Menu

Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą 24.06.2018

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 Dziś o godz. 9:00 odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Książniku.

Również dziś zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Pierwszy Festiwal Chórów, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00.  

          We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatni przed wakacjami Krąg Biblijny.

           Msza św. rozpoczynająca Pielgrzymkę do Włoch, w intencji pielgrzymów i ich rodzin zostanie odprawiona ze środy na czwartek o godz. 0:30.

We czwartek  28 czerwca br. na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji o. Ireneusza z racji Jego imienin. Już teraz zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy, a Ojcu życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka ministrantów.

Informujemy, że w czasie wakacji (lipiec i sierpień)

Msze św. w pierwsze niedzielne miesiąca o godz. 9:00 oraz w każdą niedzielę o godz. 11:00 będą odprawiane w kościele pw. św. Elżbiety, natomiast Msze św. o godz. 7:30 i 18:00 w kościele parafialnym  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Zespół redakcyjny „Biuletynu parafialnego „Z życia naszej Wspólnoty” informuje, że w miesiącu lipcu  zawiesza wydawanie biuletynu.

Nie żegnamy się, ale mówimy do zobaczenia w sierpniu.

               

Akcja Katolicka składa serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom rajdu za udział w tym radosnym wydarzeniu, Policjantom oraz Członkom OSP Miłakowo za wsparcie i zabezpieczenie trasy przejazdu uczestników oraz ofiarodawcom za wsparcie rzeczowe i finansowe tego przedsięwzięcia: WBS Jonkowo/o. Miłakowo, Firmie „Milbak”, Państwu Kreczkowskim, Paniom: Grażynie Sznejder i Grażynie Różnickiej. Bóg zapłać.

               

Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 6 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego – blok nr 7

 

                W tym tygodniu odeszła do Pana: śp.  Maria Kamińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

                                                                                Pokój i Dobro!            

                                                                                Franciszkanie

 

Ogłoszenia na XI Niedzielę zwykłą 17.06.2018

 W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

Dziś Akcja Katolicka zaprasza na VII Rodzinny Rajd Rowerowy. Start o godz. 14:00 spod kościoła parafialnego.

W środę 20 czerwca o godz. 16:00 w klasztorze odbędzie się Finał Turnieju Warcabowego o puchar Gwardiana i Proboszcza.

W piątek 22 czerwca br. o godz. 8:00 zapraszamy społeczność szkolną na Mszę św. kończącą rok szkolny do kościoła św. Elżbiety. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17:40.

W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Książniku. Mszę św. odpustową o godz. 9:00 odprawi Ojciec – Gość. Piesza pielgrzymka na tą uroczystość wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 7:30.

                Również 24 czerwca br. w Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Pierwszy Festiwal Chórów, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00.  

                Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 5 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego – blok nr 6

             

                W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysław Kubacki i Elżbieta Fiedukowicz.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

                                                                                                            Pokój i Dobro!                    Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę X zwykłą 10.06.2018

 

W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

        

Dziś zapraszamy na ogrody klasztorne, gdzie odbędzie się Franciszkański Dzień Dziecka. Zachęcamy całe rodziny do licznego udziału. W programie wiele atrakcji, występów artystycznych i słodycze dla wszystkich dzieci - szczegóły na plakatach.


W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej


Ojciec Leon serdecznie przeprasza, że z powodu choroby w ubiegłym  tygodniu nie dotarł do wszystkich chorych. Odwiedzi chorych:

W mieście w poniedziałek (11 czerwca) od godz. 9.00, wg kolejności ulic:, Katowicka, Kaszubska, Kościuszki, Włodyki, Chopina, Mickiewicza,  Bema, Warszawska, Olsztyńska, Okrężna.

Na wioskach we wtorek (12 czerwca) od godz. 9.00 wg kolejności; Henrykowo, Warkały, Warny, St. Bolity, Mysłaki, Nowe Mieczysławy, Książnik, Głogówko, Miejski Dwór, Lesiska, Ząbrowiec.

 

W środę - 13 czerwca br. przypada Dzień Fatimski 

7:30 – pierwsza część Różańca św., 8:00 - Msza św., 8:30 - druga część Różańca 17:30 - trzecia część Różańca św. 18:00 – Msza św., a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

Również w środę wyruszy Pielgrzymka dzieci należących do Szkolnego Koła Caritas, Róży Dziecięcej oraz dzieci rocznicowych do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

W przyszłą niedzielę 17 czerwca 2018 r. Akcja Katolicka zaprasza na VII Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

            24 czerwca br. zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Chórów.  Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00, a po niej odbędzie się prezentacja chórów.

 

            Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 4 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego – blok nr 5

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Bloch, Antoni Karwat oraz Teresa Ryś Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                 

                                                                          Pokój i Dobro!

 

                                                                                               Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę IX zwykłą 03.06.2018

Msza św. prymicyjna o. Daniela będzie sprawowana w dniu dzisiejszym o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Otoczmy go naszą modlitwą.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Do 8 czerwca zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę św. z procesją Eucharystyczną, podczas której dziękować będziemy za obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

Już tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie.

07.06. po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie spotkanie grupy pielgrzymów udających się do Włoch.

W sobotę (09.06) o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Wspólnoty Barka z okazji 11 rocznicy istnienia grupy, podczas której będzie można usłyszeć świadectwo osoby uzależnionej.

W tym miesiącu z powodu nieobecności Ojca Proboszcza chorych odwiedzi o. Leon według poniższego planu:

W mieście w poniedziałek (04 czerwca) od godz. 9.00, wg kolejności ulic: Kopernika, os Kolorowe, Włodyki, Morąska, Katowicka, Kaszubska, Kościuszki, Chopina, Mickiewicza,  Bema, Warszawska, Olsztyńska, Okrężna.

Na wioskach we wtorek (05 czerwca) wg kolejności; Henrykowo, Warkały, Warny, St. Bolity, Mysłaki, Nowe Mieczysławy, Książnik, Głogówko, Miejski Dwór, Lesiska, Ząbrowiec.

            Informujemy, że kancelaria będzie nieczynna w dniach 02 oraz  06 - 09  czerwca, br. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w inne dni - bezpośrednio po Mszy św. porannej lub wieczornej.

W przyszłą niedzielę 10 czerwca zapraszamy na ogrody klasztorne, gdzie odbędzie się Franciszkański Dzień Dziecka. Zachęcamy całe rodziny do licznego udziału. W programie wiele atrakcji, występów artystycznych i słodycze dla wszystkich dzieci - szczegóły na plakatach.

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. odbędzie się VII Rodzinny Rajd Rowerowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11:00 przed kościołem.

                Jeszcze raz dziękujemy wszystkim parafianom za udział i pomoc w organizacji Misji Świętych w naszej parafii.

                Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr. 3 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego – blok 4

                                                                                                             Pokój i Dobro!

 

                                                                                                             Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy 27.05.2018

               

                Dziś w Uroczystość Przenajświętszej Trójcy kończymy w naszej parafii Misje Święte. Wyrażamy naszą wdzięczność Ojcom Redemptorystom za ten błogosławiony czas .

                W poniedziałek 28 maja br. po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów.

 

                W Uroczystość Bożego Ciała gościć będziemy Neoprezbitera o. Benedykta OFM, który po każdej Mszy będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 11:00 zostanie odprawiona w kościele św. Elżbiety. Do asysty podczas procesji zapraszamy członków OSP Miłakowo, a dzieci komunijne do sypania kwiatków. W tym dniu Msze św. w Książniku o godz. 8:00, a w Ząbrowcu o 9:30.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej;

                W Pierwszy Piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

                W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci N.M.P. i Msza św. poranna o godz. 8.00 z kazaniem.

                W Pierwszą Niedzielę miesiąca  - wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., kolekta w tym dniu przeznaczona jest na fundusz remontowy. Zapraszamy Różę dziecięcą na wymianę tajemnic różańcowych po  Mszy św. o godz. 11:00

                Msza św. prymicyjna o. Daniela będzie sprawowana w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Otoczmy go naszą modlitwą.

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. odbędzie się VII Rodzinny Rajd Rowerowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11:00 przed kościołem.

 

                Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 2.za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego - blok 3.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Kosacz, Cecylia Kiapśnia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                                                                                                           

                                                                                                            Pokój i Dobro!

 

                                                                                                             Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

               

                Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Zapraszamy do licznego udziału, zaprośmy bliskich i znajomych do wspólnego przeżywania Misji. Dokładny program Misji św. zamieszczony jest w Biuletynie parafialnym, dlatego zanieśmy go chorym, starszym i samotnym, aby mogli dotrzeć na spotkania.

           

W piątek 19 maja br. nasz parafianin – o. Daniel Kowalewski przyjął święcenia prezbiteratu w Krakowie. W uroczystości uczestniczyła rodzina i o. Gwardian. Msza św. prymicyjna będzie sprawowana w Miłakowie 03.06 br. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Otoczmy o. Daniela naszą modlitwą.


            W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy  o szczególnej modlitwie w ich intencji.


            Ojciec Gwardian dziękuje państwu Kalinowskim za wykonanie podstawy pod figurę Matki Bożej Fatimskiej, a pielgrzymom „Szlaku Sanktuariów Maryjnych” za złożoną ofiarę na ukwiecenie obejścia wokół kościoła parafialnego. Bóg zapłać.


            Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 1.za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego - blok nr 2.

                                                                                                            Pokój i Dobro!

 

                                                                                                             Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek wsp. Św. Macieja Apostoła

W środę wsp. Św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski

                                                                    

Zapraszamy o godz. 17:30 codziennie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

Dziś 13 maja br. przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski.

Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 20:00.

 

W poniedziałek 14 maja br. po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne.


Od poniedziałku do piątku o 17:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa w Białym Tygodniu, a w sobotę  o 9:00 spod kościoła parafialnego dzieci i rodzice wyruszą na Pielgrzymkę do Stoczka Klasztornego.


W przyszłą niedzielę 20 maja br. przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - w tym dniu rozpoczynamy Misje Parafialne, a o godz. 11:00 dzieci kl. IV wraz z rodzicami przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Św.

 

            Akcja Katolicka zaprasza na VII Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w naszej parafii 17.VI. 2018 r.Karty zgłoszeniowe już od dziś będą wydawane i przyjmowane w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00

 

Osoby zapisane na Pielgrzymkę do Włoch proszone są o wpłacenie pozostałej kwoty.


Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dwa świąteczne obrusy na ołtarz główny ofiarowane naszej wspólnocie parafialnej.


Składamy podziękowanie wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie krzyża misyjnego, a panom: Waldemarowi Siergun,  Jarosławowi Sinoradzkiemu,  Jarosławowi Chodup i Jerzemu Dąbrowskiemu za wykonanie i pomoc podczas montażu.


Ojciec Gwardian ze wspólnotą klasztorną dziękuje wszystkim za udział w II Franciszkańskim Festynie Sportowo-Charytatywnym oraz za złożone ofiary w kwocie 4.505zł. na Pielgrzymkę dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców szlakiem św. Jana Pawła II, która odbędzie się 25-28 września br.

Zapisy na tę pielgrzymkę przyjmuje Ojciec Gwardian.


Dziękujemy parafianom z ul. Olsztyńskiej  9c i ul. Orzeszkowej za

przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła

parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Os. Kolorowego - blok 1.

                                                                    

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Edward Karczewski, Mikołaj

Mandryk.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                           

 

 

  Franciszkanie

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną 06.05.2018

                                                                    W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek św. Stanisława - Patrona Polski

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny,

a członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakony Świeckich na spotkanie formacyjne do sali parafialnej.

 

W czwartek i piątek od godz. 9:00 o. Leon odwiedzi swoich chorych, natomiast  o. Honorat swoich chorych odwiedzi w czasie Misji Świętych

 

Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

 

Dziś zapraszamy wszystkich wiernych od godz. 12:30 do wspólnej zabawy na stadionie miejskim, gdzie odbędzie się II Franciszkański Festyn Sportowo - Charytatywny.  

W przyszłą niedzielę 13 maja br.

Ojciec Ireneusz Główczewski obchodzić będzie 20-lecie Święceń Kapłańskich. Podczas Mszy św. o godz. 9:00 wspólnie dziękować będziemy Bogu za łaskę powołania prosząc o potrzebne łaski na dalsze lata posługi. Niech Pan błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Również w przyszła niedzielę nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety 70 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do serca.

Także w przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski.Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 20:00.

 

Informujemy, że Rocznica I Komunii Św. w naszej parafii zaplanowana jest na 20 maja br. o godz. 11:00 w kościele parafialnym.

Pod chórem do nabycia książka o Sakramencie Namaszczenia Chorych autorstwa O. dr Arkadiusza Czaja  - ofiara dobrowolna

 

W biuletynie parafialnym oraz w folderach informacyjnych na stoliku pod chórem zamieszczony jest program Misji Świętych w naszej parafii.

 

Dziękujemy rodzicom młodzieży, która 4 maja br. przyjęła Sakrament Bierzmowania za ofiarowane naszej wspólnocie parafialnej: Mszał oraz świece na ołtarze boczne.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Olsztyńskiej 9b nr za przygotowanie

naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła parafialnego na

następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńskiej 9c i ul. Orzeszkowej.

                                                                    

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Julianna Ewa Proszek

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…                                                 

                                                                      Franciszkanie

 

 

V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

                 Nabożeństwa w naszym kościeleodprawiamy po porannej Mszy:

Wtorek  – ku czci św. Antoniego

Środa  - do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek –  ku czci św. Franciszka

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                We wtorek 1 maja wsp. św. Józefa Rzemieślnika

                W  środę 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy św. niedzielnych. W tym dniu Masza św. o godz. 11;00 w intencji naszej Ojczyzny

                W piątek 4 maja br. przypada wsp. Św. Floriana, podczas Mszy św. wieczornej, będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków.

                Od 1 maja, codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.  Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki. Zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach w swoich wioskach na wspólnej modlitwie.

                W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

                W Pierwszy Piątek miesiąca po Mszy św.wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

                W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci N.M.P. i Msza św. poranna o godz. 8.00 z kazaniem. W sposób szczególny zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.

                W piątek 4 maja  o godz. 16:00 J.E. A-bp Józef Górzyński udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

W związku z tym dziś 29 kwietnia – o godz. 12.00 – będzie próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast w poniedziałek 30 kwietnia – o godz.19.00- w kościele odbędzie się egzamin dla kandydatów do bierzmowaniaprzeprowadzony przezdelegata ks. Arcybiskupa, a w czwartek 3 maja o godz. 16:00 – zapraszamy kandydatów i ich rodziców na spowiedź .                                              Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

                We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

                W przyszłą  niedzielę 06 maja br. zapraszamy wszystkich wiernych na

II Franciszkański Festyn Sportowo - Charytatywny. Szczegóły na plakatach.

               

O. Leon odwiedzi swoich chorych 10 i 11 maja br. od godz. 9:00

              

  Pod chórem do nabycia książka o Sakramencie Namaszczenia Chorych autorstwa O. dr Arkadiusza Czaja  - ofiara dobrowolna

               

Dziękujemy parafianom z ul. Olsztyńskiej 9a i 9d nr za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńskiej 9b

               

Zachęcamy  do korzystania z biuletynu parafialnego i nabywanie prasy katolickiej.

               

W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Halina Jurczak i Czesława Świstek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                  Franciszkanie

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną 22.04.2018

               Nabożeństwa w naszym kościeleodprawiamy po porannej Mszy:

Wtorek  – ku czci św. Antoniego

Środa  - do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek –  ku czci św. Franciszka

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

                W poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha- Patrona Polski

                W środę – wspomnienie św. Marka Ewangelisty

               

                Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 Rada Mieszkańców z Franciszkanami rozdawać będzie sadzonki dębu z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Również od dziś Rada Mieszkańców i Franciszkanie zapraszają do sali klasztornej na wystawę poświęconą masowej deportacji Polaków na Syberię.

                We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

                W niedzielę 06 maja br. zapraszamy na II Franciszkański Festyn Sportowo - Charytatywny. Szczegóły na plakatach.

 

Ważne dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

W sobotę 28 kwietnia– od godz. 10.00 w sali parafialnej odbędzie się egzamin.

W niedzielę 29 kwietnia – o godz. 12.00 – próba liturgiczna.

W poniedziałek 30 kwietnia – o godz.19.00- w kościele odbędzie się egzamin dla kandydatów do bierzmowaniaprzeprowadzony przezdelegata ks. Arcybiskupa.

W czwartek 3 maja o godz. 16:00 -Spowiedź kandydatów i ich rodziców.

W piątek 4 maja  o godz. 16:00 J.E. A-bp Józef Górzyński udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

 Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

               

                Dziękujemy parafianom z ul. Olsztyńskiej nr 14-20 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńskiej 9a i 9d

                Zachęcamy  do korzystania z biuletynu parafialnego i prasy katolickiej.

               

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Krzysztof Krawczuk

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                                  Franciszkanie

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną 15.04.2018

                Dziś gościmy w naszej parafii Ojca Diakona Antoniego, który wygłosi kazania z racji Niedzieli Powołaniowej. Bracia klerycy po Mszach, przed kościołem będą zbierać ofiary na seminarium WSD we Wronkach.

Natomiast po Mszy św. o godz. 11:00 wygłoszona zostanie katecheza parafialna nt: „Dary Ducha Świętego”, do obecności zobowiązani są rodzice i młodzież kl. VII oraz klas Gim.

                Od poniedziałku do środy odbywać się będą w naszym klasztorze rekolekcje dla kapłanów z Archidiecezji Warmińskiej.

                We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

                W środę 18 kwietnia br. po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Zapraszamy

                W czwartek 19 kwietnia br. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

               

                Zbliża się czas Misji Świętych w naszej rodzinie parafialnej, które odbędą się w dn. 20-27 maja br. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego parafianina. Prosimy wszystkich o osobistą i rodzinną modlitwę za Ojców misjonarzy i za całą naszą wspólnotę parafialną. Szczegółowy program misji zostanie podany w biuletynie, na stronie internetowej parafii i gablocie przed kościołem.

               

Dziękujemy parafianom z ul. Olsztyńskiej nr 1-12 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńskiej nr 14-20.

               

W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Rawska, Wacław Wiśniewski i Edward Oleszczuk               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                          

                                         Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia 08.04.2018                                  

 Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Jest to dzień patronalny Caritas. W imieniu wszystkich potrzebujących składamy serdeczne podziękowanie członkom Parafialnego Zespołu Caritas za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz wsparcia najuboższych, a wszystkim wiernym za miłosierne wspieranie wszelkich dzieł charytatywnych.

       Informujemy, że ze skarbonek „Dar Juniora dla Seniora” zebrano 563,07 zł. Środki te będą wsparciem dla osób starszych i samotnych z naszej parafii.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 Zapraszamy w dniu dzisiejszym na katechezę parafialną nt. „Eucharystii”, do obecności zobowiązani są rodzice i dzieci szk. podstawowej

 

Uroczystość Zwiastowania NMP, ze względu na Święta Wielkanocne  w tym roku została przeniesiona na jutro - poniedziałek 09 kwietnia.

Tego dnia, w czasie Mszy św. wieczornej, zachęcamy do złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

We wtorek 10 kwietnia br. podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za ofiary tragedii Smoleńskiej, a po Mszy udamy się na cmentarz parafialny by złożyć wiązanki i zapalić znicze pamięci.

We wtorek po wieczornej Mszy św. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne do sali parafialne.

We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny.

 

W piątek - 13 kwietnia br. przypada Dzień Fatimski 

7:30 – pierwsza część Różańca św., 8:00 - Msza św., 8:30 - druga część Różańca św.17:30 - trzecia część Różańca św. 18:00 – Msza św., a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

 

W przyszłą niedzielę (15.04.br.) po Mszy św. o godz. 11:00 wygłoszona zostanie katecheza parafialna nt: „Dary Ducha Świętego”, do obecności zobowiązani są rodzice i młodzież kl. VII oraz klas Gim.

 

Prowincjał Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie informuje, że brat Daniel Kowalewski, nasz parafianin, profes wieczysty i diakon zamierza przyjąć święcenia prezbiteratu 19 maja br. w kościele Kapucynów w Krakowie.

 

Informujemy,  że otrzymaliśmy zgodę na malowanie kościoła od 1.07.2018-30.06.2019 r. oraz na budowę ogrodzenia do 19.03.2019 r. Natomiast nie otrzymaliśmy zgody na wycinkę drzew na cmentarzu w związku z czym odwołaliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Morąskiej i Poznańskiej za przygotowanie naszych kościołów do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Olsztyńskiej nr 1-12

 

W zeszłym tygodniu odeszła do Pana: śp. Leokadia Tywoniuk

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …                         

 

                                                                                 Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

01-02.04.2018

                W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej;

                W Pierwszy Czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.

                W Pierwszy Piątek miesiąca po Mszy św.wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

                W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci N.M.P. i Msza św. poranna o godz. 8.00 z kazaniem.

                Objazd chorych w tym miesiącu; o. Honorat odwiedzi swoich chorych  w czwartek i piątek (5 i 6.04.br.), a o. Leon w piątek i sobotę (6 i 7.04.br.)

W przyszła Niedzielę przypada  Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

W tym dniu wymiana tajemnic różańcowych, członków Żywego Różańca odbędzie się 8 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 9.00, a Róży dziecięcej po Mszy św. o 11:00.

Zapraszamy również na katechezę parafialną nt. „Eucharystii”, do obecności zobowiązani są rodzice dzieci przedszkolnych  i szk. podstawowej klas 1-2 oraz rodzice i dzieci szk. podstawowej klas 3-6.

 

Uroczystość Zwiastowania NMP, ze względu na Święta Wielkanocne  w tym roku została przeniesiona na poniedziałek 09 kwietnia.

Tego dnia, w czasie Mszy św. wieczornej, zachęcamy do złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.


                Składamy serdeczne podziękowania p. Henrykowi Zalewie i jego grupie za przygotowanie Grobu Pańskiego, a wszystkim parafianom za złożone ofiary na kwiaty do grobu oraz Strażakom  OSP w Miłakowie za pełnienie warty.

                Serdecznie dziękujemy organizatorom: Stowarzyszeniu im. O. Władysława Włodyki oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas, a także wszystkim wiernym parafianom, którzy w czasie Wielkiego Postu wzięli udział w dziełach charytatywnych tj. Zbiórka Żywności, Skarbonka Miłosierdzia, Siatka Miłosierdzia, Palmy.

                Dziękujemy parafianom z ul. Prusa, Młyńskiej, Okrężnej i Topolowej za przygotowanie naszych kościołów do liturgii, a o przygotowanie kościołaparafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Morąskiej i Poznańskiej.

             

   W zeszłym tygodniu odeszła do Pana: śp. Teresa Dudek

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

  

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom i gościom wielu łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

                                           Franciszkanie

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 25.03.2018

 Dziś przypada Niedziela Palmowa – już tradycyjnie poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu młodzież FRA wraz ze Szkolnym Kołem Caritas przed kościołem będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy, aby zebrać środki na wyjazd rekolekcyjny do Kadyn.

                W niedzielę o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

                18 kwietnia organizujemy Franciszkański Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

                Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Józefa. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać .

 

                Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch Gwardian o. Arkadiusz prosi o wpłatę zaliczki do końca marca.                

 

                Na stoliku pod chórem są do nabycia widokówki z Miłakowa w cenie 1zł

 

                Dziękujemy parafianom z ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła parafialnego na Wielką Sobotę prosimy parafian zul. Prusa i ul. Młyńskiej. Natomiast o przygotowanie kościoła św. Elżbiety na Rezurekcję prosimy mieszkańców z ul. Okrężnej i ul. Topolowej.

               

                W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Tiurmorezow i Janina Misiak  Wieczny odpoczynek racz imdać Panie …                             

Franciszkanie

 

 

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018

Dziś o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Franciszkanie i Rada Mieszkańców zapraszają do odwiedzenia wystawy upamiętniającej ich walkę o wolną Polskę.

 

We wtorek 20 marca br. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne.

 

W czwartek Krąg Biblijny

 

W przyszły piątek 23 marca br. Droga Krzyżowa o godz. 7:25 w kościele parafialnym, natomiast  po wieczornej Mszy św. ulicami miasta.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – już tradycyjnie poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu młodzież FRA wraz ze szkolnym kołem Caritas przed kościołem będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy, aby zebrać środki na wyjazd rekolekcyjny do Kadyn.

 

W niedzielę o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

18 kwietnia organizujemy Franciszkański Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Józefa.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji organizowanej przez Caritas: „Siatka Miłosierdzia”. Osoby które chciałyby w taki sposób wesprzeć osoby starsze i samotne z naszej parafii mogą dostarczyć produkty żywnościowe i środki czystości do Niedzieli Palmowej - do 25 marca br., tak aby wolontariusze jeszcze przed świętami odwiedzili domy osób starszych i samotnych.

 

Caritas Archidiecezji Warmińskiej składa podziękowanie miłakowskiemu Zespołowi Caritas za przekazanie ponad pięćdziesięciu kurtek dla podopiecznych z Olsztyna.

 

Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch Gwardian o. Arkadiusz prosi o wpłatę zaliczki do końca marca.                               

 

Na stoliku pod chórem są do nabycia widokówki z Miłakowa w cenie 1zł oraz książeczki „Rachunek sumienia i spowiedź święta” w cenie 3 zł.

 

Ojciec Gwardian informuje, że woda  na cmentarzu będzie dostępna po ustąpieniu mrozów.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Mazowieckiej za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Mickiewicza.

                                                                    

W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leon Wasilewski, Regina Budnik i Stanisław Marciniewski

  Wieczny odpoczynek racz imdać Panie …                         

    Franciszkanie

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

 

                  W czwartek Krąg Biblijny

W Wielkim Poście odprawiane są:

                w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

                w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

                Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się 12-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek Msza św. rekolekcyjna będzie odprawiona w Książniku o godz. 10:00, a w Ząbrowcu o godz. 16:00.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 13 marca br. od godz. 17:00.


We wtorek - 13 marca br. przypada Dzień Fatimski  

 7:30 – pierwsza część Różańca św.,

 8:00 - Msza św.

 8:30 - druga część Różańca,

17:30-trzecia część Różańca św.

18:00 – Msza św., po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

               

Za tydzień 18 marca br. o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Franciszkanie i Rada Mieszkańców zapraszają do odwiedzenia wystawy upamiętniającej ich walkę o wolną Polskę.

               

18 kwietnia organizujemy Franciszkański Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych.

               

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Józefa.

               

Informujemy, że zebrane środki na wsparcie w leczeniu chorych z naszej parafii zostaną przekazane na rehabilitację, zakup leków i środków opatrunkowych: Teresie, Monice, Krystynie, Loretcie, Stanisławowi i Dariuszowi.

               

Dnia 6 marca br. Zarząd naszej Prowincji św. Franciszka w Poznaniu podjął decyzję o przyznaniu odznaczenia Pani Agnieszce Bułak za wieloletnią pracę na rzecz dzieci, młodzieży w naszej parafii. Jednocześnie wyrażamy laureatce wdzięczność i pamięć modlitewną.       

              

  Dziękujemy parafianom z ul. Lipowej i ul. Przemysłowej za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian zul. Mazowiecka.


Na stoliku pod chórem są do nabycia w cenie 1zł widokówki z Miłakowa.

               

W zeszłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Regina Młynarz, Jadwiga Melnyk, Bogdan Ławrynowicz.

 

              Wieczny odpoczynek racz imdać Panie …              

               

Franciszkanie

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu 04.03.2018

 W czwartek Krąg Biblijny

                Informujemy, że w piątek 9 marca br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II odbędzie się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. SŁ. Boż. Kard. Augusta Hlonda, którego organizatorem jest Akcja Katolicka.


                W przyszłą niedzielę 11 marca br. o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sołtysów i ich rodzin, a po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.


                Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 12-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek Msza św. rekolekcyjna będzie odprawiona w Książniku o godz. 10:00, a w Ząbrowcu o godz. 16:00.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 13 marca br. od godz. 17:00.


                Informujemy,  że w tym roku Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się 23 marca br. po Mszy św. o godz. 18:00.


                Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy ołtarzu św. Józefa.       

                O. Arkadiusz zaprasza do udziału w Pielgrzymce „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” (w planie Wejherowo, Sianowo, Potęgowo, Swarzewo oraz Hel i Gdynia), która odbędzie się 2-3 maja br.

                Jeszcze są miejsca na Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem) Kwestie finansowe u organizatora pielgrzymki Gwardiana o. Arkadiusza OFM

               

 Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone za książki zawierające wiersze  o. Błażeja Budnika. Zebrane środki w kwocie 899,19 zostały przesłane na budowę studni im. św. Ojca Pio – Misji Franciszkańskiej w Kongo.

                

Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki (nr parzyste)za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian zul. Lipowej i ul. Przemysłowej.

Na stoliku pod chórem są do nabycia w cenie 1zł widokówki z Miłakowem.

              

  Parafialny Zespół Caritas zaprasza w środę 7 marca br. od godz. 11:00 osoby, które chciałyby jeszcze wybrać sobie ciepłą, używaną kurtkę na zimę.                        

               

W zeszłym tygodniu odeszła do Pana: śp. Genowefa Hołowacz             Wieczny odpoczynek racz jejdać Panie …                                     Franciszkanie

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2018

 Dziś na Mszy św. wieczornej zostanie wygłoszona kolejna katecheza dla małżonków nt: „Nie możemy mieć dzieci. Metody leczenia niepłodności”.

We wtorek Krąg Biblijny

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

Pierwszy Czwartek – nabożeństwo po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek - nabożeństwo po Mszy św. wieczornej oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,

Pierwsza Sobota nabożeństwo 7:30 

 i Pierwsza Niedziela Miesiąca- Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., w tym dniu kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy.

Obchód chorych: o. Leon odwiedzi swoich chorych we wtorek i środę (27-28 lutego), a o. Honorat  czwartek i piątek (1-2marca) od godz. 9:00

W Wielkim Poście odprawiane są:

w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.                                                    

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 11-14 marca br., a wygłosi je o. Gracjan z Klasztoru w Kadynach. Zachęcamy do licznego udziału.

O. Arkadiusz zaprasza do udziału w Pielgrzymce „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” (w planie Wejherowo, Sianowo, Potęgowo, Swarzewo oraz Hel i Gdynia), która odbędzie się 2-3 maja br. Zapisy w zakrystii i na furcie klasztornej.

Można jeszcze zgłaszać osoby chore, niepełnosprawne zarówno dzieci jak i dorosłych, których moglibyśmy wesprzeć w leczeniu czy rehabilitacji.

Jeszcze są miejsca na Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem)

Za tydzień zostanie przedstawione sprawozdanie z podjętych remontów i inwestycji oraz plany na kolejne miesiące.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki (nr nieparzyste)za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki (nr parzyste)

 

Parafialny Zespół Caritas wraz z klasztorem będzie wydawać żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Sklepy w Morągu przekażą do klasztoru artykuły spożywcze (z krótkim terminem ważności). Osoby chcące skorzystać z   takiego wsparcia proszone są o zgłoszenie się na furtę klasztorną lub do p.     Zbigniewa Zabłockiego – Kierownika Caritas w celu podania danych oraz numeru telefonu do kontaktu. Szczegóły przy zapisach.

                                                                    

W tym tygodniu odszedł do Pana: Franciszek Drążewski

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                     Franciszkanie

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2018

                                                                    Dziś katecheza parafialna w Książniku

We wtorek 20.02.2018 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Krąg Biblijny

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej

W czwartek od godz. 11:00 do 12:00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór używanych, ciepłych kurtek zimowych dla dorosłych i dzieci

W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną katechezę dla małżonków nt: „Nie możemy mieć dzieci. Metody leczenia niepłodności”, która zostanie

wygłoszona na Mszy św. wieczornej.

Rozpoczęliśmy Wielki Post.

To czas, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy przygotować się na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

w piątki o godz. 7:25 i 17:30- Droga Krzyżowa

w niedziele o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Caritas zaprasza do udziału w akcji „Dar Juniora dla Seniora”. Każda

rodzina może zabrać skarbonkę z ołtarza  św. Józefa do swojego domu i w czasie Wielkiego Postu składać do niej jałmużnę.

                                                                    

Na stoliku pod chórem są do nabycia – za dowolną ofiarę książki zawierające wiersze  o. Błażeja Budnika. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę studni im. św. Ojca Pio – Misji Franciszkańskiej w Kongo.

 

Rozpoczęliśmy akcję „Makulatura na Misje”, która potrwa do 28.03.br. Zapraszamy do wspierania Misji katolickich, głównie modlitwą, ale także

czynem. Makulaturę można dostarczyć do klasztoru lub szkoły.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia II Parafialnego Charytatywnego Balu Karnawałowego, który odbył się 10 lutego br. Zebrane środki w kwocie 7.119 zł zostaną przekazane jako wsparcie leczenia chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących takiego wsparcia do Ojca Gwardiana lub Ojca Proboszcza.

 

Już trwają zapisy na 10-dniową Pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dn. 28.06-07.07.2018 r. (szczegóły na stoliku pod chórem)

 

Dziękujemy parafianom z ul. Kopernika 17-30 za przygotowanie

kościoła na niedzielną liturgię, a o przygotowanie kościoła parafialnego na

następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kościuszki (nr nieparzyste)

 

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Pawlak i Leonarda  

Orkwiszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                  

 

                                                                                 FRANCISZKANIE J

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

piątek,
20 lipca 2018

(201. dzień roku)

BIULETYN PARAFIALNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
1750817

nowy