzie na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do udziału.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z  Głodówki, Rycerzewa i Stolna za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Polkajn i Klugajn. 


         W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Królikowska lat 67

         Wieczny  odpoczynek  racz jej  dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom

 

i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020 r.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent, który ma podwójny charakter: najpierw nasza uwaga jest skierowana na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a później na przygotowanie nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wraz z początkiem Adwentu rozpoczyna się w Kościele nowy rok duszpasterski. Więcej informacji związanych z Adwentem można przeczytać w dodatku do Biuletynu Parafialnego.


Od poniedziałku zapraszamy na Roraty – Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, które będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.


W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne i świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. (Mała świeca 5 zł, duża z aplikacją 20 zł). Dochód ze sprzedaży świec w ramach 26 edycji akcji Caritas przeznaczony jest na bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju.


W tym tygodniu przypadają też dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy na nabożeństwach: w pierwszy czwartek po mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po wieczornej mszy wystawienie Najśw. Sakr. litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, Akt oddania i adoracja w ciszy do godz. 20:00. W pierwszą sobotę wystawienie Najśw. Sakr. o godz.7:30 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.


W pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie, a w piątek we wioskach.

Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje za ofiary złożone na rzecz organizacji HAART Kenya, która prowadzi kampanię społeczną „Wolni – Niewolni”. Łącznie zebrano 1.154, 20 zł. Bóg zapłać.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z wiosek: Mysłaki, Mieczysławy i Bieniasze za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z  Głodówka, Rycerzewa i Stolna.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Jan Karasek lat 77, Eleonora Sasin lat 98, Alina Pawlak lat 82  i Jan Januszkiewicz lat 70.

Wieczny  odpoczynek  racz im dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

 

Dziś młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przed kościołem zbiera ofiary na rzecz organizacji HAART Kenya, która prowadzi kampanię społeczną „Wolni – Niewolni”. Kampania ta mówi o niewolnictwie w XXI wieku, które szczególnie dotyka dziewczynki i kobiety. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci i osób dorosłych – ofiar handlu ludźmi w Afryce. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć Gość Niedzielny w cenie 6 zł oraz Biuletyn parafialny.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Osiedla Kolorowego z bloków nr  11 i 12 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z  Mysłak, Mieczysław i Bieniasz.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Stefania Saj lat 68

Wieczny  odpoczynek  racz jej dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia. 

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą 15.11.2020 r.

 

W przyszłą niedzielę 22 listopada br. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będzie przed kościołem własnoręcznie ozdobne pudełeczka na drobiazgi, aby zebrać w ten sposób środki na rzecz organizacji HAART Kenya, która prowadzi kampanię społeczną „Wolni – Niewolni”. Kampania ta mówi o niewolnictwie w XXI wieku, które szczególnie dotyka dziewczynki i kobiety. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci i osób dorosłych – ofiar handlu ludźmi w Afryce.

Za każdą ofiarę już dziś składamy Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Osiedla Kolorowego z bloków nr  9 i 10 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr 11 i 12.

 

W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Zofia Jakubowska lat 76 i śp. Barbara Flak lat 84.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia. 

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę zwykłą 08.11.2020 r.

 

W środę 11 listopada obchodzić będziemy narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św., w intencji Ojczyzny o Boże błogosławieństwo i pokój o godz. 11:00, po mszy poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej pomordowanych, zamęczonych i zabitych na Syberii w latach 1939 – 1956.

 

W piątek 13 listopada przypada Dzień Fatimski więc zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św., zakończoną błogosławieństwem lourdzkim i Apelem Jasnogórskim.

 

W przyszłą niedzielę 15 listopada swoje imieniny zakonne będzie obchodził o. Dydak. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11:00. Również tego dnia polecać w modlitwie będziemy br. Natanaela z racji św. Dydaka patrona braci zakonnych.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Osiedla Kolorowego z bloków nr 7 i 8 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr. 9 i 10.

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom zdrowia i  błogosławionego tygodnia.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę zwykłą 01.11.2020 r.

               

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich od 1 – 8 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą czytane o godz. 17:15 i zaraz po Różaniec św., i Msza św. o godz. 18:00.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00.

W pierwszą sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu o 7:30 i różaniec wynagradzający.

 

W pierwszy czwartek w Miłakowie  i w pierwszy piątek miesiąca we wioskach odwiedzimy chorych z comiesięczną posługa sakramentalną.

 

Dziś uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich, a jutro  Dzień Zauszny, dlatego zwracamy się z prośbą o porządek i segregację śmieci przy cmentarzu. Koszt dla parafii wywózki śmieci z tego okresu 2.240 zł. 

 

Jutro 2 listopada w Dzień Zaduszny msze o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

PAMIĘTAJMY, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Możemy go ofiarować za siebie, bądź za jedną osobę zmarłą.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Osiedla Kolorowego bloki nr 5 i 6 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr. 7 i 8.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Konstanty Szupieńko lat 91, Jolanta Sasin lat 60, Anna Perkowska lat 58.                                                         

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXX Niedzielę zwykłą 25.10.2020 r.

            

Od soboty 31 października br. w kancelarii parafialnej można zamówić intencje mszalne na rok 2021.


Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich i Dzień Zauszny, dlatego zwracamy się z prośbą o porządek i segregację śmieci przy cmentarzu. Tym samym zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości, przy zachowaniu obostrzeń jak maski zakrywające usta i nos, oraz zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.


1 listopada (niedziela) w Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich msze o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00 za zmarłych z wypominek. Z powodu panującej sytuacji pandemicznej i po konsultacji z Policją, w tym roku PROCESJA ŻAŁOBNA NA CMENTARZ NIE ODBĘDZIE SIĘ.


2 listopada w Dzień Zaduszny msze o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Możemy go ofiarować za siebie, bądź za jedną osobę zmarłą.


Przypominamy, że można skorzystać z dyspensy ks. Abp Józefa Górzyńskiego od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. Pełna treść dekretu w gablocie przed kościołem.


W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich o godz. 17:15 czytane będą wypominki i zaraz po Różaniec św. za polecanych zmarłych, prowadzony przez Żywy Różaniec. Wypominki można jeszcze składać do 1 listopada w zakrystii. Kartki znajdują się na stoliku pod chórem.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Osiedla Kolorowego bloki nr 3 i 4 z za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr 5 i 6 .

 

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Genowefa Przybyszewska lat 92 

                                                            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę 18.10.2020 r.

            

             Przez cały październik codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

           

      Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny – ofiary można składać do puszki na stoliku pod chórem.

 

Dziś 18 października o godz. 11:00 i spotkanie po mszy zapraszamy rodziców i młodzież, która będzie się przygotowywała do sakramentu bierzmowania.

 

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione kartki można składać w zakrystii do 1 listopada. Msze i różaniec za zmarłych z wypominek  będą odprawiane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera kształcenie młodzieży z małych miejscowości. Zebraliśmy łącznie 940 zł, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Zamontowano nową bramę i furtkę przed kościołem. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Osiedla Kolorowego bloki nr 1 i 2 z za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr 3 i 4 .

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Aleksandra Kuncewicz lat 86 i Roman Zawal lat 56.                     

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę 11.10.2020 r.

            

             Przez cały październik codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

Dziś przeżywamy  XX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Totus Tuus. Zgodnie z zapowiedzią, dziś odbywa się tradycyjna zbiórka przed kościołem do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Można też zakupić Kalendarz Papieski na rok 2021 w cenie 10 zł. Również dziś w parafii odbywa się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza biskup pomocniczy  Janusz Ostrowski.

Również dziś po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci należące do Róży bł. Hiacynty i Franciszka na wymianę tajemnic.

 

W przyszłą niedzielę 18 października na mszę o godz. 11:00 i spotkanie po mszy zapraszamy rodziców i młodzież, która będzie się przygotowywała do sakramentu bierzmowania.

 

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione kartki można składać w zakrystii do 1 listopada. Msze i różaniec za zmarłych z wypominek  będą odprawiane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Władysława Włodyki nr 21-36 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego bloki nr 1 i 2.

 

W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Teresa Sławińska lat 89, Anna Karczewska lat 73  i Teresa Biernacka lat 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę 04.10.2020 r.

            

Od 1 października (czwartek) codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.


7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, zapraszamy na różaniec o 17:30 i wieczorną mszę rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. W czasie mszy poświecone zostaną różańce.

            

10 października OSP Miłakowo organizuje kolejną zbiórkę krwi, w remizie w godz. od 9:00 – 12:00. Wszystkich, którzy ukończyli 18-sty rok życia    i są zdrowi zachęcamy do tej akcji. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.


W przyszłą niedzielę 11 października przeżywać będziemy  XX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Totus Tuus. Zgodnie z zapowiedzią, tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.  Również tego dnia w parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. biskupa. Na wizytację przyjedzie biskup pomocniczy  Janusz Ostrowski.

Akcja Katolicka posiada w sprzedaży bilety – cegiełki wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na Koncert Papieski z udziałem Eleni,  który odbędzie się 11 października w Olsztynie.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci należące do Róży bł. Hiacynty i Franciszka na wymianę tajemnic.


18 października na mszę o godz. 11:00 i spotkanie po mszy zapraszamy rodziców i młodzież, która będzie się przygotowywała do sakramentu bierzmowania.


Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione kartki można składać w zakrystii do 1 listopada. Msze i różaniec za zmarłych z wypominek  będą odprawiane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada.


Na stoliku pod chórem są do nabycia Kalendarze misyjne w cenie 5 zł – całkowity dochód zostanie przekazany na Misje prowadzone przez Franciszkanów.


Dziękujemy wszystkim tym, którzy od kilku tygodni porządkują cmentarz poniemiecki. Za poświęcony czas i zaangażowanie składamy Bóg zapłać.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Władysława Włodyki nr 1-20 za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Władysława Włodyki nr 21-36.


W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Mirosław Stankiewicz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę 27.09.2020 r.

 

W środę 30 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca.


Od 1 października (czwartek) codziennie o godz. 17:30 odprawiać będziemy nabożeństwa różańcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy dni odnowy duchowej:

I czwartek – różaniec o godz. 17:30 w intencji licznych i świętych powołań,

I piątek – różaniec wynagradzający NSPJ i

I sobota – zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17:30.


W przyszły czwartek odwiedziny chorych w Miłakowie, a w piątek we wioskach. Prosimy zgłaszać nowych chorych.


3 października (sobota) po wieczornej Mszy św. w wigilię uroczystości św. Franciszka z Asyżu zapraszamy na nabożeństwo Transitus. Dzień ten jest wyjątkowym dla wszystkich Franciszkanów i tych, którym bliski jest św. Franciszek z Asyżu. To właśnie wieczorem tego dnia św. Franciszek odszedł do Pana. Od wieków na pamiątkę śmierci Franciszka obchodzone jest specjalne nabożeństwo Transitus, które odbywa się tylko raz w roku.


4 października (niedziela) w Ząbrowcu przeżywać będziemy odpust kościoła p.w. św. Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz.11:00.


Obecnie na poniemieckim cmentarzu prowadzone są prace porządkowe. Jeśli ktoś chciałby zabrać na opał wycięte gałęzie może to zrobić do 2 października.


Na stoliku pod chórem są do nabycia są Kalendarze misyjne w cenie 5 zł – całkowity dochód zostanie przekazany na Misje prowadzone przez Franciszkanów.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Olsztyńskiej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Władysława Włodyki nr 1-20.

           

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXV Niedzielę 20.09.2020 r.

 

W przyszłą niedzielę 27 września po mszy o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. w 2021 roku.

 

Sanktuarium Matki bożej w Gietrzwałdzie zaprasza na Triduum Różańcowe „Wielka tajemnica wiary”, które odbędzie się 25-27 września br. szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

Na stoliku pod chórem są do nabycia są Kalendarze misyjne w cenie 5 zł – całkowity dochód zostanie przekazany na Misje prowadzone przez Franciszkanów.

 

W ubiegłym tygodniu na Grób Pański zebrano 357 zł. Bóg zapłać

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Okrężnej, ul Topolowej i ul. Orzeszkowej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię,a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z całej ul. Olsztyńskiej.

           Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę 13.09.2020 r.

 

Dziś zapraszamy  dzieci, które pragnąc odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej „Codziennie odmawiajcie różaniec” chcą należeć do Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka. Po mszy o godz. 11:00 nastąpi wymiana tajemnic i przyjęcie nowych chętnych.

 

Dziś po mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne do godz. 20:00, przed Najświętszym Sakramentem, jako duchowe przygotowanie do jutrzejszego odpustu parafialnego, zakończone błogosławieństwem lourdzkim.

 

Dziś po mszach świętych przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Grób Pański.

 

Juto przeżywać będziemy święto parafii – odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18:00, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Augustyn Zygmunt OFM, proboszcz parafii św. Antoniego z Brodnicy.

 

W niedzielę 27 września po mszy o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. w 2021 roku.

 

Informujemy, że na prośbę parafian od jakiegoś czasu odkręcona jest woda na cmentarzu. Niestety znów jest kradziona i często kurek od kranu jest niedokręcony przez co woda nieustannie leci. Przykre jest to tym bardziej, że kiedy woda była zakręcona to wielu z pretensjami obmawiała i nieżyczliwie komentowała.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Warszawskiej, ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię,

a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców

z ul. Okrężnej, ul Topolowej i ul. Orzeszkowej.

               

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Witold Ciereszko

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę 06.09.2020 r.

 

Franciszkański Zakon Świeckich organizuje wyjazd autokarowy na odpust do Gietrzwałdu 13 września. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

 

W czwartek 10 września br. od 15:00 na parkingu przy kościele parafialnym będzie mobilne centrum badań.  Szczególny na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

We wtorek Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne po wieczornej Mszy św.

 

W sobotę 12 września br. o godz. 17:00 zapraszamy do kościoła św. Elżbiety Węgierskiej i św. Wojciecha na koncert kameralny Pro Musica Antiqua – utwory od baroku do współczesności. Wstęp wolny.

 

W przyszłą niedzielę 13 września zapraszamy  dzieci, które pragnąc odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej „Codziennie odmawiajcie różaniec” chcą należeć do Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka. Po mszy o godz. 11:00 nastąpi wymiana tajemnic i przyjęcie nowych chętnych.

 

W przyszłą niedzielę 13 września br. po mszach świętych przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Grób Pański.

 

Dziękujemy za wsparcie  leczenia  Lenki Mazur chorującej na SMA – zebraliśmy w zeszłą niedzielę 1.333 zł. W imieniu rodziców za każe wsparcie składamy Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Mickiewicza i ul. Prusa za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie świątyni parafialnej za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Warszawskiej, ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej.

 

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXII Niedzielę 30.08.2020 r.

Dziś tj. 30 sierpnia br. po każdej Mszy św.  można wesprzeć  leczenie  Lenki Mazur chorującej na SMA – puszka na dobrowolne ofiary znajduje się na stoliku pod chórem. W imieniu rodziców za każe wsparcie składamy Bóg zapłać.


Pierwszego września w czasie mszy o godz. 8:00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli, katechetów i uczniów z racji rozpoczęcia roku szkolnego.


W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej:pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W czwartek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwa o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu -  litania do Najświętszego Serca Jezusowego, Akt oddania i adoracja w ciszy do 20:00.

W sobotę przed poranną mszą o 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

Chorych w parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną: w czwartek (03.09) w Miłakowie i w piątek (04.09) we wioskach.

 

Franciszkański Zakon Świeckich organizuje wyjazd autokarowy na odpust do Gietrzwałdu 13 września. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na Bejrut  zebraliśmy 542 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Mazowieckiej i ul. Młyńskiej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię oraz OSP i Sołtysom za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na uroczystą Mszę św. Dożynkową.

W  przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Mickiewicza i ul. Prusa

o przygotowanie świątyni parafialnej.    

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXI Niedzielę 23.08.2020 r.

 W niedzielę 23 sierpnia po mszach św. jest możliwość złożenia ofiary na rzecz poszkodowanych w  skutek wybuchu w Bejrucie. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.


W poniedziałek 24 sierpnia swoje imieniny zakonne będzie  obchodził br. Natanael, solenizanta będziemy polecać w modlitwie podczas mszy św. o godz. 18:00.


W sobotę 29 sierpnia zapraszamy na uroczystą Mszę św. dożynkową, która będzie w kościele św. Elżbiety o godz. 11:00. Następnie przejście przed Remizę Strażacką, gdzie odbędzie się ceremoniał i poświęcenie figury św. Floriana. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej Panu Bogu za plony i w intencji rolników pracujących na roli jak i strażaków dbających o nasze bezpieczeństwo.


Zwracam się z prośbą o pilnowanie terminów rezerwacji swoich Mszy św. Coraz częściej się zdarza, że osoby które rezerwowały terminy nie przychodzą podać intencji w jakiej ma być odprawiona msza. Tym samym niepotrzebnie blokuje się możliwość zamówienia Mszy św., dla innych wiernych. Bardzo proszę o podawanie intencji co najmniej na dwa tygodnie przed planowaną datą mszy.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Kościuszki i ul. Lipowej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła z tydzień prosimy mieszkańców z ul. Mazowieckiej i ul. Młyńskiej.         

 

                                                                                   POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XX Niedzielę 16.08.2020 r.

 W sobotę 29 sierpnia zapraszamy na uroczystą Mszę św. dożynkową, która będzie w kościele św. Elżbiety o godz. 11:00. Następnie przejście przed Remizę Strażacką, gdzie odbędzie się ceremoniał i poświęcenie figury św. Floriana. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej Panu Bogu za plony i w intencji rolników pracujących na roli jak i strażaków dbających o nasze bezpieczeństwo.


Informujemy, że planowana wędrówka „7 Aniołów” w tym roku się nie odbędzie. Organizatorzy odwołali wydarzenie z powodu obostrzeń związanych z pandemią.


Zwracam się z prośbą o pilnowanie terminów rezerwacji swoich Mszy św. Coraz częściej się zdarza, że osoby które rezerwowały terminy nie przychodzą podać intencji w jakiej ma być odprawiona msza. Tym samym niepotrzebnie blokuje się możliwość zamówienia Mszy św., dla innych wiernych. Bardzo proszę o podawanie intencji co najmniej na dwa tygodnie przed planowaną datą mszy.


            Chór Oremus zaprasza wszystkich chętnych na II Pielgrzymkę Dziękczynną autokarem do Stoczka Warmińskiego. Wyjazd 29.08.br. o 9:00 / koszt 50 zł. ( w cenie jest obiad). Zapisy w zakrystii do 17 sierpnia br.


Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy z własnej woli w czynie społecznym uporządkowali już znaczną cześć śmieci przy koszach na cmentarzu, jak i za wywóz odpadów zielonych.  Zawstydzający dla tych, którzy podrzucają śmieci i nie oddzielają BIO od reszty oraz nie dbają o ogólny porządek przy cmentarzu może być fakt, że przy sprzątaniu pomagały między innymi dzieci i ministranci. Za godną pochwały postawę serdecznie dziękuję – proboszcz.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki i ul. Lipowej.    

      

W tym tygodniu odszedł do Pana: Józef Bieniek lat-82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

                                                                                   POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XIX Niedzielę 09.08.2020 r.

W czwartek- 13 sierpnia br. przypada Dzień Fatimski.


W sobotę 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że tego dnia wszystkich wierzących obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Święcenie ziół na każdej Mszy św. Zapraszamy, także do udziału  w pielgrzymce rowerowej do Krosna (za Ornetą). Pielgrzymka wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10:30.


           MDK przyjmuje zapisy chętnych do udziału w Koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się 16 sierpnia br.

o godz. 17:00 w Amfiteatrze w Ostródzie. Szczegóły na plakacie w gablocie.


            Chór Oremus zaprasza wszystkich chętnych na II Pielgrzymkę Dziękczynną autokarem do Stoczka Warmińskiego. Wyjazd 29.08.br. o 9:00 / koszt 50 zł. ( w cenie jest obiad). Zapisy w zakrystii do 17 sierpnia br.


Od 17 do 23 sierpnia br. w naszej parafii będzie miało miejsce wydarzenie: „Siedem Aniołów”. Odbędą się: koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy do licznego udziału. Szczegóły na plakacie.


AKADEMIA SPORTOWA ,,AS MIŁAKOWO” zaprasza chłopców i dziewczęta od 4 do 16 roku życia na zajęcia sportowe. Zajęcia zaczynają się od września. AKADEMIA ZAJMUJE SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE SZKOLENIEM MŁODZIEŻY. Szczegóły na banerze przed kościołem.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej.        

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę 02.08.2020 r.

 W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 20:00

 

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie, a w piątek we wioskach.

 

Informujemy, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Uczelnia zaprasza osoby w każdym wieku.

 

Na MIVA Polska z racji św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów, jako parafia zebraliśmy 1370 złotych i 10 Euro. Pieniądze zostały już wysłane na organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej.              

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Kazimierz Trybuchowski lat 67, Leszek Kopcio lat 63.                

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…     

                     

 

   POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVII Niedzielę 26.07.2020 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – św. Marty

W piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

W sobotę – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła


Dziś 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej. 

MIVA Polska powstała w roku 2000 - Wielkiego Jubileuszu. Jej celem działania jest pomoc misjonarzom z Polski pełniącym posługę w ponad 90 krajach. Miva pozyskuje i zaopatruje misjonarzy w  środki transportu tj.: samochody terenowe, motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi oraz traktory.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Dworcowej i ul. Leśnej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego.               


W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Paweł Mirosław Stępień lat 61

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…                               

 


POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVI Niedzielę 19.07.2020 r.

 Ks. Tomasz Kociński - proboszcz z Bażyn zaprasza 22. dnia każdego miesiąca o godz. 19:00 na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.


W sobotę 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców – w tym dniu  po Mszy św. wieczornej, a także w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej. 


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Daszyńskiego za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z całej ul. Dworcowej i ul. Leśnej.        

         

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Zdzisława Kuberska lat 58.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…                               

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XV Niedzielę 12.07.2020 r.

Do 14 lipca można jeszcze odwiedzić wystawę poświęconą Słudze Bożemu Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która jest przygotowana w sali św. Franciszka. Dziękujemy IPN za udostępnienie materiałów.


W każdy wtorek po wieczornej mszy zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.


We wtorek 14 lipca po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.


W sobotę 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców – w tym dniu  po Mszy św. wieczornej, a także w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.


                Polecamy nasz biuletyn parafialny, zanieśmy go do chorych i samotnych, aby czuli naszą troskę i mieli łączność z parafią.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Bema, Mostowej i Chopina za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z całej ul. Daszyńskiego.     

              

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Eugeniusz Sawicki lat 75, Janina Romaniuk  lat 92.    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

                                                                                                     

 POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XIV Niedzielę 05.07.2020 r.

 

Dziś podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 w Ząbrowcu dziękować będziemy za 30-lecie konsekracji świątyni  pw  św. Franciszka z Asyżu. Całej wspólnocie dziękujemy za troskę o wystrój świątyni oraz bieżące remonty, życząc Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

 

Od dziś do 14 lipca można odwiedzić wystawę poświęconą Słudze Bożemu Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która jest przygotowana w sali św. Franciszka. Dziękujemy IPN za udostępnienie materiałów.

 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o roztropność odnośnie produkowania śmieci cmentarnych. Przy cmentarzu stoi osiem kontenerów i za wywóz śmieci raz w miesiącu z tych kontenerów parafia płaci 1120 złotych. Wszelkie dodatkowe śmieci składowane obok kontenerów nie będą wywożone. Warto zamiast tych wszystkich zniczy, które wydają się być w nadmiarze ustawiane na grobach zmarłych, ofiarować modlitwę. Za każdy wypalony znicz nikt nie dostępuje zbawienia, tylko produkuje się tony śmieci. Bardziej skupmy się na modlitwie i ofiarowanych Komuniach św. za naszych zmarłych, niż na zniczach i wieńcach które są tylko symbolem.

 

Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary, które  zostaną przeznaczone na bieżące remonty.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Marian Druszcz, Jan Dorożyński i Henryk Wilczak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Warkałek, Warkał i Henrykowa za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Bema, Mostowej i Chopina.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XIII Niedzielę 28.06.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W piątek – Święto św. Tomasza,  Apostoła

 

W ubiegłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, p. katechetce oraz zespołowi „Pace Bene”. Życzymy dzieciom  Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w łasce sakramentów.W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji licznych i  świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek miesiąca – po Mszy św. cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

I sobota miesiąca – adoracja przed poranną Mszą św.

 

W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: w czwartek  w Miłakowie, a w piątek – we wioskach.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 spod kościoła parafialnego w

Miłakowie wyruszy pielgrzymka rowerowa do Ząbrowca, gdzie podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 będziemy wraz ze wspólnotą kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Ząbrowcu przeżywać  30-lecie

konsekracji świątyni.

 

W przyszłą niedzielę ofiary z kolekty zostaną przeznaczone na bieżące remonty.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Beata Anna Zyśk zd. Kudlik

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ze Stolna i Warn  za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców Warkałki, Warkały i Henrykowo.

 

         POKÓJ I DOBRO 

Ogłoszenia na XII Niedzielę 21.06.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – Uroczystość narodzenia  św. Jana Chrzciciela

 W miniony czwartek w naszej wspólnocie parafialnej ks. bp Janusz Ostrowski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Wszystkim katechetom przygotowującym młodzież do przyjęcia sakramentu jak i rodzicom, a także zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania. Młodzieży życzymy, aby trwała gorliwie w wierze i nieustannie korzystała z darów Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W poniedziałek 22 czerwca br. po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z rodzicami należącymi do komitetu organizacyjnego Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek 23 czerwca br. Proboszcz o. Dariusz zaprasza wszystkich członków grup parafialnych na spotkanie, które odbędzie się po wieczornej Mszy św. w kościele.

W piątek 26 czerwca zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8:00 podczas, której będziemy dziękowali Panu Bogu za kolejny miniony rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 28 czerwca br. o godz. 9:00 zapraszamy do Książnika na odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pielgrzymka piesza z Miłakowa wyruszy o godz. 7:30.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o roztropność odnośnie produkowania śmieci cmentarnych. Przy cmentarzu stoi osiem kontenerów i za wywóz śmieci raz w miesiącu z tych kontenerów parafia płaci 1120 złotych. Wszelkie dodatkowe śmieci składowane obok kontenerów nie będą wywożone. Warto zamiast tych wszystkich zniczy, które wydają się być w nadmiarze ustawiane na grobach zmarłych, ofiarować modlitwę. Za każdy wypalony znicz nikt nie dostępuje zbawienia, tylko produkuje się tony śmieci. Bardziej skupmy się na modlitwie i ofiarowanych Komuniach św. za naszych zmarłych, niż na zniczach i wieńcach które są tylko symbolem.

 Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Różnowa i Miejskiego Dworu za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców ze Stolna i Warn.

Ogłoszenia na Niedzielę 14.06.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – bł. Jolanty, zakonnicy

W środę – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W sobotę – Niepokalanego Serca MNP

 

 

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, dlatego składamy serdeczne podziękowania wszystkim czynnie zaangażowanym w przeżycie liturgiczne tej uroczystości: Strażakom, Chórowi „Oremus”, zespołowi „Pace Bene”, grupom parafialnym: Żywemu Różańcowi, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, niosącym figurę MB Fatimskiej i dzieciom sypiącym kwiaty oraz wszystkim, którzy przybyli w tym dniu do kościoła na modlitwę.

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie akolitów z proboszczem.

W środę od 16:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich świadków i rodzin.

W czwartek 18 czerwca z racji przygotowania kościoła na Mszę św. podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania, wyjątkowo nie będzie nabożeństwa czerwcowego i procesji z Najśw. Sakramentem po mszy o 18:00.

W piątek 19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Pityn i Kantalic za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Różnowa i Miejskiego Dworu.

Niech Pan błogosławi w pracy i nauce na nadchodzący tydzień - Szczęść BOŻE

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Królowej Jadwigi Królowej,

W sobotę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

               

 

Dzisiejsza niedziela Trójcy Świętej kończy okres komunii wielkanocnej, o czym przypomina nam wierzącym przykazanie kościelne.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek po wieczornej mszy spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Kręgu Biblijnego.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, tym samym przypominamy, że w Boże Ciało dla wierzących jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  Po mszy o godz. 11:00 procesja wokół kościoła, dlatego prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie chorągwi, dzieci do sypania kwiatków  oraz panów do niesienia baldachimu. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po wieczornych mszach.

W przyszłą sobotę o godz. 10:00 w salce zbiórka dla ministrantów.

W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11:00 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci do I Komunii Św.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Mysłak i Mieczysław za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Pityn i Kantalic.

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

 

Po złagodzeniu niektórych obostrzeń od soboty 30 maja więcej osób może uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwach. Zniesiono limit 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym. Tym samym przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwaod Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca. Informujemy także, że ks. Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński odwołał dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach św.

 

Od 1 czerwca powracamy do spotkań grup duszpasterskich. We wszystkich spotkaniach prosimy o przestrzeganie limitu 150 osób J

 

W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy polecając Sercu Jezusowemu wszystkie rodziny w parafii.

 

W pierwszy czwartek (4 czerwca) i w pierwszy piątek (5 czerwca) miesiąca, po przerwie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie a w piątek we wioskach.

 

W przyszłą sobotę 6 czerwca kancelaria parafialna wyjątkowo będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać w tygodniu.

 

W pierwszą niedzielę miesiąca 7 czerwca na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy członków Róż Żywego Różańca na wymianę tajemnic.

 

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizuje się procesji Bożego Ciała. Na dzień dzisiejszy Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Warmińskiej informuje, że nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w tradycyjnej formie z licznym udziałem wiernych ulicami parafii. Dlatego 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, procesja będzie wokół kościoła po mszy o godz. 11:00.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Polkajn i Klugajn za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Mysłak i Mieczysław.

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia  24.05.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                We wtorek -  św. Filipa Nereusza, prezbitera.

                W piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Za tydzień przezywać będziemy niedzielę Zesłania Ducha Świętego

 

               

               We wtorek 26 maja przypada  Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, aby dobry Bóg obdarzył je swoimi łaskami, a zmarłe życiem wiecznym.


W myśl słów przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego- „zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej parafialnej z posługi duszpasterskiej, zwłaszcza  zaś, , aby ci, którzy tego nie uczynili, przystąpili do sakramentu spowiedzi i Komunii  świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód Eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa we Mszy św., nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie”, dlatego ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych (każdego dnia o 17:30), i we Mszy św. (w dni powszednie o godz. 8;00 i 18:00, a w niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00)

 

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Głodówka i Rycerzewa za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców Polkajny i Klugajn.

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy  17.05.2020 r.

                W myśl słów przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego- „zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej parafialnej z posługi duszpasterskiej, zwłaszcza  zaś, , aby ci, którzy tego nie uczynili, przystąpili do sakramentu spowiedzi i Komunii  świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód Eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa we Mszy św., nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie”, dlatego ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych (każdego dnia o 17:30), i we Mszy św. (w dni powszednie o godz. 8;00 i 18:00, a w niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00)

 

INFORMACJA: W związku z nowelizacją ustawy z dnia 06 września 2019 roku, o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązuje nowy system polegający na bezwzględnej segregacji odpadów, który obowiązuje od

01 czerwca 2020 roku.

Segregacja śmieci obejmuje także odpady z cmentarza, dlatego zwracam uwagę na konieczność prawidłowej segregacji odpadów na cmentarzu, która będzie nas czekała w niedalekiej przyszłości. Jako społeczeństwo musimy zacząć uczyć się segregacji śmieci. Tym bardziej, że odnośnie odpadów cmentarnych jest to ciągły problem, dotyczący min., podrzucania śmieci co świadczy tylko o poziomie tych, którzy tak robią. Ponadto wiele zachowań jest bezczelnych, choćby ostatnie włamanie się do studzienki na cmentarzu, gdzie są liczniki i zawory od wody. Woda, o czym informowałem jakiś czas temu, jest zakręcona od zimy i taka pozostanie aż do odwołania. Spowodowane jest to suszą i niskim poziomem wód gruntowych jak i obostrzeniami związanymi z epidemią, co min., przekłada się na finanse i opłaty za wodę. Tylko, że ktoś bezczelnie włamując się do studzienki, odkręcił wodę, co jest karygodne. Myślę, że uda się szybko zidentyfikować sprawcę, tak samo jak już namierzono osobę, która podrzucała ostatnio gruz od kontenerów z cmentarnymi odpadami. Tym samym po raz kolejny apeluję o wspólną odpowiedzialność za miejsce spoczynku Waszych bliskich i teren wokoło, aby być wyczulonym na podejrzane zachowania i mieć cywilną odwagę zwrócić uwagę wszystkim, którzy działają na szkodę całej parafii.                                   o. Dariusz Szymaniak OFM - proboszcz

 

Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie z potrzeby serca i bez rozgłosu dbali o czystość naszej świątyni parafialnej. Za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Głodówka i Rycerzewa.

POKÓJ I DOBRO

 

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy  10.05.2020 r.

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których prosimy o ustanie epidemii oraz suszy.

 

        Dalej obowiązują obostrzenia co do spowiedzi w konfesjonale, dlatego na 20 min przed każdą mszą istnieje możliwość spowiedzi w sali św. Franciszka (wejście przez szklane drzwi za kościołem od strony zakrystii).

 

W trwającym obecnie programie duszpasterskim, któremu towarzyszy hasło „Eucharystia daje życie”, jako duszpasterze zwracamy się z prośbą o szczególne skoncentrowanie się na            Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej we wspólnocie parafialnej. Tym bardziej, że to celebrowanie Eucharystii powinno być przeżywane w parafii w jedności znaków i wykonywanych gestówSzczególnie zwróćmy naszą uwagę na jedność znaków w czasie Modlitwy Pańskiej oraz podczas przyjmowania Komunii Świętej.

 

Na stoliku pod chórem znajduje się Gość Niedzielny w cenie 6 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

         POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy  03.05.2020 r.

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których prosimy o ustanie epidemii oraz suszy.

W związku z odwołaniem beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, która miała się odbyć 7 czerwca br. nie odbędzie się wyjazd na uroczystości do Warszawy. Osoby, które wpłaciły już pieniądze na ten cel proszone są o ich odbiór u o. Proboszcza.

Dalej obowiązują obostrzenia co do spowiedzi w konfesjonale, dlatego na 20 min przed każdą mszą istnieje możliwość spowiedzi w sali św. Franciszka (wejście przez szklane drzwi za kościołem od strony zakrystii).

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem „Istota Komunii świętej i zasady jej przyjmowania”, który znajduje się jako dodatek w Biuletynie Parafialnym. Zanieśmy go do naszych bliskich, chorych i osób samotnych z naszej parafii.

 Na stoliku pod chórem jest do nabycia Gość Niedzielny w cenie 6 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Rajmund Piotrowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy  26.04.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

We środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, 

                                  patronki Europy

W przyszłą sobotę 2 maja - obchodzić będziemy Uroczystość  Królowej Polski, która  została przeniesiona z niedzieli 3 maja na prośbę Konferencji Episkopatu Polski.

 

Od poniedziałku wznawiamy w kościele nabożeństwa po porannych mszach, na które zapraszamy:

we wtorki ku czci św. Antoniego z Padwy,

w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

w czwartki ku czci św. Franciszka z Asyżu,  a

w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na czas trwania epidemii nie będzie uczczenia relikwii przez ucałowanie, tylko błogosławieństwo na zakończenie nabożeństwa.

 

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których będziemy prosić o ustanie epidemii oraz suszy.

 

Informujemy, że termin I Komunii  św., w tym roku został przeniesiony z 24 maja na 13 września br. o godz. 11:00


Pokój i dobro !

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 

19.04.2020 r. 

 KOMUNIKAT

Jak ogłosił w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, od 20 kwietnia (poniedziałek), łagodniejsze obostrzenia będą obowiązywały w kościołach. W jednym momencie w świątyni będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Nasz kościół parafialny ma 303 metry kwadratowe powierzchni użytkowej co daje 20 osób w czasie mszy.  Tym samym przypominamy o stosowaniu się do zasad sanitarnych, używaniu maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos, jak i o zachowywaniu odległości w ławkach.

Przypominamy także, że pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy św., mają osoby zamawiające daną intencję mszalną. 

Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej do niedzieli 19 kwietnia br., włącznie, z zachowaniem III przykazania Dekalogi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

 

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Wielkanocną12-13.04.2020 r.

 KOMUNIKAT

Od Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego tj.12 .04. 2020 roku, w kościele będą sprawowane Msze św. według stałego planu.

Tym samym przypominamy, że stosując się do ograniczeń sanitarnych w Mszach św., liturgiach i nabożeństwach może uczestniczyć tylko do pięciu osób, nie wliczając w to celebransów i służby liturgicznej. Wejście do kościoła w Miłakowie od strony zakrystii.

Dlatego prosimy, aby we Mszy św. uczestniczyły tylko osoby zamawiające daną intencję mszalną i tylko maksymalnie w 5 osób.

Dotyczy to także Mszy św. w kościołach filialnych w Książniku i Ząbrowcu.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze w Miłakowie: 6:00, 9:00, 11:00 i 18:00 – na wszystkich mszach tylko do 5 wiernych!

Po mszy o godz. 11:00 – chrzest – tylko 5 osób (dziecko, rodzice i chrzestni).

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński udziela kolejnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej do niedzieli 19 kwietnia br., włącznie, z zachowaniem III przykazania Dekalogi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

W tym trudnym czasie zachęcamy do łączenia się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu.

 Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece

                    + o. Dariusz Szymaniak OFM

 

                              W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Lucyna Puchałko

                                                            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 05.04.2020 r.

*  Podejmując niełatwą, ale konieczną decyzję, w związku z zaistniałą sytuacją i decyzją organów państwowych dotyczących epidemii koronawirusa informuję, że zawieszone zostały  Msze św. w kościele do odwołania.

*   Jednocześnie informuję, że wszystkie przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w zarezerwowanych terminach w kaplicy klasztornej bez udziału wiernych.

* Tym samym przypominam, że obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, udzielona przez Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br. z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Oznacza to, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Krystyna Grażyna Ochwat i Anna Głąb

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobo


Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

UWAGA!!! 

*  Podejmując niełatwą, ale konieczną decyzję, w związku z zaistniałą sytuacją i decyzją organów państwowych dotyczących epidemii koronawirusa informuję, że zawieszone zostały  Msze św. w kościele do odwołania.

*   Jednocześnie informuję, że wszystkie przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w zarezerwowanych terminach w kaplicy klasztornej bez udziału wiernych.

* Tym samym przypominam, że obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, udzielona przez Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br., z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Oznacza to, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

*     Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jarosław Tarasiuk, Leokadia Roman, Zygmunt Wojas                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

 

UWAGA! PILNE!

Informujemy, że do (29 marca 2020), we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Dotyczy to także mszy pogrzebowych.

Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencje danej Mszy Świętej. Msze Święte będą odprawiane bez kazania.

Odwołane zostają także nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

Zachęcamy do modlitwy w domach, korzystając ze Mszy Świętych transmitowanych przez media.

Od powietrza, głodu, ognia i wojny ...WYBAW NAS PANIE

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas mszy wieczornej będzie okazja przyjęcia jednego dziecka poczętego w Duchową Adopcję - deklaracje na stoliku pod chórem.

 

Na stoliku pod chórem znajduje się Nowenna do Matki Bożej - Uzdrowienie Chorych - wypraszajmy Boże Miłosierdzie przez ręce MB z Gidle dla nas, naszych rodzin, naszego narodu a także dla całego świata.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Władysława Włodyki przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Gudników i Gilginii.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Waldemar Piórkowski, Paweł Kotowski, Mirjan Zieliński.         

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro

 Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu 15.03.2020 r. 

UWAGA! PILNE!

·        Informujemy, że od jutra (15 marca 2020), we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób (w tym kapłan odprawiający i ministranci, lektorzy czy akolici). Dotyczy to także mszy pogrzebowych.

·        Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencje danej Mszy Świętej.

·        Msze Święte będą odprawiane bez kazania, zostanie jedynie odczytany komunikat Konferencji Episkopatu Polski i komunikat abp Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego.

·        Przed każdą Mszą Świętą będzie liczenie wiernych mogących wejść do kościoła na liturgię. Pozostali będą mogli przyjąć Komunię świętą w kaplicy klasztornej bez uczestnictwa we mszy.

·        Odwołane zostaje także nabożeństwo Gorzkich Żali, wizytacja biskupa parafii, która była zaplanowana na 22 marca i bierzmowanie.

·        Zachęcamy do modlitwy w domach, korzystając ze Mszy Świętych transmitowanych przez media. 

 

Od powietrza, głodu, ognia i wojny ...WYBAW NAS PANIE

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We czwartek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego.  

 

Prowadzimy w naszej parafii zapisy  na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r. - zapisy w zakrystii.

 

W ubiegłą niedzielę zebrano na Fundusz Misyjny 721 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bób zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego blok nr 11 i ze wsi – Stare Bolity przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z całej ul. Władysława Włodyki.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wojciech Pudlak i Emilia Żaczkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobro

 

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

 

                 W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 7:30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego.

               

Dziś po wszystkich mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.

 

We wtorek 10 marca br. po wieczornej mszy spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W czwartek 12 marca br. po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie z akolitami, lektorami i ministrantami w sprawie wizytacji biskupiej.

 

Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża zapraszają dziewczęta na rekolekcje, które odbędą się w dn. 13-15 marca br., a poprowadzi je ks. Marek Gątarz – szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego blok nr 12 i ze wsi Bieniasze –za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego blok nr 11 oraz Starych Bolit.                                                 

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

 

                 W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie odprawiana                   Droga Krzyżowa: rano o godz. 7.30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

               

Od tej niedzieli są do wzięcia – ze stolika pod chórem – rodzinne skarbonki „Dar Juniora dla Seniora”. To doskonała propozycja Caritas jałmużny wielkopostnej. Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc osobom starszym i samotnym w naszej parafii. Akcja potrwa do Wielkiej Soboty.


W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek – Miłakowo, a w piątek - wioski


W środę  4 marca br. po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej


W piątek 6 marca br. po wieczornej mszy o. Dydak zaprasza młodzież FRA na spotkanie.


W sobotę 7 marca br. o godz. 10:00 zbiórka ministrantów oraz kandydatów z o. Janem


W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.

 

Za tydzień  8 marca br. w Dniu Kobiet zapraszamy na Koncert  zespołu ludowego „Troczanie” - „Kaziuki Wileniuki”, który odbędzie się w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie o godz. 17:00.

 

7 czerwca br. w Warszawie odbędą się uroczystości związane z beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – wszyscy chętni z naszej parafii mogą się już zapisać w zakrystii na wspólny wyjazd.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  10 i 11 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 12 i Bieniasze. Przepraszamy za ubiegłotygodniową pomyłkę.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Dobosz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

 

             Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą 23.02.2020 r.

 

                 26 lutego br. przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.  W Książniku o godz. 9:00. W Ząbrowcu o godz. 11:00.  W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy (bez potraw mięsnych) i ilościowy (3 razy dziennie- w tym raz do syta). Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem.

                W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie odprawiana Droga Krzyżowa: rano o godz. 7.30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

              

  Informujemy, że decyzją o. Prowincjała i Zarządu Prowincji naszą wspólnotę zakonną opuszczają: o. Emil i br. Remigiusz, a pracę w Miłakowie rozpoczyna o. Jan Dostatni. Współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa. Skład personalny klasztoru na dzień dzisiejszy  to: o. Dariusz (proboszcz i gwardian klasztoru), o. Dydak i o. Jan.

 

W piątek  28 lutego br. po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie liderów grup parafialnych dotyczące wizytacji bp Janusza Ostrowskiego w naszej parafii.

 

W sobotę 29 lutego br. o godz.11:00odbędzie się spotkanie organizacyjne trójek klasowych rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  6 i 7 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego

– blok nr 8 i 9

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Zawal, Bolesław Jan Wiciński.          

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

             

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą 16.02.2020 r.

 

 

W związku z włamaniem do kościoła, które miało miejsce w ubiegłą środę informujemy, że kościół w ciągu dnia, między mszami będzie zamknięty. Sprawą zajmuje się Policja. 


Informujemy, że z przyczyn technicznych Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie nie odbędzie się.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  6 i 7 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego

– blok nr 8 i 9

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bernard Solecki, Zofia Widrowska, Helena Ciszewska i Jan Tomasz.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

 

 Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą 09.02.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

poniedziałek

 Św. Scholastyki, dziewicy

wtorek

NMP z Lourdes

piątek

 Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patrona Europy

           

Dziś 9 lutego br. po mszy o godz. 11:00

·         wymiana tajemnic Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka

·         oraz spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców z Proboszczem o. Dariuszem.

 

We wtorek 11 lutego w dniu wspomnienia NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odprawione zostaną Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 i 18:00 W sposób szczególny zapraszamy osoby starsze, schorowane i cierpiące na Mszę św. o godz. 10:00 podczas, której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych

Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie.

 

W czwartek 13 lutego przypada Dzień Fatimski. Już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu do godz. 20:00

 

Informujemy iż nasza parafia organizuje 9-dniową Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dn. 25 kwietnia-03 maja br. Koszt wyjazdu 1500zł. Zapisy i informacje o wyjeździe w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr   4, 5     za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 6 i 7

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Lech Czapkiewicz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …            

 

 Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na Niedzielę Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

środa

św. Agaty, dziewicy i męczennicy

czwartek

świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy

piątek

św. Kolety z Corbie, dziewicy

           

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie  - kolędę w parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych progach i za czas poświęcony na spotkanie z nami, a przede wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy również za rozmowę. Bóg zapłać mówimy za kolędowe ofiary.

 

Dziś 02 lutego br.  Uroczystość Ofiarowania Pańskiego  – w tym dniu podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec. W  sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00. Dziś także po każdej Mszy św. przed kościołem - zbiórka  dobrowolnych ofiar na zakony kontemplacyjne.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Proboszcz - o. Dariusz zaprasza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie.

 

Informujemy iż nasza parafia organizuje 9-dniową Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dn. 25 kwietnia-03 maja br. Koszt wyjazdu 1500zł. Zapisy i informacje o wyjeździe w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr  2, 3 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr. 4 i 5.     

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Żaczkiewicz

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …             

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą 26.01.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

wtorek

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

czwartek

Św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy

piątek

Św. Jana Bosko, prezbitera

            Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.

 

                We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

                       

                W środę 29 stycznia br. po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.


W przyszłą niedzielę 2 lutego br.  o godz. 10.30 Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na wspólne kolędowanie i adorację na pożegnaniu żłóbka.


Również w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego  – w tym dniu poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. W  sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00 – prosimy przynieść gromnice.
W tym dniu po każdej Mszy św. przed kościołem - zbiórka  dobrowolnych ofiar na zakony kontemplacyjne.

 

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 8:00.

 

Informujemy, że zgodnie z postanowieniem Zarządu Prowincji Zakonnej i Prowincjała, ojciec Kordian zostaje przeniesiony do klasztoru w Józefowie, gdzie zostanie zatrudniony w Caritasie jako Animator Krajowy Wspólnoty Caritas Laudato si’. Składamy podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr 1 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 2, 3.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

śp.  Danielę Heinich    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą 19.01.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            We wtorek – św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy

            W piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

            W sobotę – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.

 

            W tym tygodniu wspominamy nasze Babcie oraz Dziadków. Niech Pan błogosławi żyjącym obdarzając ich potrzebnymi łaskami, a zmarłym da niebo.

 

            We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny    

                       

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza nowych kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do róż i przez codzienną modlitwę wypraszać potrzebne łaski  i opiekę Matki Bożej dla siebie, swoich rodzin i Kościoła.

 

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 8:00.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Olsztyńskiej nr: 9A,B,C i D za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr 1;

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty;

 śp. Rafała Dobrzyńskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Pokój i Dobro!

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W czwartek- św. Berarda i Towarzyszy

            W piątek – św. Antoniego, opata

 

            Dziś przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego.

Wspomnimy również nasz własny chrzest dziękując rodzicom, chrzestnym i kapłanom, dzięki którym należymy do wspólnoty Kościoła.

Także dziś po mszy o godz. 11:00 wymiana tajemnic dla dzieci należących do Róży bł. Hiacynty i Franciszka.

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.    

 

Jutro w poniedziałek 13 stycznia - Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: przed i po poranną mszą św. oraz po porannej i wieczornej mszy. Wyjątkowo tym razem ze względu na kolędę, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek 14 stycznia br. po wieczornej Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

           

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego IX Orszaku Trzech Króli. Było to piękne rodzinne świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Kolędnicy Misyjni ze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy z tak wielką życzliwością otworzyli swoje serca i domy dla dzieci z Amazonii. Za wszystkie złożone ofiary w kwocie: 2.522,66zł oraz słodycze składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Olsztyńskiej nr 1-20 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Olsztyńskiej 9A,B,C i D.

 

 

Pokój i Dobro!

Niedziela Objawienia Pańskiego 05.01.2020 r.

               

W przyszłym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

            W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego

 

            Jutro w Uroczystość Trzech Króli po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na MISJE.

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

           

            W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterskie, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

 

Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Pace Bene”w piątek -10 stycznia 2020 r. o godz. 19:30 w sali Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą nastrojone głosy i instrumenty.

 

NOWOŚĆ - w naszej parafii będzie możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Okrężnej i ul. Topolowej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Olsztyńska nr 1-20.

      

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty

śp. Eugeniusz Kawecki

                                    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Pokój i Dobro!

 Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019 r.

              

                Od  02 stycznia 2020 r. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.


                W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

Z racji odwiedzin  duszpasterskich w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu 


Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Pace Bene” w piątek -10 stycznia 2020 r. o godz. 19:30 w sali Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą nastrojone głosy i instrumenty.


NOWOŚĆ - w naszej parafii będzie możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.


Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie szopki bożonarodzeniowej oraz świątecznej dekoracji kościoła w środku i na zewnątrz.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul Morąskiej i ul. Poznańskiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Okrężnej i ul. Topolowej.

                                                        

 

Pokój i Dobro!

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

 

Zapraszamy w poniedziałek o 18:00 na ostatnie w tym roku RORATY.

               

                We wtorek 24. 12.2019 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  godz. 22:00 Msza św. wigilijna. Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym, a w Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00. W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30

 

                Od  02 stycznia 2020 r. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

 

                Od 26 grudnia br. Kolędnicy Misyjni rozpoczną swoją działo wsparcia dzieci mieszkających w Amazonii. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy, aby zanieść Dobrą Nowinę oraz błogosławieństwo. Przyjmijmy ich z radością i życzliwością.

 

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Prusa, ul. Młyńskiej i ul. Warszawskiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej.

III Niedziela Adwentu – GAUDETE  – 15.10.2019 r.

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY. Dzieci mogą przynieść swoje plansze (podpisane) w niedzielę 22 grudnia i złożyć na ołtarzu Matki Bożej– podsumowanie Rorat w poniedziałek 23 grudnia o godz. 18:00 .  

 

W poniedziałek 16 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie z liderami grup parafialnych w sprawie organizacji Orszaku Trzech Króli.

 

W czwartek 19 grudnia swoje imieniny zakonne obchodzić będzie Proboszcz- Gwardian o. Dariusz, zapraszamy na mszę św. wieczorną, która będzie sprawowana w Jego intencji.

 

W przyszłą niedzielę 22 grudnia br. o godz. 15:00 w remizie strażackiej OSP Miłakowo odbędzie się Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup parafialnych. Zapisy i składkę 10 zł jeszcze dziś przyjmuje p. Krystyna Szydłowska.

 

W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież zapisy chętnych na wyjazd u o. Kordiana.

 

Z dniem 1 listopada 2019 r. dekretem ks. Abp Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego obowiązuje nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego. Treść regulaminu umieszczona jest na stronie internetowej parafii lub można go otrzymać w kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy za dary dla potrzebujących złożone przy ołtarzu św. Antoniego-trafią one do najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Prusa, ul. Młyńskiej i ul. Warszawskiej

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Tadeusz Parszuta

                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                               

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.

Dziś 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

We wtorek 10 grudnia po mszy wieczornej: Krąg Biblijny oraz spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W piątek 13 grudnia przypada Dzień Fatimski. Już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu do godz. 20:00

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY.  Można już nabyć opłatki wigilijne (ofiara) oraz świece Caritas – Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5zł i duże 15zł.

 

Przy ołtarzu św. Antoniego można składać do 15 grudnia br. dary dla potrzebujących, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki. Nowe osoby potrzebujące wsparcia można zgłaszać do p. Zbigniewa Zabłockiego -kierownika Parafialnego Zespołu Caritas.

 

W niedzielę 22 grudnia br. o godz. 15:00 w remizie strażackiej OSP Miłakowo odbędzie się Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup parafialnych. Zapisy i składkę 10 zł do przyszłej niedzieli przyjmuje p. Krystyna Szydłowska.

 

W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież zapisy chętnych na wyjazd u o. Kordiana.

 

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania odbędzie się  22 marca 2020 r. o godz. 13:00 podczas wizytacji kanonicznej parafii przez Biskupa Diecezjalnego.

 

Z dniem 1 listopada 2019 r. dekretem ks. Abp Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego obowiązuje nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego. Treść regulaminu umieszczona jest na stronie internetowej parafii: www.milakowo.parafia.info.pl lub można go otrzymać w kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mazowieckiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mickiewicza.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Roman Sienkiewicz

 

                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 01.12.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Od nowego Roku Liturgicznego w tygodniu przy bocznych ołtarzach po mszach o godz. 8:00 odprawiamy następujące nabożeństwa:

·         we wtorki do św. Antoniego z Padwy,

·         w środy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

·         w czwartki do św. Franciszka z Asyżu

·         w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego


Dziś rozpoczynamy ADWENT. To szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra (od poniedziałku do piątku) o 18:00 zapraszamy na RORATY. Prosimy przynosić ze sobą lampiony, a dzieci mogą przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, z których każdego dnia losować będziemy figurkę Matki Bożej. Dla dzieci przygotowaliśmy także plansze na obrazki o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do licznego udziału. Od dziś można nabyć opłatki wigilijne (ofiara) oraz świece Caritas – Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5zł i duże 15zł.


W środę 4 grudnia br. po mszy wieczornie spotkanie liderów grup parafialnych z o. Dariuszem.


W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu


W przyszłą niedzielę  8 grudnia podczas mszy o godz. 11:00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na poświęcenie  łańcuszków z medalikami/krzyżykami.


Przy ołtarzu św. Antoniego można składać do 15 grudnia br. dary dla potrzebujących, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki. Nowe osoby potrzebujące wsparcia można zgłaszać do p. Zbigniewa Zabłockiego -kierownika Parafialnego Zespołu Caritas.


W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w tych spotkaniach może się zgłaszać do o Kordiana.


Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mazowieckiej.


W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogdan Filipowicz i Mieczysław Siurawski.

 

                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019 r.

W liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera

W środę – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

W piątek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

W sobotę – św. Andrzeja, Apostoła    

 

Dziś 24 listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego C, a także święto patronalne Akcji Katolickiej. Z tej okazji dziękujemy wszystkim członkom tego stowarzyszenia za ich posługę w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na II Koncert Chóru „Oremus” ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Po koncercie chór zaprasza wszystkich na poczęstunek do sali św. Franciszka.


We wtorek po mszy wieczornej Krąg Biblijny


W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT.

To szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Na mszy o godz. 11:00 zostanie poświęcony tegoroczny wieniec adwentowy i jak co roku zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY. Prosimy przynosić ze sobą lampiony, a dzieci mogą przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, z których każdego dnia losować będziemy jedną rodzinę, która zabierze figurkę Matki Bożej do domu. Dla dzieci przygotowaliśmy także plansze na obrazki o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do licznego udziału.


Od pierwszej niedzieli będzie można nabyć opłatki wigilijne.

 

W przyszłą niedzielę o 11:00 zapraszamy wszystkich parafian i dobroczyńców Kościoła na Mszę św. dziękczynną za pomyślnie ukończony remont kościoła parafialnego.

W oczekiwaniu na beatyfikację zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego  Kard. Stanisława Hozjusza. Więcej informacji można znaleźć w folderze-wkładce do biuletynu.

Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kościuszki za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Lipowa i ul. Przemysłowa.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Ryś i Anna Dziekan    

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą  17.11.2019 r.

 

W poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

We wtorek – bł. Salomei, dziewicy

W środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

W czwartek – Ofiarowania NMP

W piątek św. Cecylii, dziewicy, męczennicy

 

Dziś w czasie mszy o godz. 11:00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy odbędzie się wymiana tajemnic dla Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka.

 

W poniedziałek 18 listopada po mszy wieczornej spotkanie katechetów z Proboszczem.

We wtorek 19 listopada po mszy wieczornej Krąg Biblijny oraz Spotkanie Zarządy Żywego Różańca.

W środę po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 W sobotę 23 listopada kancelaria parafialna wyjątkowo będzie nieczynna

 

W przyszłą niedzielę 24 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na II Koncert Chóru „Oremus” ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Po koncercie chór zaprasza wszystkich na poczęstunek do sali parafialnej.

 

Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są  to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  Bóg zapłać  za złożone ofiary.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kopernika za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki.

 

W tym tygodniu odeszli do Panaśp. Krzysztof Abramek i Grażyna Czechowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobro!

 

 

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą  10.11.2019 r.

W liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa

We wtorek –św. Jozafata, biskupa i męczennik

W środę – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna –Pierwszych Męczenników Polskich

W czwartek – męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy

 

We wtorek 12 listopada po mszy wieczornej spotkanie członków i sympatyków FZŚ oraz Krąg Biblijny.


W środę przypada13 listopada br. przypada Dzień Fatimski.

Odmawiać będziemy różaniec I część - przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 zakończone błogosławieństwem Lourdzkim oraz Apelem Jasnogórskim.


W każdą sobotę o 10:00 zbiórki ministrantów na które zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pana.


W przyszłą niedzielę 17 listopada w czasie mszy o godz. 11:00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy wymiana tajemnic dla Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020                      - są  to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Jutro 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości Polski. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11:00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a bezpośrednio po niej udamy się na cmentarz, aby złożyć  kwiaty.

 

Dziękujemy za ofiary złożone podczas kwesty 1 listopada na renowację cmentarza poewangelickiego. Łącznie zebrano: 2.428,09zł. Bóg zapłać.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Konopnickiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kopernika.

 

W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Jadwiga Filipek, Krystyna Dybińska       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą  03.11.2019 r.

 

W liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Karola Boromeusza, biskupa

W sobotę – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

We wtorek – Krąg Biblijny

W tym tygodniu - odwiedziny chorych 7 i 8 listopada br.

 

FZŚ z Morąga organizuje w dn. 15-17 listopada br. wyjazd do Klasztoru w Józefowie na rekolekcje „Duchowość Franciszkańska”. Koszt 150 zł. Zapisy u Przełożonej FZŚ – p. Ireny.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są  to CEGIEŁKI pokrycia kosztów malowania kościoła.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

11 Listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości Polski. W tym dniu o godz. 11:00 w kościele parafialnym będzie sprawowana uroczysta Msza św.  w intencji naszej Ojczyzny, a po niej przejście na cmentarz i złożenie kwiatów.

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł. oraz Biuletynu parafialnego.

 

Dziękujemy tym, którzy przez miesiąc październik trwali na modlitwie różańcowej w intencji sprawnego przebiegu remontu, a także tym, którzy wsparli finansowo malowanie. Bóg zapłać tym, którzy pomogli przy uporządkowaniu kościoła: strażakom, młodzieży oraz wszystkim parafianom. Dziękujemy także za ofiarowane kwiaty na ołtarze i wszelkie gesty życzliwości.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi oraz pracownikom porządkującym teren przy cmentarzu podczas wywózki odpadów zielonych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Tym samym zachęcamy do szczególnej troski o czystość na i wokół cmentarza.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kołłątaja za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Konopnickiej.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Jadwiga Kościukiewicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą  27.10.2019 r.

Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych

 

Już zostało ukończone malowanie kościoła więc w poniedziałek 28.10 po wieczornej mszy zapraszamy do sprzątania po malowaniu i uporządkowania kościoła. Msze św. w kościele parafialnym od wtorku 29 października br.

 

We wtorek 29.10.br. po mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  W tym dniu Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja na cmentarz . Msza św. w Ząbrowcu o godz. 8:00.

 W Uroczystość Wszystkich Świętych handel zniczami i kwiatami na długości cmentarza bez zgody Proboszcza Parafii jest ZABRONIONY.

Przygotowując się do tego dnia zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich, ale także na grobach opuszczonych i zaniedbanych. Segregujmy śmieci tak, aby umożliwić ich sprawny wywóz.

Już tradycyjnie w tym dniu na cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka środków  na rzecz rewitalizacji cmentarza poewangelickiego. Za wszystkie ofiary już teraz składamy Bóg zapłać.

Za polecanych w wypominkach sprawowane będą Msze św. w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych 2-9 listopada podczas Mszy św. wieczornych.

W sobotę 2 listopada br. Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00

 

Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych odwiedziny chorych7 i 8 listopada br.

 

FZŚ z Morąga organizuje w dn. 15-17 listopada br. wyjazd do Klasztoru w Józefowie na rekolekcje „Duchowość Franciszkańska”. Koszt 150 zł. Zapisy u Przełożonej FZŚ – p. Ireny.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła parafialnego prosimy mieszkańców z ul. Kołłątaja

 

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zenon Gornostaj, Władysława Bobicz, Sabina Brzozowska, Krzysztof Smotrycki, Bronisław Początek.

 

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą  20.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – św. Jakuba Strzemię, biskupa

We wtorek – św. Jana Pawła II, papieża

W środę – św. Jana Kapistrana, prezbitera

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe.


Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych (wyciętych z kopert)


 Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości. Łącznie zebrano 1.400,48 zł. Bóg zapłać.


We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny


Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki (dużymi literami) można składać w zakrystii.


Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słoneczny Stok, ul. Kajki oraz ul. Bema i ul. Mostowej za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kaszubska i ul. Kilińskiego.

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą  13.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W środę – św. Jadwigi Śląskiej

W czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W piątek – św. Łukasza, Ewangelisty

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą prowadzić Duszpasterze. Zachęcamy do gorliwej modlitwy, także w intencji pomyślnego przebiegu remontu kościoła parafialnego.

 

Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych (wyciętych z kopert)- szczegóły w biuletynie parafialnym.

 

 Dziś 13 października - Dzień Fatimski – przed każdą Mszą św. odmawiamy różaniec. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie adoracji.

Także dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po każdej mszy przed kościołem będzie okazja wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia datkiem na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

            W środę po Mszy św. wieczornej – Akcja Katolicka

 

W każdą sobotę w kancelarii przyjmujemy intencje na 2020 rok.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki (dużymi literami) można składać w zakrystii. Naszych zmarłych będziemy polecać w modlitwie w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dworcowej  za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słoneczny Stok, ul. Kajki i ul. Bema.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.

Pokój i Dobro!

 

                                                                   Franciszkanie

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą  06.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek -  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej      

 

Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą prowadzić Duszpasterze. Zachęcamy do gorliwej modlitwy, także w intencji pomyślnego przebiegu remontu kościoła parafialnego.

 

         We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

         We wtorek po Mszy św. wieczornej FZŚ zaprasza na spotkanie formacyjne.

 

         W środę 16 października po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

                Decyzją o. Prowincjała o. Manswet zostaje przeniesiony do klasztoru w Józefowie. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w czwartek 10 i piątek 11 października br.

 

W przyszłą niedzielę 13 października przypada Dzień Fatimski – przed każdą Mszą św. odmawiać będziemy różaniec (o godz: 7:00, 8:30, 10:30 i 17:30)Wyjątkowo w tym dniu nie będzie adoracji.

 

Od soboty 19 października br. w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na