Menu

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018

Dziś o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Franciszkanie i Rada Mieszkańców zapraszają do odwiedzenia wystawy upamiętniającej ich walkę o wolną Polskę.

 

We wtorek 20 marca br. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne.

 

W czwartek Krąg Biblijny

 

W przyszły piątek 23 marca br. Droga Krzyżowa o godz. 7:25 w kościele parafialnym, natomiast  po wieczornej Mszy św. ulicami miasta.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – już tradycyjnie poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu młodzież FRA wraz ze szkolnym kołem Caritas przed kościołem będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy, aby zebrać środki na wyjazd rekolekcyjny do Kadyn.

 

W niedzielę o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

18 kwietnia organizujemy Franciszkański Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Józefa.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji organizowanej przez Caritas: „Siatka Miłosierdzia”. Osoby które chciałyby w taki sposób wesprzeć osoby starsze i samotne z naszej parafii mogą dostarczyć produkty żywnościowe i środki czystości do Niedzieli Palmowej - do 25 marca br., tak aby wolontariusze jeszcze przed świętami odwiedzili domy osób starszych i samotnych.

 

Caritas Archidiecezji Warmińskiej składa podziękowanie miłakowskiemu Zespołowi Caritas za przekazanie ponad pięćdziesięciu kurtek dla podopiecznych z Olsztyna.

 

Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch Gwardian o. Arkadiusz prosi o wpłatę zaliczki do końca marca.                               

 

Na stoliku pod chórem są do nabycia widokówki z Miłakowa w cenie 1zł oraz książeczki „Rachunek sumienia i spowiedź święta” w cenie 3 zł.

 

Ojciec Gwardian informuje, że woda  na cmentarzu będzie dostępna po ustąpieniu mrozów.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Mazowieckiej za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Mickiewicza.

                                                                    

W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leon Wasilewski, Regina Budnik i Stanisław Marciniewski

  Wieczny odpoczynek racz imdać Panie …                         

    Franciszkanie

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

 

                  W czwartek Krąg Biblijny

W Wielkim Poście odprawiane są:

                w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

                w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

                Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się 12-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek Msza św. rekolekcyjna będzie odprawiona w Książniku o godz. 10:00, a w Ząbrowcu o godz. 16:00.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 13 marca br. od godz. 17:00.


We wtorek - 13 marca br. przypada Dzień Fatimski  

 7:30 – pierwsza część Różańca św.,

 8:00 - Msza św.

 8:30 - druga część Różańca,

17:30-trzecia część Różańca św.

18:00 – Msza św., po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

               

Za tydzień 18 marca br. o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Franciszkanie i Rada Mieszkańców zapraszają do odwiedzenia wystawy upamiętniającej ich walkę o wolną Polskę.

               

18 kwietnia organizujemy Franciszkański Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych.

               

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Józefa.

               

Informujemy, że zebrane środki na wsparcie w leczeniu chorych z naszej parafii zostaną przekazane na rehabilitację, zakup leków i środków opatrunkowych: Teresie, Monice, Krystynie, Loretcie, Stanisławowi i Dariuszowi.

               

Dnia 6 marca br. Zarząd naszej Prowincji św. Franciszka w Poznaniu podjął decyzję o przyznaniu odznaczenia Pani Agnieszce Bułak za wieloletnią pracę na rzecz dzieci, młodzieży w naszej parafii. Jednocześnie wyrażamy laureatce wdzięczność i pamięć modlitewną.       

              

  Dziękujemy parafianom z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian zul. Mazowiecka.


Na stoliku pod chórem są do nabycia w cenie 1zł widokówki z Miłakowa.

               

W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Regina Młynarz, Jadwiga Melnyk, Bogdan Ławrynowicz.

 

              Wieczny odpoczynek racz imdać Panie …              

               

Franciszkanie

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu 04.03.2018

 W czwartek Krąg Biblijny

                Informujemy, że w piątek 9 marca br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II odbędzie się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. SŁ. Boż. Kard. Augusta Hlonda, którego organizatorem jest Akcja Katolicka.


                W przyszłą niedzielę 11 marca br. o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sołtysów i ich rodzin, a po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.


                Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 12-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek Msza św. rekolekcyjna będzie odprawiona w Książniku o godz. 10:00, a w Ząbrowcu o godz. 16:00.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 13 marca br. od godz. 17:00.


                Informujemy,  że w tym roku Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się 23 marca br. po Mszy św. o godz. 18:00.


                Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy ołtarzu św. Józefa.       

                O. Arkadiusz zaprasza do udziału w Pielgrzymce „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” (w planie Wejherowo, Sianowo, Potęgowo, Swarzewo oraz Hel i Gdynia), która odbędzie się 2-3 maja br.

                Jeszcze są miejsca na Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem) Kwestie finansowe u organizatora pielgrzymki Gwardiana o. Arkadiusza OFM

               

 Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone za książki zawierające wiersze  o. Błażeja Budnika. Zebrane środki w kwocie 899,19 zostały przesłane na budowę studni im. św. Ojca Pio – Misji Franciszkańskiej w Kongo.

                

Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki (nr parzyste)za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian zul. Lipowej i ul. Przemysłowej.

Na stoliku pod chórem są do nabycia w cenie 1zł widokówki z Miłakowem.

              

  Parafialny Zespół Caritas zaprasza w środę 7 marca br. od godz. 11:00 osoby, które chciałyby jeszcze wybrać sobie ciepłą, używaną kurtkę na zimę.                        

               

W zeszłym tygodniu odeszła do Pana: śp. Genowefa Hołowacz             Wieczny odpoczynek racz jejdać Panie …                                     Franciszkanie

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2018

 Dziś na Mszy św. wieczornej zostanie wygłoszona kolejna katecheza dla małżonków nt: „Nie możemy mieć dzieci. Metody leczenia niepłodności”.

We wtorek Krąg Biblijny

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

Pierwszy Czwartek – nabożeństwo po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek - nabożeństwo po Mszy św. wieczornej oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,

Pierwsza Sobota nabożeństwo 7:30 

 i Pierwsza Niedziela Miesiąca- Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., w tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy.

Obchód chorych: o. Leon odwiedzi swoich chorych we wtorek i środę (27-28 lutego), a o. Honorat  czwartek i piątek (1-2marca) od godz. 9:00

W Wielkim Poście odprawiane są:

w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.                                                    

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 11-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

O. Arkadiusz zaprasza do udziału w Pielgrzymce „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” (w planie Wejherowo, Sianowo, Potęgowo, Swarzewo oraz Hel i Gdynia), która odbędzie się 2-3 maja br. Zapisy w zakrystii i na furcie klasztornej.

Można jeszcze zgłaszać osoby chore, niepełnosprawne zarówno dzieci jak i dorosłych, których moglibyśmy wesprzeć w leczeniu czy rehabilitacji.

Jeszcze są miejsca na Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem)

Za tydzień zostanie przedstawione sprawozdanie z podjętych remontów i inwestycji oraz plany na kolejne miesiące.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki (nr nieparzyste)za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki (nr parzyste)

 

Parafialny Zespół Caritas wraz z klasztorem będzie wydawać żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Sklepy w Morągu przekażą do klasztoru artykuły spożywcze (z krótkim terminem ważności). Osoby chcące skorzystać z   takiego wsparcia proszone są o zgłoszenie się na furtę klasztorną lub do p.     Zbigniewa Zabłockiego – Kierownika Caritas w celu podania danych oraz numeru telefonu do kontaktu. Szczegóły przy zapisach.

                                                                    

W tym tygodniu odszedł do Pana: Franciszek Drążewski

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                     Franciszkanie

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2018

                                                                    Dziś katecheza parafialna w Książniku

We wtorek 20.02.2018 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Krąg Biblijny

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej

W czwartek od godz. 11:00 do 12:00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór używanych, ciepłych kurtek zimowych dla dorosłych i dzieci

W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną katechezę dla małżonków nt: „Nie możemy mieć dzieci. Metody leczenia niepłodności”, która zostanie

wygłoszona na Mszy św. wieczornej.

Rozpoczęliśmy Wielki Post.

To czas, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy przygotować się na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Caritas zaprasza do udziału w akcji „Dar Juniora dla Seniora”. Każda

rodzina może zabrać skarbonkę z ołtarza  św. Józefa do swojego domu i w czasie Wielkiego Postu składać do niej jałmużnę.

                                                                    

Na stoliku pod chórem są do nabycia – za dowolną ofiarę książki zawierające wiersze  o. Błażeja Budnika. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę studni im. św. Ojca Pio – Misji Franciszkańskiej w Kongo.

 

Rozpoczęliśmy akcję „Makulatura na Misje”, która potrwa do 28.03.br. Zapraszamy do wspierania Misji katolickich, głównie modlitwą, ale także

czynem. Makulaturę można dostarczyć do klasztoru lub szkoły.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia II Parafialnego Charytatywnego Balu Karnawałowego, który odbył się 10 lutego br. Zebrane środki w kwocie 7.119 zł zostaną przekazane jako wsparcie leczenia chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących takiego wsparcia do Ojca Gwardiana lub Ojca Proboszcza.

 

Już trwają zapisy na 10-dniową Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem)

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kopernika 17-30 za przygotowanie

kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła parafialnego na

następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki (nr nieparzyste)

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Pawlak i Leonarda  

Orkwiszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                  

 

                                                                                 FRANCISZKANIE J

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
20 marca 2018

(79. dzień roku)

BIULETYN PARAFIALNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
1598895

nowy