Menu

 

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

           

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 15:00

      

            W przyszłą niedzielę 20 stycznia br. po Mszy św. o godz. 11:00 w Miłakowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Wszyscy chętni mogą jeszcze zgłaszać się do zelatorów.

            Również w przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież FRA będzie zbierać ofiary na wyjazd formacyjno-karnawałowy „Franckarnawał” w Jarocinie, który odbędzie się w dn. 25-27 stycznia br. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


            W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.


            Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy. Zebrano 2.500zł. Bóg zapłać.


            Kolędnicy Misyjni ze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy z tak wielką życzliwością otworzyli swoje serca i domy dla dzieci z Rwandy i Burundii. Za wszystkie złożone ofiary w kwocie: 2.064,15zł oraz słodycze składamy serdeczne Bóg zapłać.

            Dziękujemy parafianom: z ul Konopnickiej  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kopernika nr 1-22

           

            W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Marianna Karczmarczyk, Halina Dąbrowska i Danuta Andros

 

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                       Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Objawienia Pańskiego

 

            Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

 

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 15:00

      

       Dziś przypada I niedziela miesiąca, już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Również dziś 6 stycznia zapraszamy do Orszaku Trzech Króli, który po uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przejdzie ulicami miasta do Miłakowskiego Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnego kolędowania – gościem specjalnym będzie Pani Krystyna Giżowska.

           

W poniedziałek 07 stycznia br. o godz. 19:00 Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków do salki parafialnej na spotkanie opłatkowe.

           

Brat Serafin zaprasza na spotkanie FRA i Rycerzy św. Franciszka  wyjątkowo w poniedziałek 07.01.2019 r. o godz. 19:00

           

W przyszła niedzielę 13.01.2019 r. przypada Dzień Fatimski. Zachęcamy do rodzinnego odmówienia różańca w domach.

           

W niedzielę 20 stycznia br. po Mszy św. o godz. 11:00 w Miłakowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Wszyscy chętni mogą się już zgłaszać do swoich zelatorów.

           

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

           

Dziękujemy parafianom: z ul. Kołłątaja za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Konopnickiej.

           

            W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Henryka Wolińska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

                                                                            Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

 Dziś 30 grudnia br.  zapraszamy na spotkanie opłatkowe: rodziców, rodzeństwo i chrzestnych kapłanów i osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej spotkanie odbędzie się w klasztorze.

 

                Od 28.XII. br. rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

 

Informujemy,  że z powodu kolędy od dn. 8 stycznia br.

 Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 15:00

      

   W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

Również w przyszłą niedzielę 6 stycznia zapraszamy do Orszaku Trzech Króli, który po uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przejdzie ulicami miasta do Miłakowskiego Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnego świętowania – gościem specjalnym będzie Pani Krystyna Giżowska.

               

W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Kaszubskiej i ul Kilińskiego za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kołłątaja.

               

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Jerzy Głębocki i Zofia Robalewska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                     Pokój i Dobro

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu 

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

W środę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

W czwartek – święto św. Jana , Apostoła i Ewangelisty

W piątek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

 

            W poniedziałek 24. 12.2108 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  godz. 22:00 Msza św. wigilijna. Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym, a w Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00 W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30


                Od 25 grudnia br. Kolędnicy Misyjni rozpoczną swoją działo wsparcia misjonarzy pracujących w Rwandzie i Burundii. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy, aby zanieść Dobrą Nowinę oraz błogosławieństwo. Przyjmijmy ich z radością i życzliwością.


                Od 28.XII. br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym-prosimy na sprawdzać zmiany.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.


                W przyszłą niedzielę 30 grudnia br.  zapraszamy na spotkanie opłatkowe: rodziców, rodzeństwo i chrzestnych kapłanów i osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 11:00, a bezpośrednio po niej spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.


                W styczniu, ze względu na odwiedziny duszpasterze, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami prosimy załatwiać po porannych Mszach św.


                Dziękujemy parafianom: z ul. Słoneczny Stok za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kaszubskiej i ul Kilińskiego.

                W tym tygodniu odeszli do Pana:  śp.  Cecylia Andracka-Jurczak, Jadwiga Starzyńska i Marian Krysiak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                   Pokój i Dobro

 

Z racji świąt Bożego Narodzenia, niech Nowonarodzony w Betlejem błogosławi nam i obdarza potrzebnymi łaskami.

Niech Boże Dzieciątko obecne w naszych sercach wypełnia rodzinne i codzienne nasze życie Bożą Radością, Pokojem i Dobrem.

                                       FRANCISZKANIE 

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

Trwają RORATY. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci, które zbierały naklejki konkursowe przynoszą planszę w niedzielę 23.12.2018 r. na Mszę św. o godz. 11:00

                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

                W poniedziałek 24. 12.2108 r. - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Miłakowie  będą w godz. 8:00 i  22:00 Msza św. wigilijna oraz Pasterka o godz. 24.00 w kościele parafialnym.

·        W Książniku i Ząbrowcu o godz. 22.00

·        W Boże Narodzenie (25.XII.) nie będzie Mszy św. o godz. 7:30

               

Od 28.XII. br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Na wioskach rozpoczynamy kolędowanie od godz. 10:00. Na 15 minut przed kolędą prosimy o samochód. Harmonogram odwiedzin znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

                Na kolędę należy przygotować; stół nakryty obrusem, krzyż, dwie świece i wodę święconą.

               

Osoby, które pragną w roku 2019 przyjąć sakrament bierzmowania lub posłać dziecko do I Komunii św., a jeszcze tego nie zgłosili,  mają czas do końca roku kalendarzowego zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

               

Odwiedziny chorych w mieście: 18 i 19 grudnia br.              

               

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli najuboższe rodziny z naszej parafii przynosząc produkty żywnościowe i środki czystości. W tym tygodniu Caritas dostarczy je do podopiecznych. Niech Pan wynagrodzi dobroć Waszego serca obdarzając Was potrzebnymi łaskami.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Dworcowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Kajki i ul. Słoneczny Stok.

               

W tym tygodniu odszedł do Pana:  śp. Janusz Kruszczyński

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                 Pokój i Dobro

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W czwartek – św. Łucję, dziewicy i męczennicy

W piątek  św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

               

Zapraszamy całe rodziny do udziału w RORATACH. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.


                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny


W czwartek 13.12.br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00


                W dn. 14-16 grudnia br. w naszej parafii zostaną przeprowadzone Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wygłosi o. Dydak Mientki OFM. Możliwość spowiedzi w sobotę 15 grudnia br. w godz. 9:00-10:00 oraz 17:00-18:00.


                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

               

Odwiedziny chorych w mieście: 18 i 19 grudnia br.

               

Dziś Szkolne Koło Caritas przed kościołem rozprowadzać będzie własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zebrane środki będą wsparciem wyjazdu Kolędników Misyjnych do szpitala w Olsztynie.


                1 grudnia br. odbyła si
ę pielgrzymka z naszej  parafii do Torunia z racji 27. rocznicy powstania Radia Maryja.              


Posiadamy w sprzedaży świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– małe 5 zł., a duże 15 zł. oraz kartki świąteczne w cenie 1 zł.

               

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom „Spotkania ze św. Mikołajem”.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Daszyńskiego (numery nieparzyste)za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Dworcowej.

 

                                                                                                       Pokój i Dobro

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

            W poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Dziś  rozpoczniemy Adwent i jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy. Również dziś zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00, a o 13:00 zaczynamy zabawę na ogrodach klasztornych.

Od poniedziałku zapraszamy całe rodziny na RORATY. Będą one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, a dzieci zachęcamy do zbierania naklejek konkursowych.

              W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek i I piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą.

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek o godz. 19:00 spotkanie FRA, na które zapraszamy wszystkich młodych studentów, młodzież szkół średnich i podstawowych.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów a także wszystkich chętnych młodszych i starszych którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

                Objazd chorych z  wiosek 6 i 7 grudnia br.

 

08 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

zapraszamy w GODZINIE ŁASKI 12:00-13:00 do adoracji Najświętszego Sakramentu.Bezpośrednio po niej zostanie odprawiana Msza św. dziękczynna w 70-lecie FZŚ

 

 Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie medalików/krzyżyków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy o. Honorat zaprasza dzieci i rodziców do salki parafialnej na spotkanie.

               

                Już posiadamy w sprzedaży świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– małe 5 zł i duże 15 zł. Są one do nabycia pod chórem.

                Informujemy, że można już dokonywać rezerwacji Mszy św. na rok 2019 - w każdą sobotę w godzinach urzędowania kancelarii.

 

              Dziękujemy parafianom: z ul. Daszyńskiego (numery parzyste) za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Daszyńskiego (numery nieparzyste)


W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Marianna Filipek i Alina Wieczorek

    Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                                    

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Leonarda z Porto Mairizio, prezbitera

We wtorek – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera

W czwartek – Święto Wszystkich świętych Zakonu Serafickiego

W piątek – św. Andrzeja, Apostoła

 

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

               

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które odbędzie się 2 grudnia br. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00, a po niej część artystyczna. Szczegóły na plakatach.

Trwa akcja „Cukierek”. Słodycze można przynosić do  klasztoru

               

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Jest  to I niedziela miesiąca już tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

 

                08 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy w GODZINIE ŁASKI

12:00-13:00 do adoracji Najświętszego Sakramentu. Bezpośrednio po niej zostanie odprawiana Msza św. dziękczynna w 70-lecie FZŚ

 Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie medalików/krzyżyków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

              

  Dziękujemy pielgrzymom „Szlakiem Jana Pawła II” za złożoną ofiarę na bramę i furtkę.

               

Dziękujemy parafianom: z ul. Chopina za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Daszyńskiego (numery parzyste)

         

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tomasz Sowa i Zdzisław Gajcy

 

    Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie …                                 

   Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą 18.11.2018 r.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – bł. Salomeę, dziewicę

We wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

W środę – Ofiarowania NMP

W czwartek – św. Cecylii, dziewicy, męczennicy

W sobotę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 

Dziś Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji: chóru „Oremus” i zespołu „Pace et Bene”, a po niej odbędzie się I Koncert ku czci św. Cecylii.       

   

                We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

                W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

               

                Zapraszamy narzeczonych na Kurs Przedmałżeński, który odbędzie się w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie. Terminy i tematyka spotkań na plakacie w gablocie przed kościołem.

                Zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Festyn pt: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które odbędzie się 2 grudnia br. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00. Szczegóły na plakatach. W związku z tym organizujemy akcję „Cukierek”. Słodycze, które będą rozdawane podczas festynu można przynosić do  klasztoru

               

                Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i organizację uroczystości 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                Dziękujemy p. Aleksandrowi Pietryga za wykonanie kosza przy cmentarzu parafialnym na odpady ekologiczne

         Dziękujemy parafianom: z Pityn za ofiary złożone na kwiaty oraz mieszkańcom ul. Bema i ul. Mostowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Chopina.

         

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jan Wiśniewski

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                    Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę zwykłą 11.11.2018 r.

 We wtorek 13.11.br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

 

                W piątek 16.11.br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

 

            W sobotę o 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

 

W sobotę 17.11.br.  – liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety  Węgierskiej Msza św. odpustowa będzie sprawowana w kościele św. Elżbiety o godz. 18:00


W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:00 będzie sprawowana w intencji: chóru „Oremus” i zespołu „Pace et Bene”, a po niej odbędzie się I Koncert ku czci św. Cecylii.


Pielgrzymów, którzy zapisali się do Medjugorie – prosimy o wpłatę zaliczki.

 

W dniach 16 i 17 listopada br. chorych  w mieście odwiedzi o. Arkadiusz Czaja         

    

                Składamy podziękowanie za złożone ofiary na fundusz remontowy– w kwocie 2. 420 zł. Bóg zapłać 

 

                Dziękujemy parafianom z Pityn za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. Bema i ul. Mostowej.

 

          W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Krzysztof Jastrzębski

    Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie …                               

     Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę zwykłą 04.11.2018 r.

        

Dzisiaj w I niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.

               

We wtorek 06 listopada br. po Mszy św. wieczornej Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne.

Również we wtorek zapraszamy chętnych na Krąg Biblijny.

               

W piątek 09 listopada br. o godz. 19:00 spotkanie FRA oraz wszystkich chętnych młodych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy apostolskiej.

               

W sobotę 10 listopada br. o godz. 8:00 odprawiona zostanie Msza św. imieninowa w int. o. Leona Barczaka – Wikariusza parafialnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

                Także w  sobotę 10 listopada br. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pana.

     

  Pielgrzymów, którzy zapisali się do Medjugorie – prosimy o wpłatę zaliczki.

               

W dniach 8 i 9 listopada br. chorych z wiosek odwiedzi o. Honorat natomiast w mieście odwiedziny chorych odbędą się 16 i 17 listopada br.

             

W przyszłą niedzielę 11 listopada br. o godz. 11:00 w naszym kościele będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 14:30 zapraszamy na piknik w ogrodach klasztornych (szczegóły na plakatach)


WAŻNE- w sprawie cmentarza!

Wszyscy,  którzy pochowali swoich bliskich do końca 1998 roku, proszeni są o uregulowanie swojego statusu prawnego do końca tego roku. Brak regulacji oznacza rezygnację z praw nabytych.

               

Proboszcz - o. Honorat składa serdeczne podziękowania za zorganizowanie Balów Wszystkich Świętych dla dzieci z naszej parafii. W szczególności naszym katechetom p. Agnieszce Bułak, p. Annie Jagosz oraz Pani Dyrektor Danucie Jurczak i nauczycielom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie za świadectwo wiary.

             

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom zbiórki, która została przeprowadzona 1 listopada br. na Cmentarzu Parafialnym. Łącznie zebrano 2.339,70zł i 1 euro. Bóg zapłać

               

Dziękujemy Policjantom z Miłakowa, , którzy zadbali o porządek i bezpieczeństwo podczas procesji na cmentarz.

               

Dziękujemy parafianom z Warn za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z Pityn.

         

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Bołba i Wilhelmina Galimska

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                     Pokój i Dobro

 

W listopadzie i grudniu Kancelaria Parafialna będzie czynna 

tylko w soboty  w  godz. 10:00- 11.00.

Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać po porannej lub wieczornej Mszy św.

Ogłoszenia na XXX Niedzielę zwykłą 28.10.2018

W poniedziałek 29 października odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej – członków i sympatyków zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a po niej na herbatkę do sali parafialnej.

Zbliża się miesiąc listopad. Zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych. Zatroszczmy się także o mogiły opuszczone i zaniedbane.Do końca października przyjmujemy, również wypominki, które będą wyczytywane przez cały miesiąc listopad. Kartki leżą na stoliku pod chórem.


                1 listopada br.  w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w Miłakowie o godz.: 7:30,9:00,11:00 i 18:00, natomiast w Ząbrowcu o godz. 8:00, a w Książniku o godz. 9:30. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.                W  tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej; I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I piątek  po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, a w I sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci NMP i Msza św. poranna. W I niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na fundusz remontowy.


Informujemy, że już tradycyjnie w (1 listopada) na naszym cmentarzu parafialnym zostanie przeprowadzona zbiórka dobrowolnych ofiar na utrzymanie cmentarza.

2 listopada Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.   Od 1do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Od 2 listopada o godz. 17:15 będziemy czytać wypominki, natomiast o godz. 17:30 będzie odmawiany Różaniec za polecanych w wypominkach, a po nim  przez cały miesiąc listopad będzie sprawowana Msza św. za polecanych w wypominkach.

Od 1.XI.br. do końca roku Kancelaria Parafialna będzie czynna

tylko w sobotę w  godz. 10:00- 11.00. Sprawy pogrzebowe

 prosimy załatwiać po porannej bądź po wieczornej Mszy św.

                        Archidiecezja Warmińska w oparciu o przepisy prawa kanonicznego oraz ustawy konkordatowej wydała nowy Regulamin o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Od 1 stycznia najbliższy z rodziny zmarłego będzie zobowiązany do podpisania umowy z Administratorem Cmentarza o ustanowienie prawa do dysponowania grobem  na 20 lat. Wszyscy opiekunowie, którzy posiadają karty grobu, prawa nabyte pozostają w mocy. Opiekunowie grobów, którzy takich kart nie posiadają, zobowiązani są uregulowania swojego statusu prawnego, aby nie stracili praw nabytych. Regulamin ten zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r., a już od przyszłego tygodnia będzie można się z nim zapoznać na stronie internetowej naszej parafii. 

                Dziękujemy parafianom z Warkał i Henrykowa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Warn

                W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Mieczysław Wiśniewski

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …                                          Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę zwykłą 21.10.2018

               W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

W poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża

We wtorek – św. Jana Kapistrana, prezbitera

 

                Zapraszamy codziennie o 17:30, przez cały miesiąc październik do wspólnego odmawiania Różańca św.


Zbliża się miesiąc listopad. Zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych. Zatroszczmy się także o mogiły opuszczone i zaniedbane. Do końca października przyjmujemy, również wypominki, które będą wyczytywane przez cały miesiąc listopad. Kartki leżą na stoliku pod chórem – prosimy o czytelne wypełnianie - drukowanymi literami.


              Dziękujemy także za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1.098,17zł, które będą wsparciem stypendiów dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać

                Dziękujemy parafianom z Warkałek za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Warkał i Henrykowa

               

                W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Edward Ławrynowicz

                Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

 

Pokój i Dobro

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę zwykłą 14.10.2018

                                                                                           W tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – św. Teresy od Jezusa

We wtorek – św. Jadwigi Śląskiej

W środę – św. Ignacego Antiocheńskiego

W czwartek – św. Łukasza

W sobotę – św. Jana Kantego

 

Zapraszamy codziennie o 17:30, przez cały miesiąc październik do wspólnego odmawiania Różańca św.

 

Dziś w całej Polsce przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, który w tym roku jest pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie możliwość wsparcia funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

 

Pan Minister Zbigniew Babalski zaprasza w poniedziałek 15.10.br. na spotkanie, które odbędzie się w remizie strażackiej o godz. 12:00.

 

Przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki. Kartki leżą na stoliku pod chórem – prosimy o czytelne wypełnianie - drukowanymi literami.

 

Informujemy, że podczas III Festynu sportowego zebrano 2.210zł, które zostaną przekazane osobom chorym z naszej parafii.

 

Dziękujemy parafianom ze Stolna za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Warkałek

 

Dziękujemy za złożone, w zeszłym tygodniu, ofiary na Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zebrane 402 zł. przesłaliśmy do Olsztyna.

 

Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas wydał w ostatnim czasie dla najbardziej potrzebujących 62 rodzin żywność otrzymywaną z trzech sklepów  „Biedronka” w Morągu w ramach programu „Spiżarnia Caritas”.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Czesław Sasin

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                    

 

   Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę zwykłą 07.10.2018

               Decyzją Ojca Prowincjała, o Leon został wysłany do pomocy w parafii w Chicago w USA do końca grudnia.

Dziś zapraszamy do kościoła  w Ząbrowcu, gdzie o godz. 11:00 rozpoczniemy uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu- patrona tego kościoła. Po Mszy św. mieszkańcy Ząbrowca i okolic,  zapraszają na mały festyn odpustowy. Także dziś  po każdej Mszy św. będzie się zbiórka  ofiar do puszek przed kościołem na Caritas diecezjalne.

                Zapraszamy codziennie o 17:30, przez cały miesiąc październik do wspólnego odmawiania Różańca św.

                W piątek 12.10.2018 r. swoje imieniny zakonne obchodzić będzie br. Serafin. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18:00.

W sobotę 13.10.br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00

Również w sobotę 13.10.br. swoje imieniny zakonne obchodził będzie nasz Proboszcz o. Honorat. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18:00.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, który w tym roku jest pod hasłem „promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie możliwość wsparcia funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Wypominki - przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki. Kartki leżą na stoliku pod chórem – prosimy o czytelne wypełnianie - drukowanymi literami.

           Serdecznie dziękujemy za pomoc i uczestnictwo w ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej i III Festynie charytatywnym.

                Dziękujemy parafianom z Miejskiego Dworu i Różnowa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian ze Stolna.

                Ojciec Gwardian dziękuje Panu Bogdanowi Rawskiemu za wycinkę krzewów na cmentarzu.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                        Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą 30.09.2018

               

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

Poniedziałek- św. Teresy od Dzieciątka Jezus-  Patronki Misji                     

 Wtorek- Aniołów Stróży

Czwartek- Uroczystość św. Franciszka z Asyżu                                

 Piątek- św. Faustyny Kowalskiej

             

Dziś  po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na stadion Miłakowski na III Franciszkański Charytatywny Festyn Sportowy . Szczegóły na plakatach.

               

Od poniedziałku codziennie o 17:30, przez cały miesiąc październik zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca św.  Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki.

Już od poniedziałku rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje przygotowujące  nas do uroczystości  św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Rekolekcje wygłosi

 o. Daniel Kowalewski.

W środę (03.10.br.) po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka, tak zwane TRANSITUS.

W uroczystość (04.10. br.) św. Franciszka , Msze święte w naszym kościele  o godz. 8:00 i  o godz. 18:00 uroczysta Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W tym miesiącu z powodu nieobecności Ojca Proboszcza chorych odwiedzi o. Leon według poniższego planu:

Na wioskach we wtorek od godz. 9.00, Pityny, Mysłaki, Nowe Mieczysławy, Książnik, Głogówko, Henrykowo, Warkały, Warny, St. Bolity,  Miejski Dwór, Lesiska, Ząbrowiec.

W mieście w środę wg kolejności; wg kolejności ulic: Szkolna, Kopernika, os Kolorowe, Morąska, Katowicka, Włodyki, Kaszubska, Kościuszki, Chopina, Mickiewicza,  Bema, Warszawska, Olsztyńska, Okrężna.

             W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej;

W Pierwszy Piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o 7.30 nabożeństwo ku czci NMP i Msza św. poranna z kazaniem.

W Pierwszą Niedzielę miesiąca  - po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na fundusz remontowy. W tym dniu zapraszamy Różę dziecięcą na Mszę św.  o godz. 11;00 podczas, której wręczymy dzieciom różańce.

W sobotę 06 października Ojciec Gwardian zaprasza na popielgrzymkowe spotkanie  Pielgrzymów do Włoch, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, a po niej odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.

W przyszłą niedzielę 07.10.br. zapraszamy do kościoła  w Ząbrowcu, gdzie o godz. 11:00 rozpoczniemy uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu- patrona tego kościoła. Po Mszy św. mieszkańcy Ząbrowca i okolic,  zapraszają na mały festyn odpustowy.

W tym dniu o godz. 10:00 spod kościoła parafialnego wyruszy Pielgrzymka rowerowa.

Wypominki - przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki. Kartki leżą na stoliku pod chórem – prosimy o czytelne wypełnianie - drukowanymi literami.

           Składamy podziękowanie Panom: Andrzejowi Dunajskiemu, Henrykowi Bowsza i Lechowi Branicy za bezinteresowną pomoc przy budowie ogrodzenia wokół kościoła.

                Dziękujemy parafianom z Mieczysław i z Mysłak za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Miejskiego Dworu i Różnowa.

 

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                        Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXV Niedzielę zwykłą 23.09.2018

                                                      

25 września br. o godz. 3:30 spod internatu wyruszy Pielgrzymka dzieci i młodzieży Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie Szlakiem św. Jana Pawła II.

 

W sobotę 29 września o godz. 19:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców na spotkanie inaugurujące przygotowania do przyjęcia tych sakramentów.

 

W dn. 29-30 września odbędzie się III Franciszkański Charytatywny Festyn Sportowy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach.

 

Przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu odbędą się trzydniowe  rekolekcje przygotowujące do odpustu, które wygłosi o. Daniel Kowalewski.

03.10.br. po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo   upamiętniające śmierć św. Franciszka, tak zwane TRANSITUS.

04.10. br. w uroczystość św. Franciszka Msze święte o godz. 8:00 i 18:00 uroczysta Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła.

 

         W niedzielę 07 października br. o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę św. odpustową do kościoła św. Franciszka z Asyżu w Ząbrowcu. W tym dniu o godz. 10:00 spod kościoła parafialneg wyruszy Pielgrzymka rowerowa.

 

         Dziękujemy parafianom z Henrykowa, Polkajn i Klugajn za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Mieczysław i Mysłak.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                      

 

                                                       Pokój i Dobro!

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą 16.09.2018

                                                                                           Dzisiaj po każdej Mszy św przed kościołem, wice-rektor WSD we Lwowie ks. Piotr Dochtycz - będzie zbierał dobrowolne ofiary na rzecz  tego seminarium. Za solidarność i okazaną życzliwość składamy Bóg zapłać

 

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

Poniedziałek- święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu

Wtorek- Święto św. Stanisława Kostki- patrona Polski

Czwartek- wspomnienie świętych męczenników Koreańskich Andrzeja i towarzyszy

Piątek- Święto św. Mateusza, Apostoła

 

W poniedziałek od godz. 16.30 zapraszamy do Pracowni św. Tabity, która pracuje dalej nad kolejnymi obrusami do naszego kościoła.

We wtorek po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny.

W środę19 września, o godz. 8.00 – Msza św na rozpoczęcie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej.  

W piątek po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży franciszkańskiej.

W sobotę 23 września o godz. 11.00 – Msza św. z racji na Dzień Sybiraka, także w sobotę o godz. 11.30 spotkanie ministrantów.

             

W dn. 29-30 września odbędzie się Turniej Piłkarski dla ministrantów i młodzieży połączony z III Franciszkańskim Festynem Sportowym.

Szczegóły na plakatach.

             

Dziękujemy parafianom z Głodówka i Rycerzewa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Henrykowa, Polkajn i Klugajn.

 

W zeszłym tygodniu odszedł do Pana śp. Czesław Kwiatek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                     

 

  Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą 09.09.2018

                Dziś po Mszy św. o 11:00 do salki parafialnej zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na pierwsze powakacyjne spotkanie Róży dziecięcej św. Franciszka i Hiacynty.

 

            W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

 

            W dn. 11-13 września br. zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach przygotowujących do odpustu parafialnego, które wygłosi Rektor WSD we Lwowie ks. Piotr Dochtycz. Uroczystość odpustowa 14 września br. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00, 10:00, a godz. 18:00-  suma odpustowa.

 

            We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne FZŚa także Krąg Biblijny.

 

            13 września br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 zakończona błogosławieństwem indywidualnym.

 

            W piątek po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży franciszkańskiej.

 

            W sobotę o godz. 11.30 spotkanie ministrantów.

 

            W dn. 29-30 września odbędzie się III Franciszkański Charytatywny Festyn Sportowy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach.

 

            Dziękujemy parafianom z Gudnik i Gilginii za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Głodówka i Rycerzewa.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Różom:  św. Agaty i Marii Magdaleny za złożoną ofiarę na budowę ogrodzenia wokół kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu Wspólnota Żywego Różańca pragnąc wesprzeć dzieło „Żywy Różaniec dla misji” przeprowadziła zbiórkę dobrowolnych ofiar na rzecz kobiet w Kenii. Łącznie zebrano 1.056,00 zł i 5 euro, które zostały przesłane na konto misji. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom staropolskim Bóg zapłać J

 

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Marian Kozik

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy

 

wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                        Pokój i Dobro!

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą 09.09.2018

                Dziś po Mszy św. o 11:00 do salki parafialnej zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na pierwsze powakacyjne spotkanie Róży dziecięcej św. Franciszka i Hiacynty.


            W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.


            W dn. 11-13 września br. zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach przygotowujących do odpustu parafialnego, które wygłosi Rektor WSD we Lwowie ks. Piotr Dochtycz. Uroczystość odpustowa 14 września br. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00, 10:00, a godz. 18:00-  suma odpustowa.


            We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne FZŚ, a także Krąg Biblijny.


            W środę 13 września br. w Dniu Fatimskim już tradycyjnie zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 zakończona błogosławieństwem indywidualnym.


            W piątek po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży franciszkańskiej.


            W sobotę o godz. 11.30 spotkanie ministrantów.


            W dn. 29-30 września odbędzie się III Franciszkański Charytatywny Festyn Sportowy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach.

            Dziękujemy parafianom z Gudnik i Gilginii za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Głodówka i Rycerzewa.


Składamy
serdeczne podziękowanie Różom:  św. Agaty i Marii Magdaleny za złożoną ofiarę na budowę ogrodzenia wokół kościoła.W ubiegłym tygodniu Wspólnota Żywego Różańca pragnąc wesprzeć dzieło „Żywy Różaniec dla misji” przeprowadziła zbiórkę dobrowolnych ofiar na rzecz kobiet w Kenii. Łącznie zebrano 1.056,00 zł i 5 euro, które zostały przesłane na konto misji. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom staropolskim Bóg zapłać J


W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Marian Kozik

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy

 

wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                        Pokój i Dobro!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą 02.09.2018

 

Dziś 02 września br. przypada-  I niedziela miesiąca. Tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na fundusz remontowy.

            Także od dziś rozpoczniemy Wielką Nowennę Różańcową, która potrwa do 2026 r. Oprócz wspólnej modlitwy chcemy wesprzeć dzieło pomocy kobietom w Kenii. Ofiary zbierane będą dziś po każdej Mszy św. do puszki przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

 

03 września zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 8:00 na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na krąg biblijny.

 

W piątek po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży franciszkańskiej.

 

W sobotę o godz. 11.30 spotkanie ministrantów.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej; I czwartek, I piątek miesiąca - nabożeństwa po wieczornej Mszy św. W piątek po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00

 

W tym miesiącu z powodu nieobecności Ojca Proboszcza chorych odwiedzi o. Leon według poniższego planu:

Na wioskach w środę (05 września) od godz. 9.00, wg kolejności; Pityny, Warny, St. Bolity, Mysłaki, Nowe Mieczysławy, Książnik, Głogówko, Henrykowo, Warkały, Miejski Dwór, Lesiska, Ząbrowiec.

W mieście w piątek (07 września) od godz. 9.00, wg kolejności ulic: Szkolna,  Kopernika, os Kolorowe, Włodyki, Morąska, Kaszubska, Kościuszki, Chopina, Mickiewicza,  Bema, Warszawska, Olsztyńska, Okrężna, Katowicka,

 

Z racji na obchód chory dn. 5 września w środę kancelaria będzie otwarta dopiero od godz. 18.30.

           

W przyszłą niedzielę 09 września br. po Mszy św. o 11:00 do salki parafialnej zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na pierwsze powakacyjne spotkanie Róży dziecięcej św. Franciszka i Hiacynty.

 

Dziękujemy parafianom ze Starych Bolit.za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Gudnik i Gilginii.

 

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy

wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju.                        Pokój i Dobro!

 

                                                                                                                     Franciszkanie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą 26.08.2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

Informujemy, że od 01 września wszystkie Msze św. odprawiane będą w kościele parafialnym - pw. Podwyższenia Krzyża Św.

 

W sobotę 01 września br. przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci NMP odprawione zostanie o godz. 7:30przed Mszą św. poranną. Natomiast o godz. 14:00 w kościele św. Elżbiety odprawiona zostanie Msza św. Dożynkowa.

                                                                      

02 września br. przypada-  I niedziela miesiąca. Tradycyjnie po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na fundusz remontowy.

            Już od pierwszej niedzieli września rozpoczniemy Wielką Nowennę Różańcową, która potrwa do 2026 r.

Oprócz modlitwy, wspólnota Żywego Różańca  z naszej parafii chce wesprzeć dzieło „Żywy Różaniec - dla misji” na rzecz kobiet w Kenii. Pieniądze zbierane będą w niedzielę 02.09.2018r. po każdej Mszy św. do puszki przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Szczegóły w biuletynie.

                                                                    

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na krąg biblijny.

                                                                    

03 września zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 8:00 na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny. Okazja do spowiedzi w przyszłym tygodniu codziennie 15 min. przed każdą Mszą św.

                                                                    

09 września odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na uroczystości odpustowe. Koszt 18 zł. Zapisy w zakrystii.

                                                                    

Dziękujemy parafianom z Bieniasz za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian ze Starych Bolit.

                

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Daniela Hołowacz, Józef Kamiński i Wiesław Rawski                      

               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                          

                                                                                      

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju w przeżywaniu czasu wypoczynku.                                                                        Pokój i Dobro!           

 

                                                              Franciszkanie

Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą 19.08.2018

               

Przez czas wakacyjny ( lipiec i sierpień) Kancelaria Parafialna jest czynna w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać po porannej bądź po wieczornej Mszy św.

 Dnia 9 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na Odpust. Koszt 18 zł. Zapisy w zakrystii.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na krąg biblijny.

                Dziękujemy parafianom z ul. O. Włodyki  nr 21 - 36. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z Bieniasz.

                

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Leon Krasowski         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                         

               

                Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymywiele łask Bożych pełnych radości i pokoju w przeżywaniu czasu wypoczynku.                                                                   

     Pokój i Dobro!      

 Franciszkanie

Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą 12.08.2018

 

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy;

         Wtorek             -  wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego

         Środa               -  Uroczystość Wniebowzięcia NMP

         Piątek               - wsp. św. Jacka

 

                W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. O godz. 7.30 – pierwsza część Różańca św., następnie Msza św. poranna, a po niej druga część Różańca św. O godz. 17.30 – trzecia część Różańca św. i Msza św. wieczorna. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

                W środę 15 sierpnia br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 11.00 w kościele św. Elżbiety. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. Na wioskach w tym dniu Msze św. w Książniku o godz. 9.00, a w Ząbrowcu o godz. 16.00.

Również w tym dniu Akcja Katolicka zaprasza na Pielgrzymkę rowerową do Krosna. Wyjazd spod kościoła parafialnego o godz. 9:00.                                                      

                Przez czas wakacyjny ( Lipiec i Sierpień) Kancelaria Parafialna jest czynna w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać po porannej bądź po wieczornej Mszy św.

                Dziękujemy mieszkańcom z Polkajn i Klugajn za złożenie ofiary na budowę ogrodzenia.

                Dziękujemy parafianom z ul. O. Włodyki  nr 1- 20. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii niedzielnej. O przygotowanie kościoła parafialnego na następną niedzielę prosimy parafian z ul. O. Włodyki  nr 21 - 36.

                 W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Waleria Krawczyk

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …                         

               

                Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy

wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju w przeżywaniu czasu wypoczynku.                                                                      

  Pokój i Dobro!           

 

                                                                                                                                   Franciszkanie

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą 05.08.2018

Nabożeństwa w naszym kościele:

Wtorek – ku czci św. Antoniego

Środa – do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – ku czci św. Franciszka

 

Te nabożeństwa odprawiane są po porannej Mszy św.


W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

Poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego

Środa – święto św. Dominika

Czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Piątek – święto św. Wawrzyńca

Sobota – święto św. Klary z Asyżu

 

01.08.2018 r. o godz. 17:00 Chór parafialny „Oremus” z Miłakowa z

Miłakowa wystąpił w Ostródzie z racji rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Środki zebrane podczas festynu parafialnego zostały przekazane osobom

z naszej parafii: Małgorzacie, Kacprowi, Adamowi, Janinie i Mariuszowi.

 

Przez czas wakacyjny(lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna jest czynna w sobotę od godz. 10:00 do 11:00. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać po

porannej bądź wieczornej Mszy św.

 

15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Akcja Katolicka zaprasza na Pielgrzymkę rowerową do Krosna. Wyjazd spod kościoła parafialnego o godz. 9:00.

 

Dziękujemy parafianom z Os. Kolorowego - blok nr 12 za przygotowanie naszego kościoła do liturgii, a o przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ul. O. Włodyki nr 1-20.

 

W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Henryk Korach

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie

                                                      

Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom i gościom życzymy

wiele łask Bożych pełnych radości i pokoju w przeżywaniu czasu

wypoczynku.                

Pokój i Dobro!            

 

  Franciszkanie

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
16 stycznia 2019

(16. dzień roku)

BIULETYN PARAFIALNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
1900031

nowy