Menu

Ogłoszenia na XIX Niedzielę 09.08.2020 r.

W czwartek- 13 sierpnia br. przypada Dzień Fatimski.


W sobotę 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że tego dnia wszystkich wierzących obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Święcenie ziół na każdej Mszy św. Zapraszamy, także do udziału  w pielgrzymce rowerowej do Krosna (za Ornetą). Pielgrzymka wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10:30.


           MDK przyjmuje zapisy chętnych do udziału w Koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się 16 sierpnia br.

o godz. 17:00 w Amfiteatrze w Ostródzie. Szczegóły na plakacie w gablocie.


            Chór Oremus zaprasza wszystkich chętnych na II Pielgrzymkę Dziękczynną autokarem do Stoczka Warmińskiego. Wyjazd 29.08.br. o 9:00 / koszt 50 zł. ( w cenie jest obiad). Zapisy w zakrystii do 17 sierpnia br.


Od 17 do 23 sierpnia br. w naszej parafii będzie miało miejsce wydarzenie: „Siedem Aniołów”. Odbędą się: koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy do licznego udziału. Szczegóły na plakacie.


AKADEMIA SPORTOWA ,,AS MIŁAKOWO” zaprasza chłopców i dziewczęta od 4 do 16 roku życia na zajęcia sportowe. Zajęcia zaczynają się od września. AKADEMIA ZAJMUJE SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE SZKOLENIEM MŁODZIEŻY. Szczegóły na banerze przed kościołem.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kopernika i ul. Przemysłowej.        

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę 02.08.2020 r.

 W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 20:00

 

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie, a w piątek we wioskach.

 

Informujemy, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Uczelnia zaprasza osoby w każdym wieku.

 

Na MIVA Polska z racji św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów, jako parafia zebraliśmy 1370 złotych i 10 Euro. Pieniądze zostały już wysłane na organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Konopnickiej i ul. Szkolnej.              

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Kazimierz Trybuchowski lat 67, Leszek Kopcio lat 63.                

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…     

                     

 

   POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVII Niedzielę 26.07.2020 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – św. Marty

W piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

W sobotę – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła


Dziś 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej. 

MIVA Polska powstała w roku 2000 - Wielkiego Jubileuszu. Jej celem działania jest pomoc misjonarzom z Polski pełniącym posługę w ponad 90 krajach. Miva pozyskuje i zaopatruje misjonarzy w  środki transportu tj.: samochody terenowe, motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi oraz traktory.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Dworcowej i ul. Leśnej za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego.               


W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Paweł Mirosław Stępień lat 61

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…                               

 


POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XVI Niedzielę 19.07.2020 r.

 Ks. Tomasz Kociński - proboszcz z Bażyn zaprasza 22. dnia każdego miesiąca o godz. 19:00 na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.


W sobotę 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców – w tym dniu  po Mszy św. wieczornej, a także w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej. 


Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Daszyńskiego za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z całej ul. Dworcowej i ul. Leśnej.        

         

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Zdzisława Kuberska lat 58.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…                               

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XV Niedzielę 12.07.2020 r.

Do 14 lipca można jeszcze odwiedzić wystawę poświęconą Słudze Bożemu Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która jest przygotowana w sali św. Franciszka. Dziękujemy IPN za udostępnienie materiałów.


W każdy wtorek po wieczornej mszy zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.


We wtorek 14 lipca po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.


W sobotę 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców – w tym dniu  po Mszy św. wieczornej, a także w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla  MIVA Polska, szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.


                Polecamy nasz biuletyn parafialny, zanieśmy go do chorych i samotnych, aby czuli naszą troskę i mieli łączność z parafią.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Bema, Mostowej i Chopina za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z całej ul. Daszyńskiego.     

              

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Eugeniusz Sawicki lat 75, Janina Romaniuk  lat 92.    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

                                                                                                     

 POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XIV Niedzielę 05.07.2020 r.

 

Dziś podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 w Ząbrowcu dziękować będziemy za 30-lecie konsekracji świątyni  pw  św. Franciszka z Asyżu. Całej wspólnocie dziękujemy za troskę o wystrój świątyni oraz bieżące remonty, życząc Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

 

Od dziś do 14 lipca można odwiedzić wystawę poświęconą Słudze Bożemu Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która jest przygotowana w sali św. Franciszka. Dziękujemy IPN za udostępnienie materiałów.

 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o roztropność odnośnie produkowania śmieci cmentarnych. Przy cmentarzu stoi osiem kontenerów i za wywóz śmieci raz w miesiącu z tych kontenerów parafia płaci 1120 złotych. Wszelkie dodatkowe śmieci składowane obok kontenerów nie będą wywożone. Warto zamiast tych wszystkich zniczy, które wydają się być w nadmiarze ustawiane na grobach zmarłych, ofiarować modlitwę. Za każdy wypalony znicz nikt nie dostępuje zbawienia, tylko produkuje się tony śmieci. Bardziej skupmy się na modlitwie i ofiarowanych Komuniach św. za naszych zmarłych, niż na zniczach i wieńcach które są tylko symbolem.

 

Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary, które  zostaną przeznaczone na bieżące remonty.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Marian Druszcz, Jan Dorożyński i Henryk Wilczak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Warkałek, Warkał i Henrykowa za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Bema, Mostowej i Chopina.

 

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XIII Niedzielę 28.06.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W piątek – Święto św. Tomasza,  Apostoła

 

W ubiegłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, p. katechetce oraz zespołowi „Pace Bene”. Życzymy dzieciom  Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w łasce sakramentów.W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji licznych i  świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek miesiąca – po Mszy św. cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

I sobota miesiąca – adoracja przed poranną Mszą św.

 

W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: w czwartek  w Miłakowie, a w piątek – we wioskach.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 spod kościoła parafialnego w

Miłakowie wyruszy pielgrzymka rowerowa do Ząbrowca, gdzie podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 będziemy wraz ze wspólnotą kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Ząbrowcu przeżywać  30-lecie

konsekracji świątyni.

 

W przyszłą niedzielę ofiary z kolekty zostaną przeznaczone na bieżące remonty.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Beata Anna Zyśk zd. Kudlik

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ze Stolna i Warn  za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców Warkałki, Warkały i Henrykowo.

 

         POKÓJ I DOBRO 

Ogłoszenia na XII Niedzielę 21.06.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – Uroczystość narodzenia  św. Jana Chrzciciela

 W miniony czwartek w naszej wspólnocie parafialnej ks. bp Janusz Ostrowski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Wszystkim katechetom przygotowującym młodzież do przyjęcia sakramentu jak i rodzicom, a także zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania. Młodzieży życzymy, aby trwała gorliwie w wierze i nieustannie korzystała z darów Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W poniedziałek 22 czerwca br. po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z rodzicami należącymi do komitetu organizacyjnego Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek 23 czerwca br. Proboszcz o. Dariusz zaprasza wszystkich członków grup parafialnych na spotkanie, które odbędzie się po wieczornej Mszy św. w kościele.

W piątek 26 czerwca zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8:00 podczas, której będziemy dziękowali Panu Bogu za kolejny miniony rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 28 czerwca br. o godz. 9:00 zapraszamy do Książnika na odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pielgrzymka piesza z Miłakowa wyruszy o godz. 7:30.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o roztropność odnośnie produkowania śmieci cmentarnych. Przy cmentarzu stoi osiem kontenerów i za wywóz śmieci raz w miesiącu z tych kontenerów parafia płaci 1120 złotych. Wszelkie dodatkowe śmieci składowane obok kontenerów nie będą wywożone. Warto zamiast tych wszystkich zniczy, które wydają się być w nadmiarze ustawiane na grobach zmarłych, ofiarować modlitwę. Za każdy wypalony znicz nikt nie dostępuje zbawienia, tylko produkuje się tony śmieci. Bardziej skupmy się na modlitwie i ofiarowanych Komuniach św. za naszych zmarłych, niż na zniczach i wieńcach które są tylko symbolem.

 Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Różnowa i Miejskiego Dworu za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców ze Stolna i Warn.

Ogłoszenia na Niedzielę 14.06.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – bł. Jolanty, zakonnicy

W środę – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W sobotę – Niepokalanego Serca MNP

 

 

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, dlatego składamy serdeczne podziękowania wszystkim czynnie zaangażowanym w przeżycie liturgiczne tej uroczystości: Strażakom, Chórowi „Oremus”, zespołowi „Pace Bene”, grupom parafialnym: Żywemu Różańcowi, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, niosącym figurę MB Fatimskiej i dzieciom sypiącym kwiaty oraz wszystkim, którzy przybyli w tym dniu do kościoła na modlitwę.

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie akolitów z proboszczem.

W środę od 16:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich świadków i rodzin.

W czwartek 18 czerwca z racji przygotowania kościoła na Mszę św. podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania, wyjątkowo nie będzie nabożeństwa czerwcowego i procesji z Najśw. Sakramentem po mszy o 18:00.

W piątek 19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Pityn i Kantalic za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Różnowa i Miejskiego Dworu.

Niech Pan błogosławi w pracy i nauce na nadchodzący tydzień - Szczęść BOŻE

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Królowej Jadwigi Królowej,

W sobotę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

               

 

Dzisiejsza niedziela Trójcy Świętej kończy okres komunii wielkanocnej, o czym przypomina nam wierzącym przykazanie kościelne.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30, w czasie których modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin w parafii.

W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek po wieczornej mszy spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Kręgu Biblijnego.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, tym samym przypominamy, że w Boże Ciało dla wierzących jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  Po mszy o godz. 11:00 procesja wokół kościoła, dlatego prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie chorągwi, dzieci do sypania kwiatków  oraz panów do niesienia baldachimu. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po wieczornych mszach.

W przyszłą sobotę o godz. 10:00 w salce zbiórka dla ministrantów.

W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11:00 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci do I Komunii Św.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Mysłak i Mieczysław za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Pityn i Kantalic.

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

 

Po złagodzeniu niektórych obostrzeń od soboty 30 maja więcej osób może uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwach. Zniesiono limit 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym. Tym samym przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwaod Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca. Informujemy także, że ks. Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński odwołał dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach św.

 

Od 1 czerwca powracamy do spotkań grup duszpasterskich. We wszystkich spotkaniach prosimy o przestrzeganie limitu 150 osób J

 

W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy polecając Sercu Jezusowemu wszystkie rodziny w parafii.

 

W pierwszy czwartek (4 czerwca) i w pierwszy piątek (5 czerwca) miesiąca, po przerwie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czwartek w Miłakowie a w piątek we wioskach.

 

W przyszłą sobotę 6 czerwca kancelaria parafialna wyjątkowo będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać w tygodniu.

 

W pierwszą niedzielę miesiąca 7 czerwca na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy członków Róż Żywego Różańca na wymianę tajemnic.

 

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizuje się procesji Bożego Ciała. Na dzień dzisiejszy Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Warmińskiej informuje, że nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w tradycyjnej formie z licznym udziałem wiernych ulicami parafii. Dlatego 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, procesja będzie wokół kościoła po mszy o godz. 11:00.

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Polkajn i Klugajn za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców z Mysłak i Mieczysław.

POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia  24.05.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                We wtorek -  św. Filipa Nereusza, prezbitera.

                W piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Za tydzień przezywać będziemy niedzielę Zesłania Ducha Świętego

 

               

               We wtorek 26 maja przypada  Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, aby dobry Bóg obdarzył je swoimi łaskami, a zmarłe życiem wiecznym.


W myśl słów przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego- „zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej parafialnej z posługi duszpasterskiej, zwłaszcza  zaś, , aby ci, którzy tego nie uczynili, przystąpili do sakramentu spowiedzi i Komunii  świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód Eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa we Mszy św., nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie”, dlatego ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych (każdego dnia o 17:30), i we Mszy św. (w dni powszednie o godz. 8;00 i 18:00, a w niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00)

 

 

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Głodówka i Rycerzewa za przygotowanie świątyni na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła za tydzień prosimy mieszkańców Polkajny i Klugajn.

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy  17.05.2020 r.

                W myśl słów przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego- „zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej parafialnej z posługi duszpasterskiej, zwłaszcza  zaś, , aby ci, którzy tego nie uczynili, przystąpili do sakramentu spowiedzi i Komunii  świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód Eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa we Mszy św., nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie”, dlatego ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych (każdego dnia o 17:30), i we Mszy św. (w dni powszednie o godz. 8;00 i 18:00, a w niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00)

 

INFORMACJA: W związku z nowelizacją ustawy z dnia 06 września 2019 roku, o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązuje nowy system polegający na bezwzględnej segregacji odpadów, który obowiązuje od

01 czerwca 2020 roku.

Segregacja śmieci obejmuje także odpady z cmentarza, dlatego zwracam uwagę na konieczność prawidłowej segregacji odpadów na cmentarzu, która będzie nas czekała w niedalekiej przyszłości. Jako społeczeństwo musimy zacząć uczyć się segregacji śmieci. Tym bardziej, że odnośnie odpadów cmentarnych jest to ciągły problem, dotyczący min., podrzucania śmieci co świadczy tylko o poziomie tych, którzy tak robią. Ponadto wiele zachowań jest bezczelnych, choćby ostatnie włamanie się do studzienki na cmentarzu, gdzie są liczniki i zawory od wody. Woda, o czym informowałem jakiś czas temu, jest zakręcona od zimy i taka pozostanie aż do odwołania. Spowodowane jest to suszą i niskim poziomem wód gruntowych jak i obostrzeniami związanymi z epidemią, co min., przekłada się na finanse i opłaty za wodę. Tylko, że ktoś bezczelnie włamując się do studzienki, odkręcił wodę, co jest karygodne. Myślę, że uda się szybko zidentyfikować sprawcę, tak samo jak już namierzono osobę, która podrzucała ostatnio gruz od kontenerów z cmentarnymi odpadami. Tym samym po raz kolejny apeluję o wspólną odpowiedzialność za miejsce spoczynku Waszych bliskich i teren wokoło, aby być wyczulonym na podejrzane zachowania i mieć cywilną odwagę zwrócić uwagę wszystkim, którzy działają na szkodę całej parafii.                                   o. Dariusz Szymaniak OFM - proboszcz

 

Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie z potrzeby serca i bez rozgłosu dbali o czystość naszej świątyni parafialnej. Za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Głodówka i Rycerzewa.

POKÓJ I DOBRO

 

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy  10.05.2020 r.

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których prosimy o ustanie epidemii oraz suszy.

 

        Dalej obowiązują obostrzenia co do spowiedzi w konfesjonale, dlatego na 20 min przed każdą mszą istnieje możliwość spowiedzi w sali św. Franciszka (wejście przez szklane drzwi za kościołem od strony zakrystii).

 

W trwającym obecnie programie duszpasterskim, któremu towarzyszy hasło „Eucharystia daje życie”, jako duszpasterze zwracamy się z prośbą o szczególne skoncentrowanie się na            Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej we wspólnocie parafialnej. Tym bardziej, że to celebrowanie Eucharystii powinno być przeżywane w parafii w jedności znaków i wykonywanych gestówSzczególnie zwróćmy naszą uwagę na jedność znaków w czasie Modlitwy Pańskiej oraz podczas przyjmowania Komunii Świętej.

 

Na stoliku pod chórem znajduje się Gość Niedzielny w cenie 6 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

         POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy  03.05.2020 r.

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których prosimy o ustanie epidemii oraz suszy.

W związku z odwołaniem beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, która miała się odbyć 7 czerwca br. nie odbędzie się wyjazd na uroczystości do Warszawy. Osoby, które wpłaciły już pieniądze na ten cel proszone są o ich odbiór u o. Proboszcza.

Dalej obowiązują obostrzenia co do spowiedzi w konfesjonale, dlatego na 20 min przed każdą mszą istnieje możliwość spowiedzi w sali św. Franciszka (wejście przez szklane drzwi za kościołem od strony zakrystii).

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem „Istota Komunii świętej i zasady jej przyjmowania”, który znajduje się jako dodatek w Biuletynie Parafialnym. Zanieśmy go do naszych bliskich, chorych i osób samotnych z naszej parafii.

 Na stoliku pod chórem jest do nabycia Gość Niedzielny w cenie 6 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Rajmund Piotrowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy  26.04.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

We środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, 

                                  patronki Europy

W przyszłą sobotę 2 maja - obchodzić będziemy Uroczystość  Królowej Polski, która  została przeniesiona z niedzieli 3 maja na prośbę Konferencji Episkopatu Polski.

 

Od poniedziałku wznawiamy w kościele nabożeństwa po porannych mszach, na które zapraszamy:

we wtorki ku czci św. Antoniego z Padwy,

w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

w czwartki ku czci św. Franciszka z Asyżu,  a

w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na czas trwania epidemii nie będzie uczczenia relikwii przez ucałowanie, tylko błogosławieństwo na zakończenie nabożeństwa.

 

W miesiącu maju zapraszamy codziennie na 17:30 na Nabożeństwo ku czci NMP, podczas których będziemy prosić o ustanie epidemii oraz suszy.

 

Informujemy, że termin I Komunii  św., w tym roku został przeniesiony z 24 maja na 13 września br. o godz. 11:00


Pokój i dobro !

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 

19.04.2020 r. 

 KOMUNIKAT

Jak ogłosił w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, od 20 kwietnia (poniedziałek), łagodniejsze obostrzenia będą obowiązywały w kościołach. W jednym momencie w świątyni będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Nasz kościół parafialny ma 303 metry kwadratowe powierzchni użytkowej co daje 20 osób w czasie mszy.  Tym samym przypominamy o stosowaniu się do zasad sanitarnych, używaniu maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos, jak i o zachowywaniu odległości w ławkach.

Przypominamy także, że pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy św., mają osoby zamawiające daną intencję mszalną. 

Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej do niedzieli 19 kwietnia br., włącznie, z zachowaniem III przykazania Dekalogi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

 

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Wielkanocną12-13.04.2020 r.

 KOMUNIKAT

Od Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego tj.12 .04. 2020 roku, w kościele będą sprawowane Msze św. według stałego planu.

Tym samym przypominamy, że stosując się do ograniczeń sanitarnych w Mszach św., liturgiach i nabożeństwach może uczestniczyć tylko do pięciu osób, nie wliczając w to celebransów i służby liturgicznej. Wejście do kościoła w Miłakowie od strony zakrystii.

Dlatego prosimy, aby we Mszy św. uczestniczyły tylko osoby zamawiające daną intencję mszalną i tylko maksymalnie w 5 osób.

Dotyczy to także Mszy św. w kościołach filialnych w Książniku i Ząbrowcu.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze w Miłakowie: 6:00, 9:00, 11:00 i 18:00 – na wszystkich mszach tylko do 5 wiernych!

Po mszy o godz. 11:00 – chrzest – tylko 5 osób (dziecko, rodzice i chrzestni).

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński udziela kolejnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej do niedzieli 19 kwietnia br., włącznie, z zachowaniem III przykazania Dekalogi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

W tym trudnym czasie zachęcamy do łączenia się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu.

 Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece

                    + o. Dariusz Szymaniak OFM

 

                              W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Lucyna Puchałko

                                                            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 05.04.2020 r.

*  Podejmując niełatwą, ale konieczną decyzję, w związku z zaistniałą sytuacją i decyzją organów państwowych dotyczących epidemii koronawirusa informuję, że zawieszone zostały  Msze św. w kościele do odwołania.

*   Jednocześnie informuję, że wszystkie przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w zarezerwowanych terminach w kaplicy klasztornej bez udziału wiernych.

* Tym samym przypominam, że obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, udzielona przez Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br. z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Oznacza to, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Krystyna Grażyna Ochwat i Anna Głąb

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobo


Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

UWAGA!!! 

*  Podejmując niełatwą, ale konieczną decyzję, w związku z zaistniałą sytuacją i decyzją organów państwowych dotyczących epidemii koronawirusa informuję, że zawieszone zostały  Msze św. w kościele do odwołania.

*   Jednocześnie informuję, że wszystkie przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w zarezerwowanych terminach w kaplicy klasztornej bez udziału wiernych.

* Tym samym przypominam, że obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, udzielona przez Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br., z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Oznacza to, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

*     Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece +

o. Dariusz Szymaniak OFM

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jarosław Tarasiuk, Leokadia Roman, Zygmunt Wojas                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

 

UWAGA! PILNE!

Informujemy, że do (29 marca 2020), we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Dotyczy to także mszy pogrzebowych.

Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencje danej Mszy Świętej. Msze Święte będą odprawiane bez kazania.

Odwołane zostają także nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

Zachęcamy do modlitwy w domach, korzystając ze Mszy Świętych transmitowanych przez media.

Od powietrza, głodu, ognia i wojny ...WYBAW NAS PANIE

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas mszy wieczornej będzie okazja przyjęcia jednego dziecka poczętego w Duchową Adopcję - deklaracje na stoliku pod chórem.

 

Na stoliku pod chórem znajduje się Nowenna do Matki Bożej - Uzdrowienie Chorych - wypraszajmy Boże Miłosierdzie przez ręce MB z Gidle dla nas, naszych rodzin, naszego narodu a także dla całego świata.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Władysława Włodyki przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Gudników i Gilginii.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Waldemar Piórkowski, Paweł Kotowski, Mirjan Zieliński.         

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro

 Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu 15.03.2020 r. 

UWAGA! PILNE!

·        Informujemy, że od jutra (15 marca 2020), we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób (w tym kapłan odprawiający i ministranci, lektorzy czy akolici). Dotyczy to także mszy pogrzebowych.

·        Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencje danej Mszy Świętej.

·        Msze Święte będą odprawiane bez kazania, zostanie jedynie odczytany komunikat Konferencji Episkopatu Polski i komunikat abp Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego.

·        Przed każdą Mszą Świętą będzie liczenie wiernych mogących wejść do kościoła na liturgię. Pozostali będą mogli przyjąć Komunię świętą w kaplicy klasztornej bez uczestnictwa we mszy.

·        Odwołane zostaje także nabożeństwo Gorzkich Żali, wizytacja biskupa parafii, która była zaplanowana na 22 marca i bierzmowanie.

·        Zachęcamy do modlitwy w domach, korzystając ze Mszy Świętych transmitowanych przez media. 

 

Od powietrza, głodu, ognia i wojny ...WYBAW NAS PANIE

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We czwartek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego.  

 

Prowadzimy w naszej parafii zapisy  na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r. - zapisy w zakrystii.

 

W ubiegłą niedzielę zebrano na Fundusz Misyjny 721 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bób zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego blok nr 11 i ze wsi – Stare Bolity przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z całej ul. Władysława Włodyki.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wojciech Pudlak i Emilia Żaczkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobro

 

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

 

                 W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 7:30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego.

               

Dziś po wszystkich mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.

 

We wtorek 10 marca br. po wieczornej mszy spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W czwartek 12 marca br. po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie z akolitami, lektorami i ministrantami w sprawie wizytacji biskupiej.

 

Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża zapraszają dziewczęta na rekolekcje, które odbędą się w dn. 13-15 marca br., a poprowadzi je ks. Marek Gątarz – szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego blok nr 12 i ze wsi Bieniasze –za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego blok nr 11 oraz Starych Bolit.                                                 

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

 

                 W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie odprawiana                   Droga Krzyżowa: rano o godz. 7.30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

               

Od tej niedzieli są do wzięcia – ze stolika pod chórem – rodzinne skarbonki „Dar Juniora dla Seniora”. To doskonała propozycja Caritas jałmużny wielkopostnej. Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc osobom starszym i samotnym w naszej parafii. Akcja potrwa do Wielkiej Soboty.


W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek – Miłakowo, a w piątek - wioski


W środę  4 marca br. po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej


W piątek 6 marca br. po wieczornej mszy o. Dydak zaprasza młodzież FRA na spotkanie.


W sobotę 7 marca br. o godz. 10:00 zbiórka ministrantów oraz kandydatów z o. Janem


W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.

 

Za tydzień  8 marca br. w Dniu Kobiet zapraszamy na Koncert  zespołu ludowego „Troczanie” - „Kaziuki Wileniuki”, który odbędzie się w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie o godz. 17:00.

 

7 czerwca br. w Warszawie odbędą się uroczystości związane z beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – wszyscy chętni z naszej parafii mogą się już zapisać w zakrystii na wspólny wyjazd.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  10 i 11 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 12 i Bieniasze. Przepraszamy za ubiegłotygodniową pomyłkę.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Dobosz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

 

             Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą 23.02.2020 r.

 

                 26 lutego br. przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.  W Książniku o godz. 9:00. W Ząbrowcu o godz. 11:00.  W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy (bez potraw mięsnych) i ilościowy (3 razy dziennie- w tym raz do syta). Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem.

                W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie odprawiana Droga Krzyżowa: rano o godz. 7.30 i po południu o godz. 17:30, a w niedziele Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15 z uczeniem Relikwii Krzyża Świętego. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

              

  Informujemy, że decyzją o. Prowincjała i Zarządu Prowincji naszą wspólnotę zakonną opuszczają: o. Emil i br. Remigiusz, a pracę w Miłakowie rozpoczyna o. Jan Dostatni. Współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa. Skład personalny klasztoru na dzień dzisiejszy  to: o. Dariusz (proboszcz i gwardian klasztoru), o. Dydak i o. Jan.

 

W piątek  28 lutego br. po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie liderów grup parafialnych dotyczące wizytacji bp Janusza Ostrowskiego w naszej parafii.

 

W sobotę 29 lutego br. o godz.11:00odbędzie się spotkanie organizacyjne trójek klasowych rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  6 i 7 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego

– blok nr 8 i 9

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Zawal, Bolesław Jan Wiciński.          

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

             

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą 16.02.2020 r.

 

 

W związku z włamaniem do kościoła, które miało miejsce w ubiegłą środę informujemy, że kościół w ciągu dnia, między mszami będzie zamknięty. Sprawą zajmuje się Policja. 


Informujemy, że z przyczyn technicznych Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie nie odbędzie się.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr  6 i 7 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień

o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego

– blok nr 8 i 9

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bernard Solecki, Zofia Widrowska, Helena Ciszewska i Jan Tomasz.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …            

 

 Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą 09.02.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

poniedziałek

 Św. Scholastyki, dziewicy

wtorek

NMP z Lourdes

piątek

 Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patrona Europy

           

Dziś 9 lutego br. po mszy o godz. 11:00

·         wymiana tajemnic Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka

·         oraz spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców z Proboszczem o. Dariuszem.

 

We wtorek 11 lutego w dniu wspomnienia NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odprawione zostaną Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 i 18:00 W sposób szczególny zapraszamy osoby starsze, schorowane i cierpiące na Mszę św. o godz. 10:00 podczas, której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych

Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie.

 

W czwartek 13 lutego przypada Dzień Fatimski. Już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu do godz. 20:00

 

Informujemy iż nasza parafia organizuje 9-dniową Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dn. 25 kwietnia-03 maja br. Koszt wyjazdu 1500zł. Zapisy i informacje o wyjeździe w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Osiedla Kolorowego – blok nr   4, 5     za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 6 i 7

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Lech Czapkiewicz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …            

 

 Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na Niedzielę Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

środa

św. Agaty, dziewicy i męczennicy

czwartek

świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy

piątek

św. Kolety z Corbie, dziewicy

           

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie  - kolędę w parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych progach i za czas poświęcony na spotkanie z nami, a przede wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy również za rozmowę. Bóg zapłać mówimy za kolędowe ofiary.

 

Dziś 02 lutego br.  Uroczystość Ofiarowania Pańskiego  – w tym dniu podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec. W  sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00. Dziś także po każdej Mszy św. przed kościołem - zbiórka  dobrowolnych ofiar na zakony kontemplacyjne.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Proboszcz - o. Dariusz zaprasza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie.

 

Informujemy iż nasza parafia organizuje 9-dniową Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dn. 25 kwietnia-03 maja br. Koszt wyjazdu 1500zł. Zapisy i informacje o wyjeździe w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr  2, 3 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr. 4 i 5.     

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Żaczkiewicz

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …             

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą 26.01.2020 r.

               W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

wtorek

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

czwartek

Św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy

piątek

Św. Jana Bosko, prezbitera

            Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.

 

                We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

                       

                W środę 29 stycznia br. po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.


W przyszłą niedzielę 2 lutego br.  o godz. 10.30 Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na wspólne kolędowanie i adorację na pożegnaniu żłóbka.


Również w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego  – w tym dniu poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. W  sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00 – prosimy przynieść gromnice.
W tym dniu po każdej Mszy św. przed kościołem - zbiórka  dobrowolnych ofiar na zakony kontemplacyjne.

 

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 8:00.

 

Informujemy, że zgodnie z postanowieniem Zarządu Prowincji Zakonnej i Prowincjała, ojciec Kordian zostaje przeniesiony do klasztoru w Józefowie, gdzie zostanie zatrudniony w Caritasie jako Animator Krajowy Wspólnoty Caritas Laudato si’. Składamy podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr 1 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego – blok nr 2, 3.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

śp.  Danielę Heinich    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą 19.01.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            We wtorek – św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy

            W piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

            W sobotę – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.

 

            W tym tygodniu wspominamy nasze Babcie oraz Dziadków. Niech Pan błogosławi żyjącym obdarzając ich potrzebnymi łaskami, a zmarłym da niebo.

 

            We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny    

                       

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza nowych kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do róż i przez codzienną modlitwę wypraszać potrzebne łaski  i opiekę Matki Bożej dla siebie, swoich rodzin i Kościoła.

 

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 8:00.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Olsztyńskiej nr: 9A,B,C i D za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Orzeszkowej oraz Osiedla Kolorowego – blok nr 1;

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty;

 śp. Rafała Dobrzyńskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Pokój i Dobro!

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W czwartek- św. Berarda i Towarzyszy

            W piątek – św. Antoniego, opata

 

            Dziś przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego.

Wspomnimy również nasz własny chrzest dziękując rodzicom, chrzestnym i kapłanom, dzięki którym należymy do wspólnoty Kościoła.

Także dziś po mszy o godz. 11:00 wymiana tajemnic dla dzieci należących do Róży bł. Hiacynty i Franciszka.

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na: parafialnej stronie internetowej, tablicy ogłoszeń oraz biuletynie parafialnym.    

 

Jutro w poniedziałek 13 stycznia - Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: przed i po poranną mszą św. oraz po porannej i wieczornej mszy. Wyjątkowo tym razem ze względu na kolędę, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek 14 stycznia br. po wieczornej Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

           

Informujemy, że w naszej parafii jest możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego IX Orszaku Trzech Króli. Było to piękne rodzinne świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Kolędnicy Misyjni ze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy z tak wielką życzliwością otworzyli swoje serca i domy dla dzieci z Amazonii. Za wszystkie złożone ofiary w kwocie: 2.522,66zł oraz słodycze składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Olsztyńskiej nr 1-20 za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Olsztyńskiej 9A,B,C i D.

 

 

Pokój i Dobro!

Niedziela Objawienia Pańskiego 05.01.2020 r.

               

W przyszłym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

            W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego

 

            Jutro w Uroczystość Trzech Króli po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na MISJE.

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

           

            W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterskie, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

 

Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Pace Bene”w piątek -10 stycznia 2020 r. o godz. 19:30 w sali Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą nastrojone głosy i instrumenty.

 

NOWOŚĆ - w naszej parafii będzie możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Okrężnej i ul. Topolowej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Olsztyńska nr 1-20.

      

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty

śp. Eugeniusz Kawecki

                                    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Pokój i Dobro!

 Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019 r.

              

                Od  02 stycznia 2020 r. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.


                W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

Z racji odwiedzin  duszpasterskich w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu 


Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Pace Bene” w piątek -10 stycznia 2020 r. o godz. 19:30 w sali Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą nastrojone głosy i instrumenty.


NOWOŚĆ - w naszej parafii będzie możliwość włączenia swojej intencji w Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdą środę o godz. 8:00.


Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie szopki bożonarodzeniowej oraz świątecznej dekoracji kościoła w środku i na zewnątrz.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul Morąskiej i ul. Poznańskiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Okrężnej i ul. Topolowej.

                                                        

 

Pokój i Dobro!

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

 

Zapraszamy w poniedziałek o 18:00 na ostatnie w tym roku RORATY.

               

                We wtorek 24. 12.2019 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  godz. 22:00 Msza św. wigilijna. Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym, a w Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00. W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30

 

                Od  02 stycznia 2020 r. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin we wioskach znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

 

                Od 26 grudnia br. Kolędnicy Misyjni rozpoczną swoją działo wsparcia dzieci mieszkających w Amazonii. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy, aby zanieść Dobrą Nowinę oraz błogosławieństwo. Przyjmijmy ich z radością i życzliwością.

 

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Prusa, ul. Młyńskiej i ul. Warszawskiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Morąskiej i ul. Poznańskiej.

III Niedziela Adwentu – GAUDETE  – 15.10.2019 r.

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY. Dzieci mogą przynieść swoje plansze (podpisane) w niedzielę 22 grudnia i złożyć na ołtarzu Matki Bożej– podsumowanie Rorat w poniedziałek 23 grudnia o godz. 18:00 .  

 

W poniedziałek 16 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie z liderami grup parafialnych w sprawie organizacji Orszaku Trzech Króli.

 

W czwartek 19 grudnia swoje imieniny zakonne obchodzić będzie Proboszcz- Gwardian o. Dariusz, zapraszamy na mszę św. wieczorną, która będzie sprawowana w Jego intencji.

 

W przyszłą niedzielę 22 grudnia br. o godz. 15:00 w remizie strażackiej OSP Miłakowo odbędzie się Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup parafialnych. Zapisy i składkę 10 zł jeszcze dziś przyjmuje p. Krystyna Szydłowska.

 

W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież zapisy chętnych na wyjazd u o. Kordiana.

 

Z dniem 1 listopada 2019 r. dekretem ks. Abp Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego obowiązuje nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego. Treść regulaminu umieszczona jest na stronie internetowej parafii lub można go otrzymać w kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy za dary dla potrzebujących złożone przy ołtarzu św. Antoniego-trafią one do najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Prusa, ul. Młyńskiej i ul. Warszawskiej

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Tadeusz Parszuta

                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                               

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.

Dziś 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

We wtorek 10 grudnia po mszy wieczornej: Krąg Biblijny oraz spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W piątek 13 grudnia przypada Dzień Fatimski. Już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu do godz. 20:00

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY.  Można już nabyć opłatki wigilijne (ofiara) oraz świece Caritas – Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5zł i duże 15zł.

 

Przy ołtarzu św. Antoniego można składać do 15 grudnia br. dary dla potrzebujących, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki. Nowe osoby potrzebujące wsparcia można zgłaszać do p. Zbigniewa Zabłockiego -kierownika Parafialnego Zespołu Caritas.

 

W niedzielę 22 grudnia br. o godz. 15:00 w remizie strażackiej OSP Miłakowo odbędzie się Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup parafialnych. Zapisy i składkę 10 zł do przyszłej niedzieli przyjmuje p. Krystyna Szydłowska.

 

W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież zapisy chętnych na wyjazd u o. Kordiana.

 

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania odbędzie się  22 marca 2020 r. o godz. 13:00 podczas wizytacji kanonicznej parafii przez Biskupa Diecezjalnego.

 

Z dniem 1 listopada 2019 r. dekretem ks. Abp Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego obowiązuje nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego. Treść regulaminu umieszczona jest na stronie internetowej parafii: www.milakowo.parafia.info.pl lub można go otrzymać w kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mazowieckiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mickiewicza.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Roman Sienkiewicz

 

                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 01.12.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Od nowego Roku Liturgicznego w tygodniu przy bocznych ołtarzach po mszach o godz. 8:00 odprawiamy następujące nabożeństwa:

·         we wtorki do św. Antoniego z Padwy,

·         w środy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

·         w czwartki do św. Franciszka z Asyżu

·         w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego


Dziś rozpoczynamy ADWENT. To szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra (od poniedziałku do piątku) o 18:00 zapraszamy na RORATY. Prosimy przynosić ze sobą lampiony, a dzieci mogą przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, z których każdego dnia losować będziemy figurkę Matki Bożej. Dla dzieci przygotowaliśmy także plansze na obrazki o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do licznego udziału. Od dziś można nabyć opłatki wigilijne (ofiara) oraz świece Caritas – Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5zł i duże 15zł.


W środę 4 grudnia br. po mszy wieczornie spotkanie liderów grup parafialnych z o. Dariuszem.


W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po wieczornej mszy modlimy się o powołania

I piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – przed poranną mszą wystawienie Najświętszego Sakramentu


W przyszłą niedzielę  8 grudnia podczas mszy o godz. 11:00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na poświęcenie  łańcuszków z medalikami/krzyżykami.


Przy ołtarzu św. Antoniego można składać do 15 grudnia br. dary dla potrzebujących, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki. Nowe osoby potrzebujące wsparcia można zgłaszać do p. Zbigniewa Zabłockiego -kierownika Parafialnego Zespołu Caritas.


W dn. 27-30 grudnia br. odbędą się we Wronkach Franciszkańskie Dni Młodych. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w tych spotkaniach może się zgłaszać do o Kordiana.


Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mazowieckiej.


W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogdan Filipowicz i Mieczysław Siurawski.

 

                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019 r.

W liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera

W środę – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

W piątek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

W sobotę – św. Andrzeja, Apostoła    

 

Dziś 24 listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego C, a także święto patronalne Akcji Katolickiej. Z tej okazji dziękujemy wszystkim członkom tego stowarzyszenia za ich posługę w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na II Koncert Chóru „Oremus” ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Po koncercie chór zaprasza wszystkich na poczęstunek do sali św. Franciszka.


We wtorek po mszy wieczornej Krąg Biblijny


W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT.

To szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Na mszy o godz. 11:00 zostanie poświęcony tegoroczny wieniec adwentowy i jak co roku zapraszamy od poniedziałku do piątku o 18:00 na RORATY. Prosimy przynosić ze sobą lampiony, a dzieci mogą przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, z których każdego dnia losować będziemy jedną rodzinę, która zabierze figurkę Matki Bożej do domu. Dla dzieci przygotowaliśmy także plansze na obrazki o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do licznego udziału.


Od pierwszej niedzieli będzie można nabyć opłatki wigilijne.

 

W przyszłą niedzielę o 11:00 zapraszamy wszystkich parafian i dobroczyńców Kościoła na Mszę św. dziękczynną za pomyślnie ukończony remont kościoła parafialnego.

W oczekiwaniu na beatyfikację zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego  Kard. Stanisława Hozjusza. Więcej informacji można znaleźć w folderze-wkładce do biuletynu.

Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kościuszki za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Lipowa i ul. Przemysłowa.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Ryś i Anna Dziekan    

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą  17.11.2019 r.

 

W poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

We wtorek – bł. Salomei, dziewicy

W środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

W czwartek – Ofiarowania NMP

W piątek św. Cecylii, dziewicy, męczennicy

 

Dziś w czasie mszy o godz. 11:00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy odbędzie się wymiana tajemnic dla Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka.

 

W poniedziałek 18 listopada po mszy wieczornej spotkanie katechetów z Proboszczem.

We wtorek 19 listopada po mszy wieczornej Krąg Biblijny oraz Spotkanie Zarządy Żywego Różańca.

W środę po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 W sobotę 23 listopada kancelaria parafialna wyjątkowo będzie nieczynna

 

W przyszłą niedzielę 24 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na II Koncert Chóru „Oremus” ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Po koncercie chór zaprasza wszystkich na poczęstunek do sali parafialnej.

 

Informujemy, że w dniach 6-7 grudnia br. o godz. 16:00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie odbędzie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są  to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  Bóg zapłać  za złożone ofiary.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kopernika za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki.

 

W tym tygodniu odeszli do Panaśp. Krzysztof Abramek i Grażyna Czechowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Pokój i Dobro!

 

 

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą  10.11.2019 r.

W liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa

We wtorek –św. Jozafata, biskupa i męczennik

W środę – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna –Pierwszych Męczenników Polskich

W czwartek – męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy

 

We wtorek 12 listopada po mszy wieczornej spotkanie członków i sympatyków FZŚ oraz Krąg Biblijny.


W środę przypada13 listopada br. przypada Dzień Fatimski.

Odmawiać będziemy różaniec I część - przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 zakończone błogosławieństwem Lourdzkim oraz Apelem Jasnogórskim.


W każdą sobotę o 10:00 zbiórki ministrantów na które zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pana.


W przyszłą niedzielę 17 listopada w czasie mszy o godz. 11:00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy wymiana tajemnic dla Róży dziecięcej bł. Hiacynty i Franciszka.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020                      - są  to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Jutro 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości Polski. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11:00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a bezpośrednio po niej udamy się na cmentarz, aby złożyć  kwiaty.

 

Dziękujemy za ofiary złożone podczas kwesty 1 listopada na renowację cmentarza poewangelickiego. Łącznie zebrano: 2.428,09zł. Bóg zapłać.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Konopnickiej za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kopernika.

 

W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Jadwiga Filipek, Krystyna Dybińska       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą  03.11.2019 r.

 

W liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Karola Boromeusza, biskupa

W sobotę – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

We wtorek – Krąg Biblijny

W tym tygodniu - odwiedziny chorych 7 i 8 listopada br.

 

FZŚ z Morąga organizuje w dn. 15-17 listopada br. wyjazd do Klasztoru w Józefowie na rekolekcje „Duchowość Franciszkańska”. Koszt 150 zł. Zapisy u Przełożonej FZŚ – p. Ireny.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są  to CEGIEŁKI pokrycia kosztów malowania kościoła.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

11 Listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości Polski. W tym dniu o godz. 11:00 w kościele parafialnym będzie sprawowana uroczysta Msza św.  w intencji naszej Ojczyzny, a po niej przejście na cmentarz i złożenie kwiatów.

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł. oraz Biuletynu parafialnego.

 

Dziękujemy tym, którzy przez miesiąc październik trwali na modlitwie różańcowej w intencji sprawnego przebiegu remontu, a także tym, którzy wsparli finansowo malowanie. Bóg zapłać tym, którzy pomogli przy uporządkowaniu kościoła: strażakom, młodzieży oraz wszystkim parafianom. Dziękujemy także za ofiarowane kwiaty na ołtarze i wszelkie gesty życzliwości.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi oraz pracownikom porządkującym teren przy cmentarzu podczas wywózki odpadów zielonych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Tym samym zachęcamy do szczególnej troski o czystość na i wokół cmentarza.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kołłątaja za przygotowanie kościoła parafialnego na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Konopnickiej.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Jadwiga Kościukiewicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą  27.10.2019 r.

Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych

 

Już zostało ukończone malowanie kościoła więc w poniedziałek 28.10 po wieczornej mszy zapraszamy do sprzątania po malowaniu i uporządkowania kościoła. Msze św. w kościele parafialnym od wtorku 29 października br.

 

We wtorek 29.10.br. po mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  W tym dniu Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja na cmentarz . Msza św. w Ząbrowcu o godz. 8:00.

 W Uroczystość Wszystkich Świętych handel zniczami i kwiatami na długości cmentarza bez zgody Proboszcza Parafii jest ZABRONIONY.

Przygotowując się do tego dnia zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich, ale także na grobach opuszczonych i zaniedbanych. Segregujmy śmieci tak, aby umożliwić ich sprawny wywóz.

Już tradycyjnie w tym dniu na cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka środków  na rzecz rewitalizacji cmentarza poewangelickiego. Za wszystkie ofiary już teraz składamy Bóg zapłać.

Za polecanych w wypominkach sprawowane będą Msze św. w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych 2-9 listopada podczas Mszy św. wieczornych.

W sobotę 2 listopada br. Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00

 

Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych odwiedziny chorych7 i 8 listopada br.

 

FZŚ z Morąga organizuje w dn. 15-17 listopada br. wyjazd do Klasztoru w Józefowie na rekolekcje „Duchowość Franciszkańska”. Koszt 150 zł. Zapisy u Przełożonej FZŚ – p. Ireny.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się różne Kalendarze  na rok 2020 - są to CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej i ul. Kilińskiego za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła parafialnego prosimy mieszkańców z ul. Kołłątaja

 

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zenon Gornostaj, Władysława Bobicz, Sabina Brzozowska, Krzysztof Smotrycki, Bronisław Początek.

 

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą  20.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – św. Jakuba Strzemię, biskupa

We wtorek – św. Jana Pawła II, papieża

W środę – św. Jana Kapistrana, prezbitera

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe.


Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych (wyciętych z kopert)


 Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości. Łącznie zebrano 1.400,48 zł. Bóg zapłać.


We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny


Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki (dużymi literami) można składać w zakrystii.


Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słoneczny Stok, ul. Kajki oraz ul. Bema i ul. Mostowej za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kaszubska i ul. Kilińskiego.

 

Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą  13.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W środę – św. Jadwigi Śląskiej

W czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W piątek – św. Łukasza, Ewangelisty

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą prowadzić Duszpasterze. Zachęcamy do gorliwej modlitwy, także w intencji pomyślnego przebiegu remontu kościoła parafialnego.

 

Trwając w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym chcemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, ofiarą, a także zbiórką: używanych okularów oraz znaczków pocztowych (wyciętych z kopert)- szczegóły w biuletynie parafialnym.

 

 Dziś 13 października - Dzień Fatimski – przed każdą Mszą św. odmawiamy różaniec. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie adoracji.

Także dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po każdej mszy przed kościołem będzie okazja wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia datkiem na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

            W środę po Mszy św. wieczornej – Akcja Katolicka

 

W każdą sobotę w kancelarii przyjmujemy intencje na 2020 rok.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki (dużymi literami) można składać w zakrystii. Naszych zmarłych będziemy polecać w modlitwie w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dworcowej  za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słoneczny Stok, ul. Kajki i ul. Bema.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.

Pokój i Dobro!

 

                                                                   Franciszkanie

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą  06.10.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek -  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej      

 

Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.

 

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą prowadzić Duszpasterze. Zachęcamy do gorliwej modlitwy, także w intencji pomyślnego przebiegu remontu kościoła parafialnego.

 

         We wtorek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny

         We wtorek po Mszy św. wieczornej FZŚ zaprasza na spotkanie formacyjne.

 

         W środę 16 października po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

                Decyzją o. Prowincjała o. Manswet zostaje przeniesiony do klasztoru w Józefowie. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w czwartek 10 i piątek 11 października br.

 

W przyszłą niedzielę 13 października przypada Dzień Fatimski – przed każdą Mszą św. odmawiać będziemy różaniec (o godz: 7:00, 8:30, 10:30 i 17:30)Wyjątkowo w tym dniu nie będzie adoracji.

 

Od soboty 19 października br. w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2020 rok.

 

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Po każdej mszy przed kościołem będzie okazja wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia datkiem na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wyraźnie wypisane kartki (dużymi literami) można składać w zakrystii. Naszych zmarłych będziemy polecać w modlitwie w listopadzie.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Całkowity koszt inwestycji wynosi: 83.310,00 zł z tego ministerstwo przyznało dotację w kwocie 41.655,04 zł.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Daszyńskiego za przygotowanie kościoła św. Elżbiety na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Dworcowa.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jarosław Choma

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą  29.09.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

We wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

W środę – św. Aniołów Stróżów

W piątek – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu

W sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy     

 

W poniedziałek 30.09 – po wieczornej mszy spotkanie zarządu i zelatorów Żywego Różańca.

Także w poniedziałek 30.09 po wieczornej mszy zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy wynoszeniu i zabezpieczaniu rzeczy ruchomych z kościoła na czas malowania.

 

Informujemy, że od 1 października br. do odwołania z powodu malowania kościoła parafialnego wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele św. Elżbiety  Węgierskiej.

 

Od wtorku 1 października zapraszamy codziennie o godz. 17:30 do dużego kościoła na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca św. w intencji pomyślnego przebiegu remontu kościoła parafialnego.

 

                W czwartek 3 października rozpoczynamy mszą wieczorną uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Po mszy nabożeństwo Transitus – pamiątką śmierci św. Franciszka

                W piątek 4 października – Uroczystość trzech zakonów franciszkańskich z racji odpustu św. Franciszka

 

               Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w dn. 10 i 11 października.

 

                I sobota – nabożeństwo do NMP przed Mszą św. o godz. 7:30

 

                I niedziela  - po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy

 

W przyszłą niedzielę w święto Matki Bożej Różańcowej po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.  

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Całkowity koszt inwestycji wynosi: 83.310,00 zł z tego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację w kwocie 41.655,04 zł. Pozostałą kwotę musimy uzbierać jako parafia - liczymy na Waszą ofiarność.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Chopina oraz wsi: Warkały i Henrykowo za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła św. Elżbiety prosimy mieszkańców z ul. Daszyńskiego.

 

Informacja: Przychodnia MEDICUS w Miłakowie zaprasza od 1 października 2019 roku wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłakowo. Przychodnia przyjmuje zapisy dzieci i dorosłych. W planach konsultacje chirurgiczne, diabetologiczne, dermatologiczne, gastrologiczne i kardiologiczne. Przychodnie MEDICUS współtworzą Marcin Zaniewski i Sebastian Bilski Spółka Partnerska Lekarzy.

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą  22.09.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 W poniedziałek – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

W środę – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

W piątek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera

W sobotę – św. Wacława, męczennika

 

Dziś  22 września rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do Komunii Świętej 2020. Po Mszę św. o godz. 11:00 spotkanie z o. Dariuszem.

 

W  poniedziałek 23 września br. o.  Kordian zaprasza na wieczorną Mszę św. wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, którzy tydzień temu z różnych powodów nie wzięli udziału w spotkaniu.

 

We wtorek  po Mszy św. wieczornej o. Dariusz zaprasza na spotkanie liderów wszystkich grup parafialnych w sprawie zbliżającego się remontu kościoła.

Informujemy, że od 1 października br. do odwołania z powodu malowania kościoła parafialnego wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele św. Elżbiety  Węgierskiej.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  na rok 2020 z informacjami o naszej parafii - jako CEGIEŁKI wsparcia prac remontowych.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy mieszkańcom z Warkałek i Warn za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Chopina.

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Tadeusz Terebiłow

                                                                       Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

 Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą  15.09.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek - świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

We wtorek – Świętych Stygmatów św. Franciszka z Asyżu

W środę  -święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

W piątek - świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera i Pawła Ching Hasanga i Towarzyszy

W sobotę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych w parafii: Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z Akolitami, wspólnocie FZŚ, Akcji Katolickiej i Żywemu Różańcowi, osobom śpiewającym w Chórze i Zespołowi, OSP Miłakowo, a także wielu osobom indywidualnym, dzięki którym mogliśmy jako parafia godnie przeżyć tą uroczystość, a Panu Bogu podziękować za udzielane nam łaski. Za wszelkie zaangażowanie i życzliwość jako duszpasterze składamy serdeczne podziękowania.

 

W poniedziałek 16 września Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkich chętnych kandydatów z klas VIII oraz ich rodziców zapraszamy od razu po Mszy na spotkanie z o. Kordianem.

 

Również w poniedziałek o godz. 20:00 o. Kordian zaprasza na spotkanie zespół „PACE BENE” , chór „OREMUS” oraz wszystkie osoby chcące śpiewać.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego

 

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie FRA

 

W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów i lektorów

 

Stowarzyszenie im. Ojca Władysława Włodyki w sobotę 21 września br. zaprasza do udziału w obchodach 15- lecia powstania stowarzyszenia.

W programie: 

10:00-12:00 Gra terenowa "Śladami o. Władysława Włodyki"

                        - zapisy są prowadzone dziś po Mszach św. przed kościołem

13:00-15:00 "Spotkanie z folklorem"

18:00 Msza św. dziękczynna w intencji członków stowarzyszenia.

 

 W przyszłą niedzielę 22 września rozpoczniemy również bezpośrednie przygotowania do Komunii Świętej 2020. Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. o godz. 11:00, a od razu po niej odbędzie się spotkanie z o. Dariuszem.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  - CEGIEŁKI na rok 2020 z informacjami o naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać – będą one wsparciem prac remontowych.

 

Od wielu lat borykamy się ze śmieciami na cmentarzu i w dalszym ciągu jest to wielkim problemem. Zwracamy się z apelem, żeby dbać o nasze wspólne miejsce pochówku, porządkować groby swoich bliskich, ale także te opuszczone, wyrzucać  śmieci do kontenerów - nie obok, oddzielać resztki organiczne od tworzyw sztucznych i  szkła, a także nie podrzucać śmieci po porządkach domowych.

 

Dziękujemy mieszkańcom ze Stolna za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Warkałek i Warn.   

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Maria Homza,    

                                                                         Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą  08.09.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce

W piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

W sobotę  - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

We wtorek 10 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W środę 11 września po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

W czwartek 12 września po Mszy św. spotkanie Akolitów.

W piątek 13.09 adoracja z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy wieczornej do godz. 20:00, będzie naszym duchowym przygotowaniem do uroczystości odpustowej w parafii.

W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów.

 

W sobotę 14.09 dzień odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego, będzie to również dzień dziękczynienia w 150 rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego, którą przeżywamy w tym roku. Tym samym zostaliśmy wpisani w ogólnopolską akcję Polska pod Krzyżem.

W tym dniu po mszy o godz. 8:00 i 18:00 uczczenie relikwii Krzyża Św. Suma odpustowa o godz. 18:00, następnie litania ku czci Krzyża św. oraz procesja eucharystyczna i uczczenie relikwii.

Po Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian na wspólne spotkanie i poczęstunek w ogrodach klasztornych.

 

Na stoliku pod chórem znajdują się Kalendarze  - CEGIEŁKI na rok 2020 z informacjami o naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać – będą one wsparciem prac remontowych.

 

Dziękujemy mieszkańcom ze wsi:  Pityny i Kantalice za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców ze Stolna.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jarosław Nowicki i Wiesław  Ratajszczak

                                                                         Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

 

Osoby, które chciałyby wesprzeć prowadzone remonty w parafii mogą dokonywać wpłaty na nr konta Klasztoru w Miłakowie:

11 8857 1038 3003 0300 3160 0001

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą  01.09.2019 r.

 

W poniedziałek 02.09 –godz. 8:00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego okazja do spowiedzi codziennie  od 17:30.

Również w poniedz. – po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetyczne.

 

Sakrament  Chrztu św. w naszej parafii będzie udzielany w każdą I i III niedziela miesiąca o 11:00. W piątek poprzedzający sakrament nauki dla rodziców i chrzestnych po wieczornej mszy św.

 

Organizowany jest wyjazd autokarowy do Gietrzwałdu na uroczystości odpustowe 08 września – 8:30, w cenie 20 zł, zapisy w zakrystii.

 

W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej

 

W I czwartek i I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

W piątek 13.09 adoracja z racji 13-tego dnia miesiąca po mszy wieczornej do godz. 20:00, będzie naszym duchowym przygotowaniem do uroczystości odpustowej w parafii.

 

W sobotę 14.09 dzień odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego, będzie to również dzień dziękczynienia w 150 rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego, którą przeżywamy w tym roku. Tym samym zostaliśmy wpisani w ogólnopolską akcje Polska pod Krzyżem,  gdzie w diecezji jesteśmy kościołem stacyjnym tego wydarzenia. W tym dniu po mszy o godz. 8:00 i 18:00 uczczenie relikwii Krzyża Św. Suma odpustowa o godz. 18:00, następnie litania ku czci Krzyża św. procesja eucharystyczna i uczczenie relikwii. Dlatego prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu i grupy parafialne o przygotowanie sztandarów na procesję.

 

Zapraszamy kandydatów chcących czytać lekcje w czasie mszy św., na spotkanie organizacyjne w przyszła sobotę na godz. 10:00 do salki parafialnej. Mile widziana młodzież męska w wieku od 17 roku życia wzwyż.

 

Dziękujemy mieszkańcom ze wsi:  Miejski Dwór i Różnowo za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Pityn i Kantalic.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Marian Pisarski.

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie …

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. POKÓJ I DOBRO

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą  25.08.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej

                We wtorek – św. Moniki

                W środę - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

                W czwartek – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji wydarzenia 7 Aniołów w naszej parafii.  Dziękujemy szczególnie sołtysom i mieszkańcom wiosek, które gościły młodzież, jak i mieszkańcom Miłakowa. Za okazane serce i wszelkie produkty ofiarowane dla młodzieży i zorganizowanie posiłków. Dziękujemy panu burmistrzowi , dyrektorom: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie, jak i straży pożarnej, a także panom kierowcom za użyczenie ciągników i pomoc w pielgrzymce przez poszczególne wsie i sprawną organizację wydarzenia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie wynagrodzi.

 

W sobotę 31.08 – na godz. 10:00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę do salki parafialnej.

W  sobotę 31.08 odbędą się Dożynki gminne, które rozpoczną się Mszą św. dziękczynną  o godz. 15:00 w Parku Miejskim.

Informujemy, że staraniem pana posła Zbigniewa Babalskiego Minister Kultury przyznał nam dotację na malowanie kościoła parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (w sumie 42 000 zł.). Aktualnie czekamy na przelew pieniędzy na konto klasztoru z ministerstwa. Do tego otrzymaliśmy jako parafia 20 000 zł.  od rodziny o. Arkadiusza, plus indywidualne wpłaty dobroczyńców w sumie 1 100 zł. – co razem daje 63 100 zł.  Resztę potrzebnej sumy musimy zapewnić jako parafia. Dlatego zwracamy się z prośbą o ofiarność, tym bardziej, że kończy się rok kalendarzowy, a wykonanie prac związane jest z terminem obwarowanym przy wykorzystaniu dotacji.

 

W poniedziałek 02.09 –godz. 8:00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego okazja do spowiedzi codziennie  od 17:30.

Również w powiedz. – po Mszy św. wieczornej spotkanie Proboszcza z katechetami.

 

W I czwartek i I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

Dziękujemy mieszkańcom ze wsi:  Mieczysławy i Mysłaki za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Miejskiego Dworu i Różnowa.

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Eufrozyna Róża Kudlik.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą  18.08.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 

We wtorek- św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

W środę – św. Piusa X, papieża

W czwartek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej

W sobotę - -św. Bartłomieja, Apostoła

             

                Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególne młodzież na wydarzenie organizowane przez wspólnotę „Siedem Aniołów” w Miłakowie w piątek 23 sierpnia br, w Parku Miejskim.                                            

W programie:

15:00 Koronka

16:00-17:00 warsztaty artystyczne

17:00 okazja do spowiedzi

18:00 Msza Św. (kościół)

20:00 koncert DIKANDA

22:00 spektakl WOLNOŚĆ

           (teatr ognia).

Szczegóły całej wędrówki na plakacie.

 

Osoby, które chciałyby się podzielić ciastami, owocami, słodyczami mogą przynieść swoje dary do przedszkola (od poniedziałku -w godz. 9:30-10:30).

 

Dziękujemy mieszkańcom z Polkajn i Klugajn za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców wsi:  Meczysławy i Mysłaki.

                     

 

Pokój i dobro

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą  11.08.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

              W środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

              W czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

              W sobotę – św. Jacka, prezbitera


We wtorek- 13 sierpnia br. przypada Dzień Fatimski. Odmawiać będziemy różaniec: I część – 7:30 przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także III część-przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00


15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w każdą niedzielę. Święcenie ziół na każdej Mszy św. Zapraszamy, także do udziału  w pielgrzymce rowerowej do Krosna (za Ornetą). Pielgrzymka wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10:00.


Już niedługo w naszej parafii będzie miało miejsce wydarzenie: „Siedem Aniołów”. Odbędą się: koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy


Kancelaria czynna w każdą sobotę od godz. 9:00-11:00


Przypominamy, aby najpóźniej na dwa tygodnie przed zarezerwowanym terminem  - podawać intencje Mszę św.

 


Dziękujemy mieszkańcom z Głodówka i Rycerzewa za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Polkajn i Klugajn.                                     

Pokój i dobro

OGŁOSZENIA na XVIII Niedzielę Zwykłą  04.08.2019

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – Święto Przemienienia Pańskieg

W czwartek – św. Dominika, prezbitera

W piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy

W sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

 

Sierpień, to miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Każdy kto chciałby złożyć przyrzeczenie abstynencji jako wynagrodzenia za osoby uzależnione może wziąć  druk ze stolika pod chórem,  wypełnić i złożyć na ołtarzu św. Józefa .

 

W poniedziałek 5 sierpnia br. po Mszy św. wieczornej o. Dariusz zaprasza przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na spotkanie.

 

15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zapraszamy do udziału  w pielgrzymce rowerowej do Krosna (za Ornetą). Pielgrzymka wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10:00.

 

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszej parafii będzie realizowany projekt „Siedem Aniołów”. Ponad sto osób z różnych stron Polski przyjedzie, by w Miłakowie i okolicach wspólnie modlić się i dzielić się sztuką. Odbędą się: koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy

                       

      Dziękujemy mieszkańcom z Gilginii i Gudników za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Głodówka i Rycerzewa.

 

      W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Małgorzata Rosa, Jerzy Piekarski

 

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Potrzebna pomoc

Osoby, które chciałyby wesprzeć wymianę okien w klasztorze

mogą dokonywać wpłaty na numer konta bankowego

Klasztoru w Miłakowie 

11 8857 1038 3003 0300 3160 0001

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą  28.07-04.08.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – św. Marty

                W środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

                W czwartek – św. Alfonsa Liguoriego, doktora Kościoła

                W piątek – Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli

               

                Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

              

               W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek po Mszy św. nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – nabożeństwo do NMP przed Mszą św. o godz. 7:30

I niedziela  - po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy

 

Zbliża się sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Każdy kto chciałby złożyć przyrzeczenie abstynencji jako wynagrodzenia za osoby uzależnione może wziąć  druk ze stolika pod chórem,  wypełnić i złożyć na ołtarzu św. Józefa .

 

5 sierpnia br. po Mszy św. wieczornej o. Dariusz zaprasza przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na spotkanie.

 

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszej parafii będzie realizowany projekt „Siedem Aniołów”. Ponad sto osób z różnych stron Polski przyjedzie, by w Miłakowie i okolicach wspólnie modlić się i dzielić się sztuką. Odbędą się: koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy

                       

      Dziękujemy mieszkańcom ze Starych Bolit i kolonii za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Gilginii i Gudników.

 

      W tym tygodniu odeszli do Pana śp.: Władysław Kwiatkowski, Janina Naklicka i Grażyna Bajda

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

     

Osoby, które chciałyby wesprzeć wymianę okien w klasztorze mogą dokonywać wpłaty na numer konta bankowego Klasztoru w Miłakowie 11 8857 1038 3003 0300 3160 0001

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą – 21.07.2019 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek –św. Marii Magdaleny

                We wtorek – św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy

                W czwartek – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa

                W piątek – Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny     

               

W poniedziałek 22 lipca br. o godz. 19:00 w parafii Bażyny odbędzie się Mszę św. i nabożeństwo z relikwiami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.


W ostatnim tygodniu sierpnia w naszej parafii będzie realizowany projekt „Siedem Aniołów”. Ponad sto osób z różnych stron Polski przyjedzie, by w Miłakowie i okolicach wspólnie modlić się i dzielić się sztuką. Koncerty, teatr ognia, warsztaty i wędrówka do okolicznych wsi. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do współtworzenia tego wydarzenia. Spotkanie organizacyjne we wtorek 23 lipca br. po Mszy św. wieczornej.


                W czwartek 25 lipca br. w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa po Mszach św. będzie okazja poświęcenia pojazdów oraz błogosławieństwa kierowców.

     

Dziękujemy mieszkańcom z Bieniasz za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców ze Starych Bolit i kolonii.       

 

                                                                                                              Pokój i dobro

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą – 14.07.2019 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

                We wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej)

                W środę – św. Szymona z Lipnicy Murowanej, prezbitera

               

               

Zapraszamy na nabożeństwa po porannych Mszach św.:

·        w każdy wtorek ku czci św. Antoniego

·        w każdą środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

·        w każdy czwartek ku czci św. Franciszka

·        oraz w każdą niedzielę o godz. 10:30 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 

      Informujemy, że w parafii i klasztorze swoją posługę duszpasterską rozpoczęli:

o. Dariusz Szymaniak – proboszcz i gwardian,

o. Kordian Szwarc – wikariusz domu (zastępca gwardiana),

o. Manswet Rzepka i

o. Dydak Mientki.

 

      Pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę wyruszy 19 lipca 2019 r. o godz. 6:00 spod kościoła parafialnego.

 

      Dziękujemy mieszkańcom z o. Wł. Włodyki za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z Bieniasz.

 

      W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Grabowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

                             Pokój i dobro

Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą – 07.07.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera

                We wtorek – św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy

                W środę – św. Weroniki Giuliani, dziewicy

                W czwartek – św. Benedykta, opata, patrona Europu

                W piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

                W sobotę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

Zapraszamy na nabożeństwa po porannych Mszach św.:

·        w każdy wtorek ku czci św. Antoniego

·        w każdą środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

·        w każdy czwartek ku czci św. Franciszka

·        oraz w każdą niedzielę o godz. 10:30 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

                Dziś przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kolekta z tego dnia przeznaczona jest na fundusz remontowy.

 

      We wtorek po Mszy św. wieczornej Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do sali parafialnej na spotkanie formacyjne.      

     

      W przyszłą sobotę - 13 lipca br. przypada Dzień Fatimski. Odmawiać będziemy różaniec: I część – 7:30 przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także III część-przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

 

      FZŚ zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 19-20 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Zapisy w zakrystii.

 

      Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 12 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. o. Wł. Włodyki nr 1-20

 

                Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjnego odpoczynku.                                    Pokój i dobro

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą – 30.06.2019 r.  

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W środę – św. Tomasza, Apostoła

                W sobotę – bł. Marii Ledóchowskiej. Dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych

                 

                Serdecznie witamy w naszej parafii o. Dariusza, który będzie pełnił funkcję gwardiana klasztoru i proboszcza parafii.

 

            Dziś w kościele w Książniku odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 9:00.  Piesza pielgrzymka z Miłakowa wyruszy o godz. 8:00 spod kościoła parafialnego. Zapraszamy do licznego udziału.

 

              W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – po Mszy św. nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – nabożeństwo do NMP przed Mszą św. o godz. 7:30

I niedziela  - po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy

    

     FZŚ zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 19-20 lipca br. Szczegóły na w gablocie przed kościołem. Zapisy w zakrystii.

 

       W tym tygodniu odwiedzin chorych od godz. 9:00: w czwartek (4 lipca) -w Miłakowie, a na wioskach w piątek (5 lipca).

 

     Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 11 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok 12.    

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Józef Targoński

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                          

 

                Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjnego odpoczynku.                                    Pokój i dobro

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą – 23.06.2019 r.  

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W piątek –  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W sobotę – święto św. Apostołów Piotra i Pawła

               

                Przez Oktawę Bożego Ciała – do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.


                Informujemy, że został wybrany nowy zarząd Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Miłakowie. Przełożoną III Zakonu została p. Irena Zabłocka.

 

                W  przyszłą niedzielę 30 czerwca zapraszamy do Książnika na odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 9:00.  Piesza pielgrzymka z Miłakowa wyruszy o godz. 8:00 spod kościoła parafialnego. Zapraszamy do licznego udziału.

 

          Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w przeprowadzeniu Uroczystości Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy członkom OSP Miłakowo za asystę, Policji za zabezpieczenie trasy procesji oraz członkom FZŚ i Akcji Katolickiej za przygotowanie ołtarzy na trasie. Bóg zapłać także dzieciom sypiącym kwiatki.

 

      Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 11 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok nr 12.    

 

W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Marianna Stefanowska

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …                                                    

 

Pokój i Dobro                                                                                   

Ogłoszenia na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                 W poniedziałek – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika

                W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

                W piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

                Rozpoczęliśmy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszach św.

     

          Dziś o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci rocznicowych. Zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców do wspólnego dziękczynienia.

 

W czwartek 20 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Gościć będziemy z kazaniem i błogosławieństwem neoprezbitera o. Fabiana Witkowskiego.

Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 11:00 zostanie odprawiona w kościele św. Elżbiety. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: FZŚ i Akcję Katolicką. Do asysty podczas procesji zapraszamy członków OSP Miłakowo, a dzieci komunijne i chętne dziewczynki do sypania kwiatków-próba w środę o 16:00 przy małym kościele. W tym dniu Msze św. w Książniku o godz. 8:00, a w Ząbrowcu o 9:30.

 

      Już dziś zapraszamy w piątek 21 czerwca br. o godz. 19:30 na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie, natomiast w sobotę 22 czerwca o godz. 18:00 na Mszę św., a bezpośrednio po niej na spotkanie popielgrzymkowe.

         

           Decyzją Zarządu Prowincji w najbliższym czasie naszą parafię opuszczą: o. Arkadiusz, o. Honorat i o. Ireneusz. Serdecznie dziękujemy Im za posługę w naszej wspólnocie. 

 

      Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 10 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok nr 11.    

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Robert Ryszka i Tadeusz Kreczkowski (z Ostródy)         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …          

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

               

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek - Święto NMP – Matki Kościoła

                We wtorek – św. Barnabę – Apostoła

                W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

                W piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

                W sobotę – bł. Jolanty

 

                Rozpoczęliśmy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszach św.

     

      W dniu dzisiejszym kończymy okres Wielkanocy, w czasie którego każdy katolik powinien przystąpić do Sakramentu Pokuty.

 

      Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Natomiast jutro będziemy obchodzić Święto NMP – Matki Kościoła.

 

      Dziś 9 czerwca br. zapraszamy na II Ogólnopolski Festiwal Chórów. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety, a bezpośrednio po niej zapraszamy do wysłuchania festiwalu. 

 

      W czwartek -13 czerwca br. przypada Dzień Fatimski. Odmawiać będziemy różaniec I część - przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

 

      Zapraszamy w przyszłą sobotę 15.06.br o godz. 18:00 na Mszę św. ze świadectwem Wspólnoty AA „Barka”

 

          W przyszłą niedzielę 16 czerwca br. o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci rocznicowych. Zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców do wspólnego dziękczynienia.

 

      Już dziś zapraszamy w piątek 21 czerwca br. o godz. 19:30 na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie, natomiast w sobotę 22 czerwca o godz. 18:00 na Mszę św., a bezpośrednio po niej na spotkanie popielgrzymkowe.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu w ubiegłą niedzielę Franciszkańskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Zebrane ofiary w kwocie 3.108,45zł będą wsparciem leczenia osób chorych w naszej parafii. Osoby potrzebujące takiego wsparcia można zgłaszać do o. Arkadiusza.

 

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na świątynię OpatrznościBożej z okazji Święta Dziękczynienia. Zebrano łącznie – 365 zł.

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy – zebrano 2.453,00zł

 

Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 9 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców         Os. Kolorowego blok nr 10.    

 

      W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Halina Bejtka i Anna Ławrynowicz  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                                                                              

Pokój i dobro

Franciszkanie

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocną

                W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

W środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika

W sobotę św. Jadwigi Królowej

               

                Rozpoczęliśmy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszach św.

 

                 Dziś 2 czerwca br. przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kolekta z tego dnia przeznaczona jest na fundusz remontowy.

 

                 Zapraszamy, także w tym dniu całe rodziny na Mszę św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej na Parafialny Dzień Dziecka. Przewidujemy wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Będzie też okazja skorzystać z wyprzedaży garażowej, a tym samym wesprzeć osoby chore z naszej parafii.

 

                Dziś również obchodzimy „Święto Dziękczynienia” w związku z tym po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz świątyni Opatrzności Bożej,

 

a po Mszy o 11:00 zapraszamy Różę dziecięcą „Bł. Hiacynty i Franciszka” do salki na zmianę tajemnic.

              

  W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. nabożeństwo o powołania zakonne i misyjne. I piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

 

W czwartek 6 czerwca o. Manswet odwiedzi chorych w mieście,

natomiast w piątek 07 czerwca w mieście odwiedzi swoich chorych o. Arkadiusz, a na  wioskach o. Honorat.

               

W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się  Pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

               

W przyszłą niedzielę 9 czerwca br. odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Chórów. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety, a bezpośrednio po niej zapraszamy do wysłuchania uczestników festiwalu.  

 

Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 8 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok nr 9.                                                                                                   

 Pokój i dobro

Franciszkanie

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną

               

Dziś w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Powołaniową. Słowo Boże głosi o. prof. Borys Soiński – rektor WSD we Wronkach. Po każdej Mszy św. klerycy zbierają ofiary na seminarium. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


                W przyszłą niedzielę - 2 czerwca br. przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kolekta z tego dnia przeznaczona jest na fundusz remontowy.

Zapraszamy, także w tym dniu całe rodziny na Mszę św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej na Parafialny Dzień Dziecka. Przewidujemy wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Będzie też okazja skorzystać z wyprzedaży garażowej, a tym samym wesprzeć osoby chore z naszej parafii.

Jeszcze można donosić fanty – rzeczy, które są nam już niepotrzebne, ale są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć komuś można przynieść na furtę i zostawić w koszu na  „Wyprzedaż garażową”. Całkowity dochód z wyprzedaży będzie wsparciem leczenia chorych z naszej parafii.

               

2 czerwca obchodzić będziemy „Święto dziekczynienia” w związku z tym po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz świątyni Opatrzności Bożej,

a po Mszy o 11:00 zapraszamy Różę dziecięcą „Bł. Hiacynty i Franciszka” do salki na zmianę tajemnic.

               

W sobotę 1 czerwca o godz. 7:30 będzie nabożeństwo ku czci NMP. Od tego dnia rozpoczynamy Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po wieczornych Mszach św.


                W sobotę 8 czerwca br. udamy się z Pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.  Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy u p. Agnieszki Bułak.


                Już niedługo 9 czerwca br. odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Chórów. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety, a bezpośrednio po niej zapraszamy do wysłuchania uczestników festiwalu.  


               Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 7 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok nr 8.


               W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Władysława Żabik

 

                Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie …


Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

                Od 1 maja, codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach w swoich wioskach na wspólnej modlitwie.


                W poniedziałek 20 maja br. po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie.


                We wtorek 21 maja br. o godz. 16:00 zapraszamy do sali parafialnej wszystkich chętnych do udziału w Turnieju warcabowym o puchar Gwardiana i Proboszcza.


                W czwartek  23 maja br. po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów z Proboszczem - o. Honoratem.


                Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Powołaniową. Słowo Boże wygłosi o. prof. Borys Soiński – rektor WSD we Wronkach. Po każdej Mszy św. klerycy będą zbierali ofiary na Seminarium Duchowne.


                2 czerwca br. zapraszamy całe rodziny na Parafialny Dzień Dziecka. Przewidujemy wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Będzie też okazja skorzystać               z wyprzedaży garażowej, a tym samym wesprzeć osoby chore z naszej parafii.

Akcja Katolicka zaprasza do współtworzenia „Wyprzedaży garażowej”, która odbędzie się 2 czerwca br. na ogrodach klasztornych. Rzeczy, które są nam już niepotrzebne, ale są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć komuś można przynieść na furtę i zostawić w koszu. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – można zaprosić wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zostawiając karteczkę z nr tel. w zakrystii. Całkowity dochód z wyprzedaży będzie wsparciem leczenia chorych z naszej parafii.

               

Dziękujemy mieszkańcom z Os. Kolorowego – blok nr 6 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a za tydzień o przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców Os. Kolorowego blok nr 7.


      W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Wacław Tomaszewicz, Elżbieta Żerdzińska, Przemysław Kułakowski i Józef Krzeczkowski.

 

            Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                We wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła

                W środę – św. Małgorzatę z Kortony

                W czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika,

                                           patrona Polski

                W piątek – św. Paschalisa Baylona, zakonnika

                W sobotę – św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

               

Od 1 maja, codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach w swoich wioskach na wspólnej modlitwie.


                W poniedziałek -13 maja br. przypada Dzień Fatimski.

Odmawiać będziemy różaniec I część - przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00


W czwartek od godz. 9:00 o. Manswet odwiedzi chorych w mieście z trasy o. Arkadiusza.


                W  sobotę 18 maja br. odbędzie się w naszym kościele parafialnym o godz. 19:30  Msza św. o uzdrowienie, której przewodniczyć będzie ks. Artur Szymczyk – duszpasterz wspólnot: Odnowy w Duchu Świętym i młodzieży w Diecezji Toruńskiej.


               Franciszkanie i chór „Oremus” organizuje pielgrzymkę autokarową do  Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która odbędzie się 18 maja br. Wyjazd o godz. 8:00, koszt 18 zł.

                2 czerwca br. zapraszamy całe rodziny na Parafialny Dzień Dziecka.

Przewidujemy wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Będzie też okazja skorzystać z wyprzedaży garażowej, a tym samym wesprzeć osoby chore z naszej parafii.


Akcja Katolicka zaprasza do współtworzenia „Wyprzedaży garażowej”, która odbędzie się 2 czerwca br. na ogrodach klasztornych. Rzeczy, które są nam już niepotrzebne, ale są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć komuś można przynieść na furtę i zostawić w koszu. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – można zaprosić wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zostawiając karteczkę z nr tel. w zakrystii. Całkowity dochód z wyprzedaży będzie wsparciem leczenia chorych z naszej parafii.

               

Dziękujemy pielgrzymom do Sanktuarium Matki Bożej Medjugorskiej i p. Annie Nowickiej za złożone ofiary na ukwiecenie stojaków przy kościele.

              

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie naszego kościoła parafialnego do uroczystości Bierzmowania i I Komunii Świętej oraz zakup 10 nowych lichtarzy na ołtarze. W przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Osiedla Kolorowego nr 6 o przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię.


      W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Kazimiera Gołębiewska i Jan Krzysztof Kuncewicz             Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …

 

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek -  Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W środę – Uroczystość św. Stanisława- biskupa, męczennika

               

                Od 1 maja, codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach w swoich wioskach na wspólnej modlitwie.


                Dziś I niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Rodzaju Ludzkiego. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji strażaków OSP Miłakowo i ich rodzin, a po Mszy św. zapraszamy Różę dziecięcą Bł. Hiacynty i Franciszka na zmianę tajemnic.


W tym tygodniu przeżywać będziemy w naszej parafii dwie wielkie uroczystości: 9 maja br. o godz. 16:00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. ks. Arcybiskup Józef Górzyński oraz 12 maja br. o godz. 11:00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej.


                Akcja Katolicka zaprasza do współtworzenia „Wyprzedaży garażowej”, która odbędzie się 2 czerwca br. na ogrodach klasztornych. Rzeczy, które są nam już niepotrzebne, ale są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć komuś można przynieść na furtę i zostawić w koszu. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – można zaprosić wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zostawiając karteczkę z nr tel. w zakrystii. Całkowity dochód z wyprzedaży będzie wsparciem leczenia chorych z naszej parafii.

               

Caritas serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w akcję  „Skarbonka Miłosierdzia – Dar juniora dla seniora”. Łącznie zebrano 696,26zł. Bóg zapłać

                Dziękujemy parafianom: z Osiedla Kolorowego blok nr 5 za przygotowanie naszego kościoła parafialnego.

    

  W tym tygodniu odszedł do Pana śp.  Władysław Kuman

 

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie …

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

           

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski

W środę 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika

W piątek 3 maja – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę

W sobotę – św. Floriana, męczennika

           

Za tydzień przypada I niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Rodzaju Ludzkiego. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy Różę dziecięcą Bł. Hiacynty i Franciszka na zmianę tajemnic.

 

W przyszłą niedzielę 5 maja br. Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji strażaków OSP Miłakowo i ich rodzin. W czasie Mszy św. zostanie poświęcona figura św. Floriana, która w późniejszym czasie zostanie umieszczona przy remizie.

 

Już niedługo w naszej parafii przeżywać będziemy dwie wielkie

uroczystości: 9 maja br. o godz. 16:00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. ks. Arcybiskup Józef Górzyński oraz 12 maja br. o godz. 11:00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Szczegóły przygotowań na plakatach.Otoczmy ich naszą modlitwą.     

           

            Dziękujemy parafianom: z Osiedla Kolorowego blok nr 4 za przygotowanie naszego kościoła parafialnego. W przyszłą sobotę prosimy o przygotowanie świątyni mieszkańców z Osiedla Kolorowego blok nr 5.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Albin Opryszczko

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

               

               Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja wMiłakowie o godz. 6.00 w kościele św. Elżbiety. Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 18.00 w kościele parafialnym.Rezurekcja w Książniku i w Ząbrowcu o 6.00.


                Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Miłakowie; 7.30; 9.00; 11.00 i 18.00. W Książniku o godz. 9.00, a w Ząbrowcu o godz. 11.00.

               

           Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim zarówno dzieciom jak i dorosłym wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję  „Palma”, ale
w sposób szczególny ofiarodawcom.
Natomiast Pani Grażynie  życzymy siły 
w walce z chorobą i szybkiego powrotu do zdrowia.      

 

 

9 maja br. o godz. 16:00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. ks. Arcybiskup Józef Górzyński. Spowiedź przed przyjęciem sakramentu dla kandydatów i ich rodziców będzie 8 maja br. (środa) od godz. 16:00.

 12 maja br. o godz. 11:00 w kościele parafialnym dzieci przystąpią do    I Komunii Świętej. W związku z tym zapraszamy na spotkania przygotowujące 24-26 kwietnia br. o godz. 16:00 do salki parafialnej na nauk. Obecność dzieci obowiązkowa.

     

Dziękujemy parafianom: z Osiedla Kolorowego bloki nr 1, 2 i 3 za przygotowanie naszych kościołów do liturgii paschalnej .  W przyszłą sobotę prosimy o przygotowanie kościoła parafialnego parafian z Osiedla Kolorowego blok nr 4.

 

 

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Ołdak… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

               

      Dziś Szkolne Koło Caritas oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie rozprowadzają przed kościołem palmy i ozdoby wielkanocne. Wszystkie zebrane ofiary będą wsparciem leczenia Pani Grażyny.      

 

                W niedziele 14 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Pielgrzymów udających się z 24 na 25 kwietnia do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie i sanktuariów na Bałkanach na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w kościele.

 

W niedzielę 5 maja br. będziemy obchodzić w naszej Parafii i Gminie uroczystości związane ze Świętym Florianem. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie figury Patrona Strażaków, która będzie umieszczona przy remizie. Z tej racji dziś strażacy będą zbierać przed kościołem datki na budowę cokołu i zakup figury. Figura Świętego Floriana będzie wspólnym dziełem Parafian, Strażaków i Franciszkanów, jako wyraz naszej wdzięczności za troskę Świętego Patrona nad naszym życiem oraz mieniem. Pani Prezes Renata Nowikiewicz wraz ze Strażakami oraz z Franciszkanami już dziś dziękują wszystkim za wszelką pomoc w realizacji tego dzieła.

 

9 maja br. o godz. 16:00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. ks. Arcybiskup Józef Górzyński. Spowiedź przed przyjęciem sakramentu dla kandydatów i ich rodziców będzie 8 maja br. (środa) od godz. 16:00.

     

Dziękujemy parafianom: z ul. Olsztyńskiej 9c i ul. Orzeszkowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  W Wielka Sobotę o godz. 15:30 prosimy o przygotowanie:

- kościoła parafialnego parafian z os. Kolorowego blok nr 1

- kościoła św. Elżbiety parafian z os. Kolorowego bloki nr 2 i 3.

 

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                         Pokój i dobro

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu


                W środę (10 kwietnia) w IX rocznicę katastrofy smoleńskiej będzie sprawowana Msza Święta o godz. 18:00, a po niej zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przy Pomniku Smoleńskim na naszym cmentarzu.

 

               W tym roku Droga Krzyżowa ulicami miasta przejdzie w piątek -12 kwietnia br. po Mszy św. wieczornej Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary.

 

      W tym tygodniu 13 maja br. (w sobotę) przypada Dzień Fatimski. Odmawiać będziemy różaniec I część - przed Mszą św. poranną, II część po Mszy św.  porannej, a także przed Mszą św. wieczorną. Adoracja Najświętszego Sakramentu go godz. 20:00

 

      13 maja br.  od godz. 11:30 w sali parafialnej odbędzie się egzamin kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

      Szkolne Koło Caritas oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie przygotowują palmy wielkanocne, które będą rozprowadzane przed kościołem w Niedzielę Palmową (14 kwietnia 2019 r.) Wszystkie zebrane ofiary będą wsparciem leczenia Pani Grażyny.      

 

                W niedziele 14 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Pielgrzymów udających się z 24 na 25 kwietnia do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie i sanktuariów na Bałkanach na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w kościele.

 

W niedzielę 5 maja br. będziemy obchodzić w naszej Parafii i Gminie uroczystości związane ze Świętym Florianem. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie figury Patrona Strażaków, która będzie umieszczona przy remizie. I z tej racji za tydzień, 14 kwietnia, strażacy będą zbierać przed kościołem datki na budowę cokołu i zakup figury. Figura Świętego Floriana będzie wspólnym dziełem Parafian, Strażaków i Franciszkanów, jako wyraz naszej wdzięczności za troskę Świętego Patrona nad naszym życiem oraz mieniem. Pani Prezes Renata Nowikiewicz wraz ze Strażakami oraz z Franciszkanamijuż dziś dziękują wszystkim za wszelką pomoc w realizacji tego dzieła.

 

Składamy serdeczne podziękowania: katechetom, nauczycielom i Dyrekcji obydwu  szkół za pomoc w przeprowadzeniu Rekolekcji Wielkopostnych.

 

      Dziękujemy parafianom: z ul. Olsztyńskiej 9a i 9d za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńska 9c i ul. Orzeszkowej.

 

      W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Andrzej Stefanowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                         Pokój i dobro

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

               

                Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi o. Józef Czura. Zadbajmy, aby całe nasze rodziny skorzystały z tego czasu łaski. Zatroszczmy się także o osoby starsze, samotne z naszego otoczenia, aby każdy mógł się przygotować do Wielkanocy.             

Spowiedź wielkanocna będzie codziennie rano od godz. 7:30, a wieczorem od godz.  17:00.

      

                   W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – po Mszy św. nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

I sobota – nabożeństwo do NMP o godz. 7:30

I niedziela  - po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

                        W tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy.

 

               Objazd chorych

- o. Manswet – 4 kwietnia i w Wielką Środę,

- o. Honorat odwiedzi swoich chorych - 5 kwietnia, a

- o. Arkadiusz - 6 kwietnia i w Wielką Środę.

 

Przez cały Wielki Post zapraszamy całe rodziny na:

Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 7.30 i 17.30 oraz

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, z błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

     

      Szkolnego Koła Caritas przygotowuje palmy wielkanocne, które będą rozprowadzane przed kościołem w Niedzielę Palmową (14 kwietnia 2019 r.) Wszystkie zebrane ofiary będą wsparciem leczenia Pani Grażyny.      

     

      Dziękujemy parafianom: z ul. Olsztyńskiej nr 1-20 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul.  Olsztyńskiej 9a i 9d.

 

      W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Krukowski, Henryk Kamiński i Hieronim Bronakowski.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                         Pokój i dobro

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek- Uroczystość Zwiastowania Pańskiego


Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych.


      We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

  

Przez cały Wielki Post zapraszamy całe rodziny na:

Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 7.30 i 17.30 oraz

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, z błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

 

W poniedziałek  (25.03.2019 r.) w Uroczystość Zwiastowania NMP podczas Mszy św. o godz. 18:00 w naszej parafii będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  To zobowiązanie codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy, dziesiątką różańca za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone.


Zachęcamy do udziału  w dorocznej akcji Caritas  „Dar Juniora dla Seniora”.  Skarbonki jałmużny wielkopostnej to doskonała sposobność wsparcia osób starszych, samotnych z naszej parafii. Skarbonki można zabrać do domu z ołtarza św. Józefa. Podsumowanie akcji – w Wielką Sobotę.

     

      W sobotę 30 marca br. o godz. 18:00 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Są one zakończeniem Misji Parafialnych. Potrwają do środy 3 kwietnia br. Msze św. z nauką rekolekcyjną w Miłakowie  będą - dla dorosłych o godz. 8:00 i 18:00. W Książniku Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie we wtorek (2 kwietnia br.) o godz. 16:00. W Ząbrowcu w środę o godz. 16:00.

      Spowiedź wielkanocna będzie codziennie rano od godz. 7:30, a wieczorem od godz.  17:00.    

         

      Ze środków zebranych podczas III Balu Charytatywnego komisja podjęła decyzję o wsparcie leczenia naszych parafian ( Grażyny, Krystyny, Elżbiety, Moniki, Jadwigi, Zofii, Huberta, Bartosza, Rafała i Marka).

     

      Dziękujemy parafianom: z ul. Okrężnej  i ul. Topolowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul.  Olsztyńska 1-20

 

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                                     Pokój i dobro

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

            W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Powszechnego

 

We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie katechetów z Proboszczem o. Honoratem

W sobotę 23 marca br. o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie ministrantów, FRA, lektorów i akolitów .

  

Przez cały Wielki Post zapraszamy całe rodziny na:

Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 7.30 i 17.30 oraz

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, z błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych.


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – 25.03.2019 r. – podczas Mszy św. o godz. 18:00


Zachęcamy do udziału  w dorocznej akcji Caritas  „Dar Juniora dla Seniora”.  Skarbonki jałmużny wielkopostnej to doskonała sposobność wsparcia osób starszych, samotnych z naszej parafii. Skarbonki można zabrać do domu z ołtarza św. Józefa. Podsumowanie akcji – w Wielką Sobotę.


     W sobotę 30 marca br. o godz. 18:00 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Są one zakończeniem Misji Parafialnych. Potrwają do środy 3 kwietnia br. Msze św. z nauką rekolekcyjną w Miłakowie  będą - dla dorosłych o godz. 8:00 i 18:00. W Książniku Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie we wtorek (2 kwietnia br.) o godz. 16:00. W Ząbrowcu w środę o godz. 16:00.

     Spowiedź wielkanocna będzie codziennie rano od godz. 7:30, a wieczorem od godz.  17:00.    

    

     Dziękujemy parafianom: z ul. Warszawskiej, ul Morąskiej i ul. Poznańskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. 

O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul.  Okrężna i ul. Topolowa

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                                     Pokój i dobro

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu

           W poniedziałek 11.03.2019 r. o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie trójek klasowych: klas VIII i III gimnazjum w sprawie organizacji Bierzmowania.

We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

 

W środę 13 marca br. przypada– Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: I część - 7:30-II część 8:30 i III część 17:30

 

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie FRA

 

W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów    

  

W Wielkim Poście zapraszamy całe rodziny na:

Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 7.30 i 17.30 oraz

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, z błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

 

Zachęcamy do udziału  w dorocznej akcji Caritas  „Dar Juniora dla Seniora” Skarbonki jałmużny wielkopostnej to doskonała sposobność wsparcia osób starszych, samotnych z naszej parafii. Skarbonki można zabrać do domu z ołtarza św. Józefa. Podsumowanie akcji – w Wielką Sobotę

 

     W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebrano łącznie 2.454 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

     Podczas III Balu Charytatywnego, który odbył się 2 marca br. zebrano dobrowolnych ofiar łącznie 10.169,94 zł., które będą wsparciem w leczeniu chorych dzieci i osób starszych z naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszelkim uczestnikom, artystom - wolontariuszom i ludziom dobrej woli. Prosimy o zgłaszanie osób, które potrzebują pomocy.

 

     W piątek 8 marca br. odbyła się VII edycja Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Boż. Kard. Augusta Hlonda. Składamy serdeczne podziękowania Akcji Katolickiej i Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie za sprawną organizację i życzliwe przyjęcie uczestników z 28 szkół z Archidiecezji Warmińskiej.

 

     Dziękujemy parafianom: z ul. Młyńskiej i ul. Prusa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Warszawskiej, ul Morąskiej i ul. Poznańskiej.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                                     Pokój i dobro

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

            Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Rodzaju Ludzkiego. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy Różę dziecięcą Bł. Hiacynty i Franciszka na zmianę tajemnic.


      We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.


      W środę o godz. 8:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w int Jana Szatybełko, który od wielu lat pomaga przy kościele i klasztorze.


       W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, to dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o powołania kapłańskie. Również w czwartek 7 marca br. odwiedziny chorych w mieście.


       W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów  

    

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Miłakowie będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W Książniku o godz. 9.30, a w Ząbrowcu o godz. 11.00. W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Jest to post jakościowy – nie jemy mięsa oraz ilościowy – jemy tylko trzy razy dziennie w tym raz do syta.

 

W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 7.30 i 17.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, z błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do licznego udziału całe rodziny.

       

Osoby korzystające ze wsparcia Caritas proszone są po odbiór żywności w poniedziałek od 10:00


      Informujemy że w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie przy ul. Kościelnej 3  w dniach 8-9 marca br. odbędzie się Kurs Przedmałżeński – (koszt 50 zł/os.)


      Informujemy, że w przyszły piątek 8 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie odbędzie się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego „Dzieje Apostolskie”, podczas którego gościć będziemy prawie stu uczestników z 28 szkół. Organizatorom i uczestnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z odkrywania Pisma Świętego.


      Dziękujemy parafianom: z ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Młyńskiej i ul. Prusa.


                W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Zygmunt  Mroczek

                                  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                                     Pokój i dobro

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą

Zachęcamy w każdą niedzielę o godz. 10:30 do wspólnego śpiewu

Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

W poniedziałek 25 lutego.br. po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie do  sali parafialnej.

               

We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

 

W środę 26 lutego br. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych dotyczące spraw organizacyjnych.

 

28 lutego br. po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne FZŚ

                       

1 marca br.  objazd chorych na wioskach według załączonego planu, natomiast  w mieście 7 marca br.

 

                W sobotę 2 marca br. w naszej parafii odbędzie się już Trzeci Parafialny Charytatywny Bal Karnawałowy. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 18:00 w intencji uczestników balu  i ich rodzin. W tym roku do tańca grał będzie zespół „Don Trio”, a gwiazdą wieczoru  będzie Don Wasyl Junior i Gwiazdy Cygańskie. Zebrane fundusze będą wsparciem leczenia i rehabilitacji osób starszych i chorych z naszej parafii.

 

                W przyszłym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I piątek, sobota i niedziela.

W I piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci NSPJ i adoracja do godz. 20:00.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci NMP o godz. 7:30.

W I niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

 

                Informujemy że w Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie przy ul. Kościelnej 3  w dniach 8-9 marca br. odbędzie się Kurs Przedmałżeński – (koszt 50 zł/os.)-szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

                W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów       

               

                Dziękujemy parafianom: z ul. Mazowieckiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Mickiewicza.

 

                W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Mirosław Pawlak

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych na cały nowy tydzień.                                 

OO. Franciszkanie

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

                           W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W piątek – Święto Katedry  św. Piotra, Apostoła

W sobotę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika


Zachęcamy w każdą niedzielę o godz. 10:30 do wspólnego śpiewu

Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

               

Witamy w naszej wspólnocie o. Mansweta Rzepkę ofm. Życzymy mu Błogosławieństwa Bożego na nowej placówce.

We wtorek swoje imieniny zakonne będzie obchodził o. Manswet. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana we wtorek 19 lutego o 8:00. Otoczmy Go naszą modlitwą.

               

We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

               

W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów       

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej.za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Mazowieckiej.

Zapraszamy do grup parafialnych, które są w naszej parafii:

Grupa parafialna

Dni spotkań

Godzina

Pracownia św. Tabity

w poniedziałki

16:30

Krąg Biblijny

we wtorki

19:00

Żywy Różaniec

I  niedziela miesiąca

  9:00

Róża Dziecięca – bł. Hiacynty i Franciszka

I niedziela miesiąca

11:00

Franciszkański Zakon Świeckich

I wtorek miesiąca

19:00

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

I środa miesiąca

19:00

Grupa wsparcia „Barka”

we czwartki

19:00

Parafialny Chór „Oremus” i Zespół „Pace et Bene”

w piątki

19:00

Biuletyn parafialny „Z życia naszej Wspólnoty”

w piątki

19:00

Parafialny Zespół Caritas

w zależności od potrzeb

Ministranci i kandydaci

w soboty

11:00

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

         W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – NMP z Lourdes

W czwartek -  Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy

 

Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentów: I Komunii św. oraz Bierzmowania. Do obecności zobowiązani są: dzieci, młodzież oraz ich rodzice.

               

                W poniedziałek w dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odprawione zostaną Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 i 18:00 W sposób szczególny zapraszamy osoby starsze, schorowane i cierpiące na Mszę św. o godz. 10:00 podczas, której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych, a bezpośrednio po niej o. Gwardian zaprasza na herbatę i ciasto do sali parafialnej.

               

                Informujemy, że decyzją Ojca Prowincjała br. Serafin został przeniesiony do posługi w klasztorze w Osiecznej, a o. Leon został skierowany do pomocy duszpasterskiej w klasztorze w Józefowie. Dziękujemy im za posługę w naszym klasztorze i parafii. Msza św. pożegnalna zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18:00

               

                W środę 13lutego br. przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca: I część przed Mszą św. poranną o godz. 7:30,

II część po Mszy o godz. 8:30, a III część przed Mszą wieczorną o godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu do godz. 20:00

               

                We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

                W środę o godz. 19:00 spotkanie FRA i  Rycerzy św. Franciszka

                W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów

               

                Składamy serdeczne Bóg za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy. Zebrano łącznie: 2 160zł.


                Dziękujemy parafianom: z ul. Kościuszki (nr parzyste) za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej.

               

                W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Wilhelm Januszkiewicz

 Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie …             

 Na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

o. Franciszkanie

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

             W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                We wtorek – św. Agaty  - dziewicy męczennicy.

                                         W tym dniu poświęcenie chleba, soli i wody.

                W środę – św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy

                W czwartek – św. Kolety z Corbie, dziewicy

               

                Dziś I Niedziela miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Już tradycyjnie spotkanie Żywego Różańca po Mszy o godz. 9:00, a Róży dziecięcej w salce po Mszy św. o godz. 11:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na fundusz remontowy.

 

                We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

                W środę o godz. 19:00 spotkanie FRA i  Rycerzy św. Franciszka

                W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

W przyszłą niedzielę 10 lutego po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentów: I Komunii św. oraz Bierzmowania

Do obecności zobowiązani są: dzieci, młodzież oraz ich rodzice.

               

Akcja Katolicka zaprasza na XXI Wentę dobroczynną, która odbędzie się 17 lutego br. w Olsztynie, a jej głównym celem jest wsparcie Specjalnego Ośrodka w Kruzach. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Miecznikowski. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Bilety –cegiełki wspierające ten cel w cenie 30zł są do nabycia u p.Agnieszki Bułak.

               

Kancelaria parafialna jest czynna: w środę 15:00-16:00 i sobotę 10:00-11:00

               

Osoby chore i starsze w mieście i na wioskach, które chciałyby skorzystać z comiesięcznych odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

              

  Dziękujemy parafianom: z ul. Kościuszki (nr nieparzyste)za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. ul. Kościuszki (nr parzyste).

 

  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Zygmunt Gutfrański, Jan Grudziński i Katarzyna Staruch                                                                                                                               Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …              

Ogłoszenia na  trzecią Niedzielę Zwykłą

             W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK

W środę – św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy

W czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera

W sobotęŚwięto Ofiarowania Pańskiego

               

We wtorek 29.01.br Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 18:00. Także we wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny

 

W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej

               

Odwiedziny chorych: w czwartek 31 stycznia o. Leon odwiedzi chorych z wiosek, a w piątek 1 lutego od godz. 9:00 w mieście.

               

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

I Piątek Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. wieczornej i

I Sobota Miesiąca – nabożeństwo o 7:30 oraz

I Niedziela Miesiąca-tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na fundusz remontowy.

               

W przyszłą sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 8:00, 10:00 i 18:00

 

Informujemy, że katechezy przygotowujące do godnego przyjęcia sakramentów:

I Komunii św. oraz Bierzmowania odbywać się będą                                                  

  w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 w następujących terminach:                

     10.II; 24.II; 10.III; 31.III; 28.IV.2019

Do obecności zobowiązani są dzieci, młodzież oraz ich rodzice.

               

Dziękujemy parafianom: z ul Kopernika nr 23-30 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki (nr nieparzyste) 

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Jerzy Tyszko i Zofia Sasin

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …             

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na  drugą Niedzielę Zwykłą

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 15:00

            W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek- św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

W czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i dK

W sobotę – św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa

            Dziś 20 stycznia br. po Mszy św. o godz. 11:00 w Miłakowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.

            Również dziś przed kościołem młodzież FRA zbiera ofiary mające pomóc sfinansować wyjazd na „Franckarnawał” w Jarocinie, który odbędzie się w dn. 25-27 stycznia br. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

            We wtorek o 18:00 zapraszamy na Krąg Biblijny

W środę o godz. 19:00 spotkanie FRA

            W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

           

            Dziękujemy parafianom: z ul Kopernika nr 1-22za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kopernika 23-30

           

 

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Aldona Jacyna i Bohdan Orkwiszewski                          Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                       Pokój i Dobro

 

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

           

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 15:00

      

            W przyszłą niedzielę 20 stycznia br. po Mszy św. o godz. 11:00 w Miłakowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Wszyscy chętni mogą jeszcze zgłaszać się do zelatorów.

            Również w przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież FRA będzie zbierać ofiary na wyjazd formacyjno-karnawałowy „Franckarnawał” w Jarocinie, który odbędzie się w dn. 25-27 stycznia br. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


            W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.


            Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy. Zebrano 2.500zł. Bóg zapłać.


            Kolędnicy Misyjni ze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy z tak wielką życzliwością otworzyli swoje serca i domy dla dzieci z Rwandy i Burundii. Za wszystkie złożone ofiary w kwocie: 2.064,15zł oraz słodycze składamy serdeczne Bóg zapłać.

            Dziękujemy parafianom: z ul Konopnickiej  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kopernika nr 1-22

           

            W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Marianna Karczmarczyk, Halina Dąbrowska i Danuta Andros

 

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                       Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Objawienia Pańskiego

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

 

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 15:00

      

       Dziś przypada I niedziela miesiąca, już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Również dziś 6 stycznia zapraszamy do Orszaku Trzech Króli, który po uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przejdzie ulicami miasta do Miłakowskiego Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnego kolędowania – gościem specjalnym będzie Pani Krystyna Giżowska.

           

W poniedziałek 07 stycznia br. o godz. 19:00 Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków do salki parafialnej na spotkanie opłatkowe.

           

Brat Serafin zaprasza na spotkanie FRA i Rycerzy św. Franciszka  wyjątkowo w poniedziałek 07.01.2019 r. o godz. 19:00

           

W przyszła niedzielę 13.01.2019 r. przypada Dzień Fatimski. Zachęcamy do rodzinnego odmówienia różańca w domach.

           

W niedzielę 20 stycznia br. po Mszy św. o godz. 11:00 w Miłakowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Wszyscy chętni mogą się już zgłaszać do swoich zelatorów.

           

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

           

Dziękujemy parafianom: z ul. Kołłątaja za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Konopnickiej.

           

            W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Henryka Wolińska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

                                                                            Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

 Dziś 30 grudnia br.  zapraszamy na spotkanie opłatkowe: rodziców, rodzeństwo i chrzestnych kapłanów i osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej spotkanie odbędzie się w klasztorze.

 

                Od 28.XII. br. rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

 

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 15:00

      

   W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

Również w przyszłą niedzielę 6 stycznia zapraszamy do Orszaku Trzech Króli, który po uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przejdzie ulicami miasta do Miłakowskiego Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnego świętowania – gościem specjalnym będzie Pani Krystyna Giżowska.

               

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Kaszubskiej i ul Kilińskiego za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kołłątaja.

               

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Jerzy Głębocki i Zofia Robalewska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                     Pokój i Dobro

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu 

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

W środę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

W czwartek – święto św. Jana , Apostoła i Ewangelisty

W piątek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

 

            W poniedziałek 24. 12.2108 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  godz. 22:00 Msza św. wigilijna. Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym, a w Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00 W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30


                Od 25 grudnia br. Kolędnicy Misyjni rozpoczną swoją działo wsparcia misjonarzy pracujących w Rwandzie i Burundii. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy, aby zanieść Dobrą Nowinę oraz błogosławieństwo. Przyjmijmy ich z radością i życzliwością.


                Od 28.XII. br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym-prosimy na sprawdzać zmiany.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.


                W przyszłą niedzielę 30 grudnia br.  zapraszamy na spotkanie opłatkowe: rodziców, rodzeństwo i chrzestnych kapłanów i osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.


                W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.


                Dziękujemy parafianom: z ul. Słoneczny Stok za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kaszubskiej i ul Kilińskiego.

                W tym tygodniu odeszli do Pana:  śp.  Cecylia Andracka-Jurczak, Jadwiga Starzyńska i Marian Krysiak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                   Pokój i Dobro

 

Z racji świąt Bożego Narodzenia, niech Nowonarodzony w Betlejem błogosławi nam i obdarza potrzebnymi łaskami.

Niech Boże Dzieciątko obecne w naszych sercach wypełnia rodzinne i codzienne nasze życie Bożą Radością, Pokojem i Dobrem.

                                       FRANCISZKANIE 

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

Trwają RORATY. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci, które zbierały naklejki konkursowe przynoszą planszę w niedzielę 23.12.2018 r. na Mszę św. o godz. 11:00

                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

                W poniedziałek 24. 12.2108 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  22:00 Msza św. wigilijna oraz Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym.

·        W Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00

·        W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30

               

Od 28.XII. br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.

               

Osoby, które pragną w roku 2019 przyjąć sakrament bierzmowania lub posłać dziecko do I Komunii św., a jeszcze tego nie zgłosili,  mają czas do końca roku kalendarzowego zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

               

Odwiedziny chorych w mieście: 18 i 19 grudnia br.              

               

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli najuboższe rodziny z naszej parafii przynosząc produkty żywnościowe i środki czystości. W tym tygodniu Caritas dostarczy je do podopiecznych. Niech Pan wynagrodzi dobroć Waszego serca obdarzając Was potrzebnymi łaskami.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Dworcowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kajki i ul. Słoneczny Stok.

               

W tym tygodniu odszedł do Pana:  śp. Janusz Kruszczyński

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                 Pokój i Dobro

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W czwartek – św. Łucję, dziewicy i męczennicy

W piątek  św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

               

Zapraszamy całe rodziny do udziału w RORATACH. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.


                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny


W czwartek 13.12.br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00


                W dn. 14-16 grudnia br. w naszej parafii zostaną przeprowadzone Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wygłosi o. Dydak Mientki OFM. Możliwość spowiedzi w sobotę 15 grudnia br. w godz. 9:00-10:00 oraz 17:00-18:00.


                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

               

Odwiedziny chorych w mieście: 18 i 19 grudnia br.

               

Dziś Szkolne Koło Caritas przed kościołem rozprowadzać będzie własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zebrane środki będą wsparciem wyjazdu Kolędników Misyjnych do szpitala w Olsztynie.


                1 grudnia br. odbyła si
ę pielgrzymka z naszej  parafii do Torunia z racji 27. rocznicy powstania Radia Maryja.              


Posiadamy w sprzedaży świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– małe 5 zł., a duże 15 zł. oraz kartki świąteczne w cenie 1 zł.

               

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom „Spotkania ze św. Mikołajem”.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Daszyńskiego (numery nieparzyste)za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Dworcowej.

 

                                                                                                       Pokój i Dobro

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Dziś  rozpoczniemy Adwent i jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Również dziś zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00, a o 13:00 zaczynamy zabawę na ogrodach klasztornych.

Od poniedziałku zapraszamy całe rodziny na RORATY. Będą one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, a dzieci zachęcamy do zbierania naklejek konkursowych.

              W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek i I piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą.

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

                Objazd chorych z  wiosek 6 i 7 grudnia br.

 

08 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

zapraszamy w GODZINIE ŁASKI 12:00-13:00 do adoracji Najświętszego Sakramentu.Bezpośrednio po niej zostanie odprawiana Msza św. dziękczynna w 70-lecie FZŚ

 

 Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie medalików/krzyżyków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy o. Honorat zaprasza dzieci i rodziców do salki parafialnej na spotkanie.

               

                Już posiadamy w sprzedaży świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– małe 5 zł i duże 15 zł. Są one do nabycia pod chórem.

                Informujemy, że można już dokonywać rezerwacji Mszy św. na rok 2019 - w każdą sobotę w godzinach urzędowania kancelarii.

 

              Dziękujemy parafianom: z ul. Daszyńskiego (numery parzyste) za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Daszyńskiego (numery nieparzyste)


W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Marianna Filipek i Alina Wieczorek

    Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                                    

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Leonarda z Porto Mairizio, prezbitera

We wtorek – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

W czwartek – Święto Wszystkich świętych Zakonu Serafickiego

W piątek – św. Andrzeja, Apostoła

 

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

               

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które odbędzie się 2 grudnia br. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00, a po niej część artystyczna. Szczegóły na plakatach.

Trwa akcja „Cukierek”. Słodycze można przynosić do  klasztoru

               

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Jest  to I niedziela miesiąca już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

 

                08 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy w GODZINIE ŁASKI

12:00-13:00 do adoracji Najświętszego Sakramentu. Bezpośrednio po niej zostanie odprawiana Msza św. dziękczynna w 70-lecie FZŚ

 Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie medalików/krzyżyków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

              

  Dziękujemy pielgrzymom „Szlakiem Jana Pawła II” za złożoną ofiarę na bramę i furtkę.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Chopina za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Daszyńskiego (numery parzyste)

         

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tomasz Sowa i Zdzisław Gajcy

 

    Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                                 

   Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą 18.11.2018 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – bł. Salomeę, dziewicę

We wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

W środę – Ofiarowania NMP

W czwartek – św. Cecylii, dziewicy, męczennicy

W sobotę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 

Dziś Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji: chóru „Oremus” i zespołu „Pace et Bene”, a po niej odbędzie się I Koncert ku czci św. Cecylii.       

   

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

               

                Zapraszamy narzeczonych na Kurs Przedmałżeński, który odbędzie się w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie. Terminy i tematyka spotkań na plakacie w gablocie przed kościołem.

                Zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które odbędzie się 2 grudnia br. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00. Szczegóły na plakatach. W związku z tym organizujemy akcję „Cukierek”. Słodycze, które będą rozdawane podczas festynu można przynosić do  klasztoru

               

                Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i organizację uroczystości 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                Dziękujemy p. Aleksandrowi Pietryga za wykonanie kosza przy cmentarzu parafialnym na odpady ekologiczne

         Dziękujemy parafianom: z Pityn za ofiary złożone na kwiaty oraz mieszkańcom ul. Bema i ul. Mostowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Chopina.

         

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jan Wiśniewski

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                    Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę zwykłą 11.11.2018 r.

 We wtorek 13.11.br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

 

            W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

 

W sobotę 17.11.br.  – liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety  Węgierskiej Msza św. odpustowa będzie sprawowana w kościele św. Elżbiety o godz. 18:00


W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji: chóru „Oremus” i zespołu „Pace et Bene”, a po niej odbędzie się I Koncert ku czci św. Cecylii.


Pielgrzymów, którzy zapisali się do Medjugorie – prosimy o wpłatę zaliczki.

 

W dniach 16 i 17 listopada br. chorych  w mieście odwiedzi o. Arkadiusz Czaja         

    

                Składamy podziękowanie za złożone ofiary na fundusz remontowy– w kwocie 2. 420 zł. Bóg zapłać 

 

                Dziękujemy parafianom z Pityn za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Bema i ul. Mostowej.

 

          W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Krzysztof Jastrzębski

    Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie …                               

     Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę zwykłą 04.11.2018 r.

        

Dzisiaj w I niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

               

We wtorek 06 listopada br. po Mszy św. wieczornej Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne.

Również we wtorek zapraszamy chętnych na Krąg Biblijny.

               

W piątek 09 listopada br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

               

W sobotę 10 listopada br. o godz. 8:00 odprawiona zostanie Msza św. imieninowa w int. o. Leona Barczaka – Wikariusza parafialnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

                Także w  sobotę 10 listopada br. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pana.

     

  Pielgrzymów, którzy zapisali się do Medjugorie – prosimy o wpłatę zaliczki.

               

W dniach 8 i 9 listopada br. chorych z wiosek odwiedzi o. Honorat natomiast w mieście odwiedziny chorych odbędą się 16 i 17 listopada br.

             

W przyszłą niedzielę 11 listopada br. o godz. 11:00 w naszym kościele będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 14:30 zapraszamy na piknik w ogrodach klasztornych (szczegóły na plakatach)


WAŻNE- w sprawie cmentarza!

Wszyscy,  którzy pochowali swoich bliskich do końca 1998 roku, proszeni są o uregulowanie swojego statusu prawnego do końca tego roku. Brak regulacji oznacza rezygnację z praw nabytych.

               

Proboszcz - o. Honorat składa serdeczne podziękowania za zorganizowanie Balów Wszystkich Świętych dla dzieci z naszej parafii. W szczególności naszym katechetom p. Agnieszce Bułak, p. Annie Jagosz oraz Pani Dyrektor Danucie Jurczak i nauczycielom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie za świadectwo wiary.

             

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom zbiórki, która została przeprowadzona 1 listopada br. na Cmentarzu Parafialnym. Łącznie zebrano 2.339,70zł i 1 euro. Bóg zapłać

               

Dziękujemy Policjantom z Miłakowa, , którzy zadbali o porządek i bezpieczeństwo podczas procesji na cmentarz.

&nbs